Skocz do zawartości

Rusza produkcja ,,Miasta 44'' - pierwszego współczesnego filmu o Powstaniu Warszawskim


Irke

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszej GW jest wywiad z J.Komasą, reżyserem filmu Miasto 44" i przeczytałem takie coś:
Pyt. Przygotowując się do zdjęć, przebierał się pan w strój powstańca."
Odp. Musiałem sprawdzić, jak się biega w niewygodnych butach i ile waży pistolet maszynowy sten. Dopiero wtedy widzę sceny"

Łooooooooooo matko !!!!!! Współczuje S. Spielbergowi, który zrobił (reżyserował lub współprodukował) takie filmy jak Szeregowiec Rayan", Kompania Braci" czy Pacyfik" i nie przebierał się w mundury itp
Tylko dlaczego wyszły tak znakomite filmy??? Może dlatego, że nie musiał się przebierać?

I drugie kuriosum:
odp Komasy  planu w Łodzi dzwoniłem do Edmunda Baranowskiego i pytałem, na którym ramieniu nosili opaski, bo w interencie można znaleść sprzeczne informacje. Dowiedziałem się, że na lewym, ale na prawym też nie było grzechem"

Łoooooooooooooo... już nawet nie matko :-(
Brak słow na skomentowanie przygotowania eżysera"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W jednym z materiałów z planu zdjęciowego usłyszałem następująca wypowiedź reżysera (cyt z pamięci): premiera odbędzie się na Stadionie Narodowym i już teraz w Niemczech (!!!) szyje się największy ekran w Europie (!!!)"

Ekstra, mają na co wywalać kasę na jednorazową projekcję!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy słyszałem jak mówiono, że weterani chwalą scenariusz, a tu proszę:

http://natemat.pl/71069,miasto-44-powstancy-krytycznie-o-filmie-miasto44

Najlepsze jest zdanie o tej pani z TVP, która tak pocięła wypowiedź, żeby jej pasowała. Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie fakt, że to chyba nie o taką niby wolną Polskę w tym wszystkim chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstańcy chcą zachować romantyczny obraz powstania gdzie dzielni chłopcy i piękne dziewczęta czwórkami do nieba szli z Matką Boską na ustach. Nie wierzę że przez 63 powstania gdzie walczyło tysiace młodych ludzi nikt z nikim się nie kochał, nie przeklinał a wszystkich jeńców traktowano z szacunkeim i miłością...

Miasto 44" będzie fikcją opartą o historyczne wydarzenia. Fikcyjny jest np. oddział w którym walczą główni bohaterowie. Dobrą analogią jest Szergowiec Ryan" - zmyślona grupa żołnierzy podczas prawdziwej operacji Overlord. Tam też mamy zabijanie jeńców itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie 2h. Ostanio coraz więcej filmów (mówię o zachodnich blockbusterach) twa ok 2,5 h.

Co do uwag powstańców to tu jest to inaczej opisane:
http://cjg.gazeta.pl/CJG_Warszawa/1,104436,14468984,Ostatni_dzien_zdjec_do_filmu__Miasto_44__o_powstaniu.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, już znaleźli się tacy, którzy wiedzą lepiej" jak było. Co więcej, wiedzą lepiej nawet od bezpośrednich uczestników tych wydarzeń.
A co będzie, gdy któregoś dnia nie będzie już bezpośrednich świadków..? Wtedy dopiero zacznie się eldorado dla mitomanów, fantastów i odbrązawiaczy.
Pozwólcie, że jednak będę wierzył powstańcom, którzy mówią że nie gzili się po kątach, bo się nie myli przez 3 tygodnie i byli głodni. Jeńców też nie rezali nożami po gardłach, bo to nie zwyczaj polski tylko jako żywo tych hunów zza Buga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zrobić uładzoną laurkę o powstaniu ale po co? Film ma wywoływać emocje a nie robić dobrze weteranom. Zresztą dla widza spragnionego prawdy ten sam reżyser przygotowuje pokolorowany dokument Powstanie Warszawskie", patrz wątek na forum: http://odkrywca.pl/powstanie-warszawskie-komasy,720923.html#720923
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie