Skocz do zawartości

Znalazł pod Sanokiem skarb sprzed 3 tysięcy lat


Rekomendowane odpowiedzi

http://ebiedrusko.pl/aktualnosci/koncowka-ii-wojny-swiatowej-w-okolicach-biedruska/
.........Z zamiłowania archeolog amator, który za cel obrał sobie odkrywanie sekretów Biedruska.
Jak zostać w Polsce archeologiem amatorem z zamiłowania ..o to mi chodzi.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że archeolog-amator - to jest wspólne w jednym artykule, a drugi - nie mam pojęcia, co kolegą powodowało. Sprawa całkowicie inna - kopali i przywłaszczali sobie, czyli zupełnie inna sprawa niż omawiana w tym wątku.

A na pytanie jak zostać archeologiem amatorem (z zamiłowania pomijam, bo to wtrącenie pismaka, który pewnie na gimnazjum zakończył edukację) odpowiedź jest w artykule - był kiedyś amatorem (pewnie z zawodu), a że chyba kasy mało, to zmienił zawód, ale dalej grzebie w ziemi, tylko już nie dla kasy, a dla przyjemności :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih

Dla Ciebie kupa złomu w cenie od kilograma, dla mnie skarb. Cenniejszy niż kilo złotych dolarówek."

Jak trafię podobny depozyt to chętnie z Tobą się zamienię na ten kilogram,nawet wskaże miejsce żebyś mógł też podczas spaceru po lesie" zgłosic:)

Michaś-wolałbym łuski od Ura:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym województwie można amatorsko, ale z pozwoleniem z WKZ. W artykule nie pisali jak to załatwia Twój archeolog-amator. Znam wielu takich, którzy tak robią.
A poza tym gwarantuję Ci, że to na zdjęciach nie stanowi zabytku czy jakiegoś dziedzictwa. Żaden konserwator się na to nie rzuca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie