Skocz do zawartości

sten mk2 reko.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Proszę o pomoc,a mianowicie:
szukam repliki stena która byłaby wykonana w całosci z metalu i można by było oddać z niej tzw. suchy strzał( na reko.). Nie szukam replki airsoft. pn. wydaje mi się , że kulki to raczej nie na rekonstrukcje. Wiem , że Denix robi takie repliki ale stena nie ma w ofercie. Jeśli istnieją takie steny lub mausery to prosiłbym o jakieś info. pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem - już nie produkują, moga zrobić jeden ale bez magazynka i oporządzenia. A swoją drogą jakie jest wasze zdanie na temat replik asg na reko.? Ja obawiam się słabosci ich wykonania ( tego że są delkikatnie zrobione,słaby metal itp.). Jeśli się mylę to napiszcie jaki sten asg nadawałby sie na reko. (tzn. byłby dobrze zrobiony). Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, w zasadzie zasadnicze:
- co będzie lepsze na rekonstrukcje: taka strzelająca na sucho replika czy asg broni z II woj.( w asg plusem jest chyba to że wydaje jakiś dźwięk podczas strzału i jest symulacja odrzutu)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektryku asg dźwięk jest cichutki od biedy przypomina strzał ze stena z tłumikiem . Odrzutu nie ma żadnego. W replice jest tyko suchy strzał i oczywiście również nie ma odrzutu który występuje tylko podczas strzelania ostrą amunicją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, replice broni do rekonstrukcji historycznej, stawiam inne warunki. Po pierwsze jej zgodnośc z oryginałem, wykonanie oraz trwałośc. Repliki asg zwykle wykonane są ze znalu lub mixu tegoż materiału ze stalą i ich trwałośc zwykle bywa mocno ograniczona. W tym roku podczas jednej z zimowych inscenizacji kolega z grupy po prostu pośliznął się na zamarzniętej kałuży i jego MP 40 asg rozpadł od samego uderzenia o podłoże. Zatem replika powinna byc wykonana ze stali, jak najwierniej oddawac wygląd oryginalnej jednostki broni, suchy" strzał jest mile widziany.
Repliki asg najczęściej posiadają pewne uproszczenia konstrukcyjne, zniekształcające poprawnośc odwzorowania, ma to zapewne związek z koniecznością zapewnienia właściwiej pracy mechanizmom, ale zdarzają się niestety kwiaty typu pm Thompson 1928 firmy cybergun i kilku innych, który w całości odwzorowany został nieprawidłowo i nawet po ciemku, z daleka nie przypomina oryginału. Oczywiście najgorszą z możliwych ewentualności jest brak replik wielu modeli broni strzeleckiej, w ogóle.
Sten mk II jest prostą konstrukcją, dlatego tak łatwo było go produkowac w warunkach konspiracji, a nawet jeszcze bardziej uprościc w stosunku do angielskiej wersji. Wciąż jeszcze w sieci krążą dokładne plany tego pistoletu, ale wielu też oferentów proponuje jego repliki. Odradzałbym te najtańsze, one również nie są odwzorowane poprawnie, a wydawałoby się, że tu już niczego nie da się popsuc ;)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 07:52 03-12-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Replika stena z metalu jest prosta do wykonania samodzielnie.
Wystarczy dysponować podstawowym wyposażeniem warsztatu mechanicznego.Najtrudniejszym etapem jest takie wykonanie repliki by tzw istotne części broni zostały wykonane zgodnie z prawem.W sieci są dostępne oryginalne rysunki.
Nawet wzornik który trzeba wydrukować i nakleić na rurę.
Potem wiertarka,pilnik i mamy gotowy korpus.Śmieszą mnie wygórowane ceny nieudolnych replik.Ale tragedia polega na tym że większość osób nie potrafi się posługiwać młotkiem czy śrubokrętem nie mówiąc o tak skomplikowanych narzędziach jak wiertarka czy spawarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś w sensownej cenie to chętnie porównamy z tym co jest. Ty samym może koledze rozwiąże sie problem i kupi coś ładnego i taniego od ciebie. Nie każdy musi umieć posługiwać sie narzędziami jeden jest piekarzem inny ślusarzem, a jeszcze kto inny pisarzem i kążdy sobie jakoś radzi, ważne, że ma pieniądze i chce je wydać ja nie widzę w tym nic złego jeśli cena jest w miarę ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Pozwólcie, że odświerzę sprawę - postanowilem, że zamówię stena mk2 z linku powyżej on niejakiego mkstena z dobroni. Proszę jeśli ktoś może to wypowiedźcie się czy warto, pn. gdzieś spotkałem opinię , że on robi bubel i jest slabe wykonanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie