Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Kasy akurat trochę na zbrojenia mają, bo dostali od NATO. A jak nie mają, to nie kupują - proste.

Słyszałeś coś, że np Litwa, czy Rumunia planuje sprzedaż do Kijowa?"

Litwa? Proszę Cię...
Węgrzy sprzedali T-72. Zresztą kto i co sprzedaje to się taj szybko nie dowiemy. Broń to nie jabłka ani wieprzowina. Zobaczymy na fotkach zdobycznego i zniszczonego sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
zamiast drzeć koty kto co komu sprzeda(spokojnie, na pewno asz" rząd niczego nie sprzeda) powinniśmy się zająć kupnem kocy, śpiworów, a kto majętniejszy niech zmienia piec gazowy na drzewny;) bo zima może być sroga;) Europie nie zakręcą bo ma Nordstream, i dadzą taką dostawę, żeby nie mogli sobie pozwolić na rewers, a Poliakom zakręcimy ;) wspomnicie moje słowa, że nas wydymają jedni i drudzy bez mydła, tak jak już wydymali Ukrainę, no bo gdzie są te mocarstwa które deklarowały jej nienaruszalność kiedy pozbędzie się broni jądrowej? no gdzie?

http://biznes.pl/magazyny/energetyka/gazownictwo/rosja-ogranicza-dostawy-gazu-do-polski-pgnig-defic,5656542,magazyn-detal.html

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie wiem czy tylko ja mam takie wrazenie, ale jak widze ambasadora USA Pana Mulla to wydaje mi się, że on ma taki napływ salw śmiechu z du*olizostwa "naszego rządu ze nie moze wytrzymac, bo zawsze dziennikarzom odpowiada ze smiechem na ustach, albo jest nacpany, chory psychicznie, albo ma salwy smiechu z tego calego cyrku"

hehe, dobry komentarz z Onetu, no trudno się z gościem nie zgodzić ;) z ust Pana Mull'a brakuje tylko Polska dobre mudżini" ;)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taki znak czasów - czyli współczesna Banderajugend".

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bataliony-nie-tylko-dla-doroslych-na-zachodzie-ukrainy-swoj-oddzial-sformowaly-dzieci/xjnj0

Szkoda tylko, że nikt tym ukraińskim dzieciom z okolic Stanisławowa nie wytłumaczy, że pod tą czerwono-czarną flagą z tryzubem, ich przodkowie kilkadziesiąt lat temu przebijali widłami i dobijali siekierami polskie dzieci. A hasło: Ukraina Ponad Wszystko" budzi bardzo złe skojarzenia...

Odnośnie gazu, to właśnie dostaliśmy pierwsze ostrzeżenie od Rosji, za nielegalne - rewersowe dostawy tego surowca na Ukrainę. Swoją drogą, to ciekawe jest czym nam Ukraińcy za ten gaz płacą? Chyba żołędziami...

Równie ciekawe" jest to, że Ukraińcy dalej utrzymują embargo na nasze mięso i jako jedyny kraj w Europie [sic!] wymagają od nas, aby dostarczany do nich przez Polskę towar był na paletach, które posiadają świadectwo fitosanitarne!!!

To co obecnie jest potrzebne Ukrainie - to pomoc humanitarna i jakiś plan pokojowy wymuszony na nich przez Zachód, a nie czołgi i amunicja! Bo nadchodzącej zimy może tam nie przeżyć kilka milionów ludzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich dziecięcych batalionów w Rosji są dziesiątki. Ba! Są nawet specjalne zmilitaryzowane szkoły dla dzieci, gdzie od najmłodszych lat pierze im się mózgi w post-kagiebowskiej ideologii Putina. Wszak wierne kadry to podstawa.

Odnośnie gazu, to właśnie dostaliśmy pierwsze ostrzeżenie od Rosji, za nielegalne - rewersowe dostawy tego surowca na Ukrainę"

I jest to kolejny powód, aby jak najszybciej zdywersyfikować źródła dostaw gazu dla Polski i raz na zawsze uniezależnić się od kacapskich humorów. Ale ty zdaje się jesteś zwolennikiem jeszcze większej zależności Polski od Gazpromu, prawda?
Druga rzecz: na jakiej podstawie twierdzisz, że dostawy rewersowe są nielegalne?

Równie "ciekawe jest to, że Ukraińcy dalej utrzymują embargo na nasze mięso i jako jedyny kraj w Europie [sic!] wymagają od nas, aby dostarczany do nich przez Polskę towar był na paletach, które posiadają świadectwo fitosanitarne!!!
"
Kolejny raz wychodzi Twoja ignorancja w sprawach wschodnich (który to już raz?). Ukraina nałożyła embargo, bo rozpaczliwie usiłuje i musi bronić własnego rynku rolnego i producentów. W 50% ukraiński rynek rolny jest uzależniony od Rosji. Dla porównania Polski tylko w 6%. Po nałożeniu przez Białoruś i Rosję sankcji na produkty ukraińskie Kijów musiał dostosować swoją politykę do tej sytuacji. Ukraińskie rolnictwo w ostatnim czasie mocno się unowocześniło i mają nadprodukcję rolną, która dotychczas szła na eksport do Rosji i na Białoruś. Teraz, po sankcjach, mają za dużo własnego towaru i się duszą. Musieli więc wprowadzić embargo na polskie wyroby, aby bronić własnej gospodarki. Z ich punktu widzenia był to ruch zupełnie zrozumiały i konieczny. Nie zrobili tego z powodów ideologicznych (Bandera im kazał!!), jak próbujesz tu insynuować.

To co obecnie jest potrzebne Ukrainie - to pomoc humanitarna i jakiś plan pokojowy wymuszony na nich przez Zachód, a nie czołgi i amunicja! Bo nadchodzącej zimy może tam nie przeżyć kilka milionów ludzi..."

Kilka milionów? A czemu tak mało? Napisz od razu, że tej zimy banderowsko-faszystowska junta z Kijowa zagłodzi i zaziębi własnych obywateli. A Mruk doda, że zrobią to na polecenie Wiadomo Kogo (Mossad!) :)
Ukrainie w pierwszej kolejności potrzebna jest broń, żeby mogła powybijać rosyjską, czeczeńską i inną hołotę destabilizującą wschód tego kraju, a następnie uszczelnić granice z bandycką Rosją. Wtedy na Ukrainie zapanuje spokój i ludzie przestaną ginąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to, że to ich najważniejszy problem?

Ja mam inne odczucia...

Wierzysz, że są w stanie, zwłaszcza przy swoistym poparciu Zachodu porozumieć się z Moskwą?

Ja nie sądzę...

Wierzysz, że Ukraina, nawet przy okrojonym terytorium, jest w stanie samodzielnie istnieć?

Ja nie wierzę...

I tak dłuuuuugo można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz, że są w stanie, zwłaszcza przy swoistym poparciu Zachodu porozumieć się z Moskwą?"
Nie. I nie jest (a na pewno nie głównie) wina Zachodu, tylko Kremla. Putin gra na destabilizację Ukrainy i ciężką zimę. Ludzie się wkurzą, będzie drugi Majdan (tym razem finansowany przez Moskwę), a do władzy dorwie sie opcja promoskiewska. Obieca pokój, spokój i dobrobyt. I tak się stanie, bo w tym momencie Putin cofnie separatystom poparcie i każe im się uspokoić. I tym sposobem będzie mieć Ukrainę w swojej strefie wpływów. I Zachód odetchnie, bo będzie można dalej robić geszefty z Wołodią. Aż do następnej wojny.

Wierzysz, że Ukraina, nawet przy okrojonym terytorium, jest w stanie samodzielnie istnieć?"
Pewnie. Znam kilka innych państw, nawet w Jewropie, które mają gorszą sytuacje i jakoś istnieją. Ale idąc Twoim tokiem rozumowania - jak nie Ukraina to co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek- ja już sobie dawno pozwoliłem napisać, że dla mnie na dziś, Ukraina nie istnieje jako jednolite państwo...
To takie coś, ni pies, ni wydra- coś na kształt świdra...

Za chwilę, na polecenie Moskwy się Naddniestrze ruszy, zobaczymy czy i co Łukaszenko zrobi, takie tam...

A, że po drodze" się ukraińscy politycy za łby wezmą, to też oczywista oczywistość.
Jedyna nadzieja, że bojący się Putina ukraińscy" miliarderzy będą, o dziwo, stali na straży niepodległości Kijowa- przecież nie wszystko można ze sobą do Lądku czy za Ocean zabrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindżał...

No i czemuś się nie założył, znów bym wygrał :-)

Okręt typu Mistral o nazwie "Władywostok, pierwszy z dwóch mistrali zamówionych przez Rosję we Francji, którego dostawa została zawieszona z powodu kryzysu ukraińskiego, wyszedł rano w morze z portu Saint-Nazaire z rosyjską załogą na pokładzie.
Okręt po raz pierwszy przeprowadził próbny rejs z częścią rosyjskiej załogi liczącej 400 marynarzy i przechodzącej od końca czerwca szkolenie w Saint-Nazaire w ramach kontraktu podpisanego przez francuską spółkę stoczniową DCNS i stronę rosyjską.

Jak precyzuje agencja AFP, ponad 200 rosyjskich marynarzy jeszcze w piątek wieczorem zaokrętowało się na ten próbny rejs mający trwać około 10 dni. Celem rejsu jest przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych na pełnym morzu."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16636316,Francja_zawiesza_kontrakt_na_mistrale_dla_Rosji__Okret.html#BoxSlotI3img
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Polacy jak zwykle zostali wydymani przez zachód i wschód, ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości, że w razie nie daj Boże W, zachód nie kiwnie palcem tylko będzie robił interesy? Już Ukraina miała gwaracje, a poza tym my też kiedyś mieliśmy;)

Tymczasem, nie wiem na ile to prawda, ale taka sytuacja ;)

http://pikio.pl/tysiace-chinskich-zolnierzy-na-granicy-z-rosja/

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już, jak Kijów wyobraża sobie specjalny status" Donbasu - poniedziałkowe ukraińskie media opublikowały projekt ustawy, którą prezydent ma we wtorek skierować do parlamentu.
Przygotowywany akt prawny nie obejmuje całości Donbasu, lecz jedynie tereny zajęte przez tzw. republiki Ługańską i Doniecką. To mniej więcej jedna trzecia regionu. Na trzy lata mają być tu wprowadzone specjalne rozwiązania w systemie sprawowania władzy lokalnej. Główne punkty to: przeprowadzenie wyborów lokalnych 9 listopada; utworzenie na bazie oddziałów rebeliantów miejscowej milicji; przekształcenie rejonów w wolną strefę ekonomiczną, w której będą obowiązywać preferencje w handlu z Rosją; rebeliantów, którzy nie popełnili ciężkich przestępstw, ma objąć amnestia.

Koszty odbudowy Donbasu mają spoczywać na Ukrainie, która w tym celu utworzyła specjalną agencję rządową. Pomoc już zadeklarowały Niemcy i jeszcze we wrześniu ma się zebrać międzynarodowa konferencja darczyńców.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,16648815,Ile_Kijow_da_Donbasowi_.html#ixzz3DPvyDEI4


Noooo... I właśnie UE, czy też na początek Niemcy, sponsorują Putina, zachęcając do dalszych roszad na mapie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Kijów się poddaje. W sumie nie ma się co dziwić. Dziś przeczytałem krótki raport o stanie ich armii - cud, że tak długo wytrzymali. Jeden przykład - w żytomierskich zakładach naprawy sprzętu pancernego rozkonserwowano kilkadziesiąt pojazdów (czołgi, BTRy itp.) z których od razu kilka zniknęło, wraz z ponad 5 tys.(!!!) części z innych maszyn. I wszystko w warunkach wojennych...
A ty się balans obawiasz aneksji Przemyśla :) Przecież oni by do Medyki nie dotarli bez strat w ludziach i sprzęcie.

I właśnie UE, czy też na początek Niemcy, sponsorują Putina, zachęcając do dalszych roszad na mapie..."

Przecież nie ma żadnej UE, są tylko Niemcy i państwo na f" (embargo Woytasa nadal obowiązuje) z dupowatym, lewackim prezydentem. A tak się składa, że oba te kraje tradycyjnie do Kremla się łaszą. Nihil novi, jak mawiali starożytni Mongołowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja po banderowsku! Oczywiście nasze propagandowe me[r]dia zapodały, że tego deputowanego w tym kontenerze polali wodą". Miał szczęście, że nikt nie wrzucił zapalonej zapałki. Ale pewnie następnym razem wrzucą, albo utną mu głowę...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1374,title,Incydent-na-Ukrainie-Deputowany-wrzucony-do-kosza-na-smieci-i-oblany-woda,wid,16888762,wiadomosc.html

Swoją drogą to się mocno dziwię, że są tu tacy, którzy tą banderowską dzicz z Prawego Sektora popierają tu na forum.
No chyba, że ich przodkowie osobiście nabijali polskie dzieci na sztachety w płocie, albo za pomocą gwoździa i młotka robili im orzełka" na czole. Takich to jestem jeszcze w jakiś stopniu zrozumieć - ot tradycja i geny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie