Jump to content

Szpiedzy w Warszawie" serial


piotr916

Recommended Posts

Witam! Dzisiaj(piątek)na TVP1 ,godz.20:30.Jest to pierwsza koprodukcja TVP i BBC.Akcja dzieje się w drugiej połowie lat 30-tych przed wybuchem II wojny. Warzawa gra"wszystkie europejskie miasta,w których rozgrywa się historia.Sporo zabytkowego jeżdżącego sprzętu.4 odcinki.
Link to comment
Share on other sites

Po obejrzeniu miałem wrażenie, że znalazłem się w latach 70-tych i oglądam produkcji BBC Sagę Rodu Paliserów", taki sam sposób fotografowania i tak samo wartka akcja. Obawiam się pewnej prawidłowości - im bardziej polska telewizja zachęca do oglądania czegoś, tym bardziej można to sobie odpuścic i chyba najciekawsze fragmenty pokazano w zajawce. Oszczędności w kadrowaniu mogliby uczyc ;) raut dyplomatyczny sfilmowano chyba w gabinecie jakiegoś ministra, kiedy akurat wyskoczył do toalety.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 13:34 12-01-2013
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nie da się tego oglądac, myślałem, ostatni odcinek akcja przyspieszy ... wytrzymałem 3,5 minuty. Do tego kto w tym serialu odpowiadał za dźwięk? Słychac jak ze studni, a godzinę wcześniej w kino Polska leciał stary, dobry Pogranicze w ogniu". Można ciekawie i frapująco o wywiadzie? Można, no, ale to było 20 lat temu.
Link to comment
Share on other sites

Do tego kto w tym serialu odpowiadał za dźwięk? Słychac jak ze studni"

Przecież spartolone udźwiękowienie to jest prawie że znak rozpoznawczy krajowej kinematografii. Niezależnie od gatunku. Dialogi trzeba odczytywać z ruchu ust, ża to każde pierdniecie słychać z mocą wybuchu bomby atomowej.
Link to comment
Share on other sites

BTW polski dubbing kiedyś to było mistrzostwo świata. Wystarczy wspomnieć: Sześć żon Henryka VIII", Elżbietę -królową Anglii",Ja Klaudiusz",Pogodę dla bogaczy", Królów przeklętych". Ech, łza się w oku kręci...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information