Jump to content

Jaki wykrywacz na cieniutkie sreberka


papi

Recommended Posts

Witam wszystkich po długiej przerwie
Moje pytanie brzmi następująco:
Jaki wykrywacz na cieniutkie sreberka w zaśmieconym terenie pełno gwoździ i innego drobnego żelastwa. Chodzę tam z minelabem explorerem II z cewką( S.E.F. DeTech motylek) i słabo sobie radzi drobne monetki dosłownie ciągnie tylko z 5cm i jest bardzo niestabilny(cały czas jakieś popiskiwania) Chodziłem jeszcze z rutusem solarisem i mam wrażenie że było lepiej ale to jeszcze nie to , spróbuję z Minelabem Excalibur II na oryginalnej cewce ale nie robię sobie wielkich nadziei.
Jest miejscówka gdzie wychodzą fajne fanty pieczęcie sygnety i drobniutkie monety (Brakteaty jednostronne i podobne cieniutkie sreberka) ale też jest pełno metalowych śmieci gwoździ itp. sanktuarium było palone i niszczone wiele razy. Jaki wykrywacz sprawdziłby się tam najlepiej , albo jakie ustawienia na minelab explorer II z cewką( S.E.F. DeTech motylek) żeby poprawić osiągi
Pozdrawiam Papi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Spróbuj z AtPro w trybie Pro. Od razu wychwycisz czym różni się sygnał zardzewiałego gwoździa od cienkiego srebra, czy miedzi/mosiądzu. Na wszelkim mocno zardzewiałym żelaztwie masz niby taki sam sygnał, ale z popierdywaniem", sygnał nie jest czysty.
Link to comment
Share on other sites

W takich warunkach z Minelabów poradzi sobie tylko X-terra 70/705 z założoną snajperką H". Reszta jest zbyt wolna. Najlepszy będzie XP Goldmaxx lub Deus. Dobre będzie Tesoro Tejon lub Vaquero. Z polskich na pewno Rutus Optima.

Pozdrawiam,

VW
Link to comment
Share on other sites

Moje ustawienia
display. fabrycznie
Select. coins i jewelry z ptaszkiem reszta bez niczego
Save. Fabrycznie
Audio-volume/ max limit 10/gain 7
Audio-Tone/th.tone 5/variability 10/limits10
Audio-sounds podświetlone conduct
Options noise ustawilem 5 ale w każdym terenie i okolicznościach mam symfonie nie do zniesieni dlatego przed kazdym szukaniem noise cancel aż do skutu (do momentu kiedy jest stabilny czasami nawet kilka razy)
Response- normal
Recovery-deep
To co nie zostało wymienione zoztało na ustawieniach fabrycznych
Link to comment
Share on other sites

Na cienkie sreberka nada się kanarkowiec 250, Solfernus i każdy inny wykrywacz, ale musisz zrozumieć jedną podstawową rzecz. Z wykrywaczem trzeba się osłuchać. W sobotę byliśmy wspólnie na kopaniu, był Ace250, Troy, Solfernus 2.6 , AtPro.
Jak myślisz, który sprzęt nakopał ilościowo najwięcej monet? Ano kanarkowiec... My chodziliśmy z Solfernusem, na zmianę testując różne ustawienia. Nie było najgorzej ;-)

Link to comment
Share on other sites

Przecież tu nie chodzi o to co jest czułe na cienkie sreberka, bo w zależności od gleby, głębokości zalegania, ułożenia fanta itd., cienkie sreberko można znaleźć niemal wszystkim (stąd pewnie przykład Kanarka ;-)), tylko o to że te cienkie sreberka trzeba wyłuskać spośród mega śmieci. Tak przynajmniej ja zrozumiałem post papiego i dlatego sugeruję zawracanie sobie głowy wyłącznie sprawdzonymi i szybkimi sprzętami. Do tego zaopatrzenie się w snajperkę, opanowanie sprzętu i miejscówka jest Twoja:))

Pozdrawiam,

VW
Link to comment
Share on other sites

No, akurat EX, mimo wielu niekwestionowanych zalet, na ieznanym terenie" jest mocno nieszczęśliwy ze swoimi opóźnieniami. Ten detektor najwięcej satysfakcji może dać użytkownikowi na znanym już terenie, gdzie spokojnie można poświęcić się powolnemu przemiataniu każdego centymetra kwadratowego gruntu, wiedząc, że coś tu w gruncie leży".
Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie jak mówi vw (mocno zaśmiecony teren) było tam biskupstwo potem sanktuarium jak wiadomo wszysko drewniane a że było spalone a potem przez wiele pokoleń rozorane na pół pola to jest przedewszystkim bardzo zaśmiecone (gwoździe z epoki i wiele innego śmiecia) a wychodzą monetki 12 / 16 wiek ostatnio nawet rzymek ale to kawał brązu i już nie było problemu.
Pozdrawiam papi
Link to comment
Share on other sites

Każdy dobry poszukiwacz ma miejscówki, gdzie znajduje się malutkie i/lub cieniutkie krążki srebra. Niemniej od przybytku głowa nie boli :)
A tak swoja drogą, nawiązując do mejla Dina - najważniejszym moim detektorem jest stareńki Eagle Spectrum po tunningu w torze dynamicznym i jak na razie... lepszego (dla mnie) sprzętu w rękach jeszcze nie miałem.
Link to comment
Share on other sites

Na cieniutkie sreberka i złotka w zasmieconym terenie prawdziwą kosą jest F75. Jeżeli założysz do niego snajperkę, to nic Ci nie umknie. Z takim zestawem wyciągałem brakteaty z hałd budowlanych, gdzie leżały wśród wszelkiego możliwego śmiecia. Sprzęt szybki, lekki i przyjemny :)
Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, F75 ze snajperką też będzie super, ale do listy w takim razie musimy dopisać jeszcze np. Tekneticsa T2 i Whitesa MXT. W zasadzie każdy DOBRY wysokoczęstotliwościowiec odpowiednio prowadzony i najlepiej uzbrojony w snajperkę, zda tu egzamin. Jeśli nie chcesz inwestować zbyt wiele to kup z drugiej ręki Xterrę 70 z elipsą lub snajperką H" (polecam raczej snajperkę) lub Rutusa Optimę" z małym koncentrykiem. Wyciągniesz co jest do wyciągnięcia a potem możesz sprzęt odsprzedać, nic na nim nie tracąc.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

po przesiadce z exII na F75/T2 głowa cię rozboli od mnogości sygnałów w takim zaśmieconym miejscu. snajperka wskazana ale nie konieczna bo sprzęty są naprawdę bardzo szybkie, niemniej na zwykłej cewce doznania słuchowe" mogą być dość intenstywne ;)
Link to comment
Share on other sites

Słabo wykonany w porównaniu do starszych Fisherów :) Ja swój egzemplarz katuje (w dosłownym tego słowa znaczeniu) od 2008r. i na razie nie udało mi się zrobić mu większego kuku. Poległa jedynie osłona sondy i wtyczka kabla. A sprzęt nie ma lekko - używany bardzo często w każdych warunkach atmosferycznych, na ziemi i pod ziemią ;)
Choć rzeczywiście Fishery starszych serii (CZ) to zupełnie inna liga jeżeli chodzi o jakość.
Link to comment
Share on other sites

f75/T2 sprawia wrażenie delikatnego ale tak naprawdę za niewystarczająco odporne można uznać mocowanie cewki i kabel. ale tragedii nie ma, a słabsze mocowanie cewki ma np. xterra. za to sztywność konstrukcji (sztycy) duuużo lepsza niż dość tandetne zaciski w minelabach FBS, które szybko łapią luzy i cewka podczas przemiatania nie daje rady dogonić reszty :D zwłaszcza ciężkie cewki DD starszego typu i trzeba kombinować z podkładkami pod gumy dociskające.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information