Skocz do zawartości

A w Gdańsku Sowietów nie szukamy.


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to już nie ma sensu, jeżeli przeczytałeś oba linki.

1.Rozstrzelani byli żołnierze armii radzieckiej (w chwili egzekucji utracili już prawa bycia nazywanymi żołnierzami-tak stanowiło radzieckie prawo wojenne), nieznanej narodowości nie są nijak związani z jakąkolwiek instytucją (konsulatem, ministerstwem, kościołem...). Ich los nie obchodzi nikogo.

2.Wyjaśnieniem losów szczątków cywilnych ofiar wojny (prawdopodobnie mieszkańców Gdańska)zajmie się Fundacja Pamięci i to ona ponosi wszelkie koszta. Cele i zadania fundacji określa dokładnie statut. Nikomu nic do tego (nawet Jackowi Dąbrowskiemu).

To, że nastąpiło odwrócenie proporcji zainteresowań to i dobrze. Nie dojdzie do już do sytuacji jak np.w Jelitkowie. Tam za przyzwoleniem konserwatora na cmentarzu wojennym stoi kościół-betonowa-stodoła a jednocześnie wielka akcja ekshumacyjna na ul.Bałtyckiej przyniosła odkrycie w grobie aż...trzech guzików sowieckich.

Dlatego dziwię się właśnie takiemu przekręcaniu faktów przez Jacka Dąbrowskiego. Jeżeli uważa, że coś jest nieetyczne to niech też zakłada fundacje i do łopaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
julisia102 a jakież to fakty w/g Ciebie przekręciłem?
I kilka pytań.
1. W którym momencie tu cytata z Ciebie Rozstrzelani byli żołnierze armii radzieckiej (w chwili egzekucji utracili już prawa bycia nazywanymi żołnierzami-tak stanowiło radzieckie prawo wojenne), nieznanej narodowości nie są nijak związani z jakąkolwiek instytucją (konsulatem, ministerstwem, kościołem...). Ich los nie obchodzi nikogo. "
przestali być ludźmi?
2. Wyjaśnieniem losów szczątków cywilnych ofiar wojny (prawdopodobnie mieszkańców Gdańska)zajmie się Fundacja Pamięci i to ona ponosi wszelkie koszta. Cele i zadania fundacji określa dokładnie statut. Nikomu nic do tego (nawet Jackowi Dąbrowskiemu).
Kopią w Polsce czy w mieńcowni? Muszą się stosować do prawa tu obowiązującego czy nie? Czyli jednak komuś coś do tego.Czy jednak nadal uważasz że nie?
3. Czy Ci żołnierze sowieccy wykonywali czyjś rozkaz czy domniemane podpalenie to była ich prywatna inicjatywa (w/g Ciebie) ?
4. Wiesz może jakie zasady w/g Naczelnego Wodza A. Cz.obowiązywały po przejściu granicy Rzeszy?
Tyle na razie.
Odpowiesz?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o Naczelnym Wodzu Armii Czerwonej? Mógłbyś rozwinąć?
Żołnierze Armii Czerwonej dokonywali masowych gwałtów, rabunków, zbrodni na ludności cywilnej i jeńcach wojennych. Już po wkroczeniu palono i niszczono obiekty użyteczności publicznej, np. w Gliwicach Armia Czerwona spaliła dwa największe kina i teatr miejski. Zabijano cywilów, w dniach 23-26 stycznia 1945 rozstrzelano tam 817 osób[12]. Łącznie zaś życie straciło od 1500 do 3000 osób, a wśród ofiar znaleźli się również francuscy jeńcy wojenni[13]. Po zdobyciu Budapesztu żołnierze radzieccy otrzymali przyzwolenie na 48-godzinny bezkarny rabunek mienia. W całych Węgrzech 400 tys. kobiet zostało zarejestrowanych jako zarażone chorobami wenerycznymi na skutek gwałtu"
to z wiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie Panie Dąbrowski odpowiem.

1. Zbrodniarze stawiają się sami poza nawias społeczny. Do początku XX wieku obowiązywała zasada, iż zbrodniarzy (na których wykonano karę śmierci) nie chowa się na cmentarzach. Najpierw były to roztaje dróg (jak samobójców) a potem pod płotami cmentarzy. Na nie poświęconej ziemi.Dzisiaj czasy się zmieniły, ale nie na tyle by tworzyć specjalne miejsca pochówku dla morderców. Chyba nie ma na to społecznego przyzwolenia. Jak sam stwierdziłeś z oburzeniem Już pod Wrockiem na cmentarzu chowali bandziorów z SS Galizien...". Podpowiem Ci -to ten sam gatunek zwierząt udających ludzi.

2.Cele określają sobie sami i stosują się do prawa.Dopóki to robią za zgodą odpowiednich urzędów i za własne środki to niestety, ale wszelkim krzykaczom i Kołłątajom nic do tego. Zasada ie będzie mnie tu Niemiec pouczał, ja wiem lepiej co należy..." tu nie obowiązuje.

3. Obojętnie czy był to rozkaz, czy nie. Trzykrotnie złamali regulamin i raz prawo międzynarodowe. Obciąża to tylko ich samych i dlatego taki wyrok.

4. To nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Złamany został regulamin i przepisy armii radzieckiej i tylko z tego powodu dostali taki wyrok. My obecnie już potępiamy ich za coś innego co jednak również eliminuje ich z ram człowieczeństwa.

Pytaj. Nie wstydź się.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimir- a żołnierze niemieccy działający" w Polsce i na froncie wschodnim to byli niosący pokój i miłość filantropi i humaniści ? - nie gwałcili, nie zabijali cywili i nie palili domów, ludzi,wsi ,...itd.?
Rzeczywiście dziwne podejście niektórych do tematu. Szczątki ludzkie, nieważne czyje-Rosjanin,Niemiec,Polak,Ukrainiec z UPA - trzeba po prostu ekshumować i złożyć na cmentarzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczątki ludzkie, nieważne czyje-Rosjanin,Niemiec,Polak,Ukrainiec z UPA - trzeba po prostu ekshumować i złożyć na cmentarzu" - otóż to.

Nie ze względów humanitarnych mają swoje groby ale sanitarno-epidem" - a jakież to zagrożenie sanitarno-epidem. mają 70-80-letnie gnaty? Przecież nawet Sanepid zlewa asystę przy pracach ekshumacyjnych z okresu II w.ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julisia102
Nikt nie pisze o tablicach i grobowcach ani tym bardziej o upamiętnianiu ! Nikt nie mówi o wartościach chrześcijańskich,muzułmańskich czy innych , dla których należy szczątki ludzkie(jeżeli wiadomo,że tam są) wydobyć i złożyć w miejscu do tego przeznaczonym lub po prostu spalić i rozsypać (chociaż Niemcy swoich znalezionych" biorą do siebie). Dlaczego ? Dla zasady!
A o tych szkopów tak się nie martwisz,co oni mogli robić zanim zginęli? Może dzień wcześniej np. zgwałcili mieszkankę Gdyni albo gonili Gryfa po lasach,itp.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karabin* - na cmentarzu - to niekoniecznie znaczy w opisanym miejscu i w marmurowym grobowcu; trudno to pojąć?
A co do UPA - żebyś nie miał wątpliwości- to dla mnie zbrodniarze i bandyci, których morderstwa należy przypominać ,bo w czasach poprawności politycznej niedługo się o tym zapomni (tak jak teraz się to robi w przypadku Niemców).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoich" Sovietiszów pakuje do czarnego worka i wieczorkiem zawożę do Pruszcza na cmentarz. Leżą koło swoich. Kilkunastu ode mnie już tam jest. Julisia , pisz pismo do prokuratury że bezczeszczę cmentarz i , koniecznie , w związku z tym że kopie na cmentarzu , nazwij mnie hieną.
Pozdrawiam
P.S.
Julisia , a wiesz Ty może że na Sreberku leżą szkopiści z pod Poczty i W-tte? I to na kwaterze wojskowej. Ot taki chichot historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkuignac-ja również się dziwię, że druga część tematu przyschła". Nie jesteś z trójmiasta dlatego w twoim tekście jest wiele nieprawdziwych informacji. Sądzisz, że kobiety z dziećmi z Gdańska goniły Gryfa (to dopiero propagandowa wydmuszka) po lasach ? Sądzisz, że dzieci i starcy (Gdańszczanie) zajmowali się gwałtami na mieszkankach Gdyni?
Jeżeli dla Ciebie (jako wychowanka Rzeczypospolitej) każdy Gdańszczanin był Niemcem to urągasz pamięci gdańskich pocztowców. Wśród rozstrzelanych większość to rdzenni Gdańszczanie. Człowieku zastanów się co piszesz? To był SCHRON PRZECIWLOTNICZY w centrum miasta.

Co do reszty Twojej wypowiedzi:
mietek chciał Rosjan na cmentarzu wojskowym (a więc płyta lub pomnik).Reszta chciała na cmentarz. Jacek Dąbrowski pod mur" na parkingu (więc tam również płyta). No i do tego cały aparat poszukiwawczy. Za czyje to ? Ty byś tego koniecznie chciał i potrzebował? Jest Ci potrzebne miejsce spoczynku zbrodniarzy? W jakim celu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty Jacku wiesz, że groby niemieckie o których mówisz zostały zlikwidowane? Zgadnij kto i co zrobił ? Szukaj byłych żołnierzy radzieckich i dawaj ich tam w Twoich workach. Będą tam dobrze się prezentować.

I jako ciekawostka

czy wiesz, że pobór do SS Heimwehr Danzig nie był ochotniczy tylko na zasadach powszechnego obowiązku odbywania służby. Do sierpnia byli oni policjantami, którym nagle oznajmiono, że czas na front... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julisia , widzę że czytanie ze zrozumieniem jest za trudne. Wskaż gdzie napisałem że tych Rosjan z Malczewskiego należy pochować na parkingu Pod Murem"? To tak po pierwsze. A po drugie policz może ile w samym Gdańsku było Obozów Pracy i oblicz ilu więźniów tyrało aby ci biedni cywile potopieni w schronie nie musieli brudzić sobie rączek pracą.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julisia102
albo nie rozumiesz tekstu albo udajesz głupa";
krótko- problem jest w tym, że jak są szczątki żołnierza sowieckiego - to niech sobie dalej gniją
a jak znajdą Niemca-faszystę, to 'hurra i kopiemy'.
Pisząc o gwałtach czy gonieniu Gryfa - piszę o żołdakach Niemcach a nie o kobietach i dzieciach (nie wiem skąd to wywnioskowałaś/leś) ; żeby była jasność - ci goniący i gwałcący to Niemcy.
Czy dla Ciebie stanowi różnicę narodowość znalezionych szczątek ludzkich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Jacku to tych z bastionu chciałeś na parking, sądziłem że tam tych cicho wykopanych na Malczewskiego również.

Pozostałe Twoje argumenty są z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. To Ty zacznij czytać ze zrozumieniem. Rozbawiłeś mnie tą wizją robotników z obozów pracy ciężko pracujących, podczas gdy Gdańszczanie siedzą i pielęgnują rączki. Nie chcę Ci ubliżyć ale zapytam. Przybysz zza Buga w trzecim pokoleniu ? Bo pewnych spraw mentalnych nie daje się wykorzenić (jak Ci winni cywile ciężkiej pracy z obozów).
We Wrzeszczu był obóz koncentracyjny dla żołnierzy SS. Dla kogo oni pracowali, kto mógł wypoczywać? W Stutthofie zamęczono wielu obywateli Miasta Gdańska (też tych niemieckich)za co ? Za bieganie za Gryfem czy za nie dość wypielęgnowane ręce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkuignacu dla Ciebie udaje głupa. Czy wiesz o czym jest ten temat?Nie jest o żołdakach Niemieckich (bo nigdzie ich w linkach nie ma, zacznij czytać albo poproś kogoś z rodziny).
Potem dowiedz się co to jest SCHRON PRZECIWLOTNICZY i sprawdź do czego służy w centrum miasta.

W temacie też nie ma żołnierzy sowieckich. Osoby rozstrzelane w myśl prawa wojennego, za przestępstwa, tracą przynależność do Armii Radzieckiej. Nie gniją bo nikt nie wie gdzie naprawdę są i czy są. Pozostaje tylko niezbity fakt, że byli zbrodniarzami.Tak się właśnie postępuje z takimi indywiduami.Zakopuje się w nieznanym miejscu. Chcesz również szukać Hoessa, Forstera, Kaminskieg ?Trzeba ich odnależć i pochować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mietek chciał Rosjan na cmentarzu wojskowym (a więc płyta lub pomnik)"

Nic takiego nie pisalem, napisalem iz:

Jak dla mnie sprawa dziwna, bowiem Rosjan przenoszono na lezacy niedaleko cmentarz wojskowy."

Czas przeszly, nie przyszly, przenoszono po ekshumacji, po zakonczeniu dzialan wojennych. Czyli dziwne iz tych nie przeniesiono (albo nie przeniesiono ich bowiem wiadomo bylo ze zostali roztrzelanie)

Niemcy - jest fundacja ktora sie tym zajmuje, o ile sie nie myle to nie sa to srodki z budzetu Gdanska, placi ona za robocizne, niech sobie kopia, im wiecej tym lepiej, kasa z Niemiec, robotnicy z Polski, dodatkowy doplyw funduszy z zagranicy.

Rosja - jak chca, to ich zolnierze, to niech zorganizuja poszukiwania i zrobia z tym co chca. Nie nasz w tym interes. Nie widze powodu dlaczego mialo by to byc pokrywane z funduszy miejskich. Jak ktos chce to niech zaklada fundacje i gromadzi fundusze, moze Putin dolozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie