Skocz do zawartości

Ciekawostki z aukcji-cz.3.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 26.01.2021 o 15:09, formoza58 napisał:

W 80 Pulku Piechoty , się działo ? 

Tak, tak, zapewne z prawej dwóch "dziadków rezerwistów", jeden golony, drugi pociąga z gwinta, jeden "młody" podśpiewuje, dwóch im przygrywa, dwóch następnych daje pokaz fechtunku na bagnety a nad wszystkim czuwa Pan plutonowy???

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeglądam ten watek po raz kolejny i trafiłem na poniższą fotografię wstawioną pierwotnie przez leszka01 w dniu 2 kwietnia 2016 r. Proszę zwrócić uwagę na coś stojącego w tle pomiędzy dwoma żołnierzami z lewej. Czyżby to był owy osławiony i owiany legendą "czegoś czego nie było" polski eksperymentalny czołg WB-10 ? Tak mi się to skojarzyło ale zapewne to tylko moje luźne skojarzenie. Lata lecą a i wzrok i już nie ten, pomijam moje "codzienne" okulary które noszę od ponad 30 lat ?6107039444_2.thumb.JPG.17753f220476ac2ce8c15b828abac1da.JPG

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne właśnie ciężarówka a już myślałem że wyszedł mi iście "primaaprilisowy" dowcip? Ale na poważnie, przez chwilkę tak mi "błysnęło" że to właśnie owy legendarny WB-10, a tu klops, tylko zwykła ciężarówka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze "Militaria XX w", Wydanie specjalne, nr 1 /2021 jest interesujący artykuł pana Michała Kuchciaka pt. "Konkursy na czołg dla WP w latach 1925-1929". W nim jest sporo informacji, w tym o WB-10, czołgu, który nie chciał jeździć. Autor artykułu korzystał  z tek z WBH w  Rembertowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 07:58, Krzysztof115 napisał:

W najnowszym numerze "Militaria XX w", Wydanie specjalne, nr 1 /2021 jest interesujący artykuł pana Michała Kuchciaka pt. "Konkursy na czołg dla WP w latach 1925-1929". W nim jest sporo informacji, w tym o WB-10, czołgu, który nie chciał jeździć. Autor artykułu korzystał  z tek z WBH w  Rembertowie.

Są może dla akompaniamentu  jakieś nowe materiały ilustracyjne, albo chociaż dokładniejszy niż dotychczas opis? Jest może dużo nowych informacji w porównaniu do WLU o prototypach i projektach broni pancernej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof115 napisał:

Co do zdjęć, jak na razie nikt nie odnalazł zdjęć WB-10 w tym Archiwum, a wielu szukało.

A tu takie coś mi wpadło.

https://tanks-encyclopedia.com/ww2/polish/wb-10

https://forum.historia.org.pl/topic/1774-wb-10/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie