Skocz do zawartości

34 rocznica ogłoszenia Stanu Wojennego


Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki sie nie mogli doczekac wiec przyniesli krate hejna do mnie na chate i tak sobie wspominamy stare niezbyt wesole czasy;)

Nie zgadniecie co mi najbardziej zapadlo w pamieci z tamtych dni?

Byl to moj sp. wujek, zolnierz II AWP, ktory cudem uniknal smierci pod Budziszynem
i sporo przeszedl w zyciu, a w tamtych dniach przeklinal jaruzela, bo nie mial co palic...

Pamietam jak zbieral pety, suszyl je na piecu (takim poniemieckim, na wegiel ma sie rozumiec), pozniej je rozdzieral i z tych resztek tytoniu robil sobie skrety.
A ja z kuzynem siedzialem z nim przy tym piecu, bo znowu prad wylaczyli i sluchalismy
opowiadan jak to wojowal z banderowcami we Lwowi i hitlerowcami pod Dreznem.

To byly Panie czasy - ktore juz nigdy nie wroca, tak samo jak ludzie jego pokroju...:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował z argumentami" rodem z rynsztoka, bo to nie ma najmniejszego sensu. A piszę przeważnie w nocy, bo w dzień, po prawdzie mam taką możliwość, bo mam w pracy kompa i internet, ale nie mam na to czasu.

Pamiętam taki epizod z marca 68 - na mieście były demonstracje studentów i odchodziło ich pałowanie. W szkole w najstarszych klasach też był ferment". No więc nas nie wypuszczono do domu, ale zorganizowano dodatkowe lekcje Wychowania Obywatelskiego".
U nas prowadziła ją nasza wychowawczyni, stara komunistka zresztą [albo przynajmniej taką udawała]. Została natychmiast spacyfikowana argumentami o wolnościach jakie gwarantuje nam Konstytucja i ich łamaniu przez ówczesne władze. Najbardziej zresztą pyskowali synowie miejscowych kacyków.
W pewnym momencie nie wytrzymała i ze łzami w oczach powiedziała: astanówcie się co chcecie zrobić, bo możecie sobie zmarnować całe życie, a władzę mają ci co mają czołgi". Myślę, że miała sporo racji w tym ostatnim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie