Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tyfus

W Izraelu znaleziono monetę sprzed 2000 lat

Recommended Posts

W Izraelu znaleziono monetę sprzed 2000 lat.

W trakcie wędrówki po wschodniej Galilei w Izraelu, turystka Laurie Rimon znalazła złotą monetę sprzed 2000 lat. To jedna z dwóch tego typu monet które przetrwały do dziś. Pierwsza znajduje się w londyńskim British Museum. Moneta w wizerunkiem pierwszego cesarza Oktawian Augusta została wybita jako jedna z serii ku czci rzymskich władców. Szczęśliwa znalazczyni otrzymała certyfikat potwierdzający własność monety. - Nawet nie podejrzewamy, kto mógłby być właścicielem tej monety. Może dostał ją jakiś legionista jako część żołdu albo ktoś ukradł poległemu żołnierzowi - powiedział dr Donald Ariel. - Była to bardzo wartościowa moneta. Nie jestem pewien, czy można było kupić za nią dom, ale wiem, że można ją było wydać na wiele wspaniałych sposobów i to nie na targu, więc podstawowe pytanie brzmi, jak ona się tam znalazła? - dodaje."

http://wp.tv/i,w-izraelu-znaleziono-monete-sprzed-2000-lat,mid,1889376,cid,4051,klip.html?ticaid=516a7e

ciekawsze pozwoliłem sobie wytłuścić"...
Z Izraela powinni chyba do Polski przyjechać na szkolenie pod tytułem: Jak w obliczu "prawa (jedynego i słusznego) skutecznie rozprawiać się ze "znalazcami oraz bandytami i złodziejami, popularnie zwanymi >>poszukiwaczami<<"

Share this post


Link to post
Share on other sites
U nas za takie coś (za posiadanie, bo wiadomo że ukradzione państwu/wykopane - jak być może inaczej) to dożywocie co najmniej, o ile nie KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy Rimon spostrzegła coś błyszczącego w trawie, pochyliła się i ze zdziwieniem podniosła pieniążek, który nie przypominała jej żadnej znanej waluty. Kobieta postanowiła skontaktować się z Izraelskim Urzędem Starożytności i oddać im ten niewątpliwy skarb.

- Trudne mi się było rozstać z tym znaleziskiem. W końcu nie każdego dnia znajduje się coś tak wartościowego. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczę tę monetę ponownie, tym razem już w muzealnej gablocie.

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/turystka-znalazla-starozytna-niezwykle-rzadka-monete/fbj7rm

Share this post


Link to post
Share on other sites
szpachelka12 (254 / 8)
2016-03-15 16:57:13 To co w końcu można było za taką monetę kupić? W tamtych czasach.I to nie na targu.


Wbrew sugestiom , stosunkowo niewiele. http://www.imperiumromanum.edu.pl/gospodarka/ceny-towarow-rzymskich/

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information