Skocz do zawartości

Kamienie na Szaniec też antysemickie!


sebo_sek

Rekomendowane odpowiedzi

Odwołania do Homera owszem, ale w przedstawionym kontekście mają się one nijak do Kamieni na szaniec". Tam w sposób bezpośredni i bez ceregieli jeden bzykał drugiego. Poza tym przypisywanie Zośce winy za akt zemsty, którego dokonali Niemcy, to już zwykłe (za wykropkowaną bezpośredniość też są batony).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie Iliadę , najlepiej jakieś międzywojenne wydanie i przeczytaj dokładnie..
Natomiast co do odwetu Niemców, to był on o tyle nieunikniony, o ile oczywisty. I dowódcy AK doskonale zdawali sobie z tego sprawę, nie prowadząc działań bojowych na szeroką skalę.
PS Fakt braku wyszkolenia konspiratorów do takich akcji pomijam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na furczą" analizę książek Nienckiego a zwłaszcza cyklu o panu Samochodziku.Facet niewątpliwie obracał się w grupie nieletnich harcerzy, zaprzysięgły kawaler... pewnie niejedno tam można znaleźć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Władca Pierścieni" też ma przerąbane: czworokąt hobbitów, bliskie związki Pippina i Merry'ego oraz Froda i Sama (czasem w trójkącie z Gollumem), nad nimi pedofil Gandalf, masochista Boromir, gejowski interracial Gimliego i Legolasa (jeździli na jednym koniu - to musi być aluzja!), żeńska pedofilia Eowiny do Merry'ego i na pewno wiele, wiele innych.
Dobrze że Wiedźmina" Sapkowskiego nie da się tak przerobić bo jest tam wystarczająco dużo seksu i perwersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda strzępic języków? Między innymi, demokracja polega na tym, że każdemu idiocie czy popaprańcowi wolno głosic swoje chore teorie, a zwykle popapraniec taki liczy na odzew, publicity i rozgłos. W tym kraju od dawna stopień naukowy, zasiadanie w gronie szacownych uczonych nie chroni przed gadaniem andronów. Moja śp. Babcia mawiała, że dobry Bóg jak chce kogoś ukarac to mu odbiera rozum, co moim zdaniem miało miejsce w przypadku dr Janickiej, wobec czego szkoda tej pani poświęcac czas. W języku ludzi cywilizowanych brak dostatecznie obelżywych słów by określic jej pokrętne teorie. Ende.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z godnością ludzi, którzy spełnili swój obowiązek, warto wziąc przykład i zignorowac tę panią by odesłac ją w niebyt. Dzsiaj sątakie czasy, że każdego można pomówic o wszystko i nie obawiac się społecznego ostracyzmu, a tym bardziej kary. Wiele, wiele lat temu byłem na uroczystości ku pamięci walk jednego z oddziałów AK w bardzo pięknym miejscu. Stałem się świadkiem jak weterani ujęli złodzieja, grasującego pośród namiotów zlotowych - nie wzywali ówczesnej milicji, wymierzyli mu karę tu i teraz - dostał dwadzieścia wyciorów na d... To się nazywa nieuchronnośc i dotkliwośc kary. Może po takiej lekcji przestają przychodzic do głowy durne pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie