Skocz do zawartości

srebrna moneta


kostuch66

Rekomendowane odpowiedzi

rutus22... viator01 grzecznie cię poprosił...

wątek dotyczy srebrna moneta" i mam pytanie jak oczyścić tą monetkę" - co jest dla większości oczywiste i zrozumiałe.

Jeżeli jeszcze raz wypłyniesz z miedzią w tym wątku i udowadnianiem swoich... hmmm... wątpliwych teorii oraz jeżeli dalej będziesz zaśmiecał wątek kolegi kostuch66 - będę zmuszony w odpowiedni sposób zareagować... może to nie być specjalnie miłe.

O s t r z e g a m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutus22 (9 / 2) 2016-04-30 14:26:39

Gołąb z fotką nie dotarł (poczytaj jak korzystać z forum).
Na tym forum jakoś niezbyt dobrze przyjmowani są osobnicy nawołujący do niszczenia monet i innych detali prezentowanych przez kolegów. Jeśli masz wątpliwości, że Twoja metoda jest taką, która obniża (czasami do zera) wartość numizmatów, to poczytaj, poszperaj, a się przekonasz. Najczęściej moneta nie oczyszczona, lub oczyszczona profesjonalnie może mieć kilkakrotnie (lub więcej razy) większą wartość (materialną, kolekcjonerską etc.).
Więc zanim się nie dokształcisz trochę, zaprzestań proszę wprowadzania zamieszania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat to już jest kabaret, kup to. http://allegro.pl/winian-amonowo-sodowy-do-czyszczenia-monet-125-g-i5807017194.htm moczyłem w tym 3 razy po 2 godz. mięndzczasie myłem w mydle pod wodą. rozrobłem 1/4 moneta z 1864r. była nie czytelna teraz jest idealna.może będziesz potrzebował więcej takich prób.pozdrawiam i pochwal się wynikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie