Skocz do zawartości

Skup zużytych baterii


eksplorator1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać czy istnieje takie coś jak skup baterii, jeżeli tak to jak to wygląda na kilogramy czy sztuki i w ogóle ile się za to dostaje... Bo już latam trochę z wykrywką, mam już sporą ilośc baterii w pojeminiku i zastanawiam się co dalej z nimi zrobić, bo do kosza to, to jest raczej nieekologiczne..

P.S Chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy jest takie mijesce na terenie Opolszczyzny. Pozdrawiam D!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Można ze zwykłym złomem sprzedać,cena 91gr to już wspomnienie.Na skupie 0,65 blachy i 0,80-0,85 max gruby.Jak już mowa o ekologii to mają do końca roku zlikwidować wszystkie gminne wysypiska śmieci które nie mają sortowni,strach pomyśleć co będzie w lasach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pojemników na zużyte baterie w markecie to wyrzucając kiedyś co tam mi się nazbierało zajrzałem przypadkowo do środka takiego - tam było wszystko jeśli idzie o śmieci tylko ani jednej baterii! Jakoś odtąd nabrałem podejrzeń czy to aby na pewno jest segregowane jak trzeba, czy może potem i tak wszystko trafia na jedno wysypisko. A pojemniki w sklepach są dla picu, bo np takie są wymagania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że np w Obi dosyć restrykcyjnie podchodzą do tego typu śmieci. Baterie, akumulatory i świetlówki są odbierane przez specjalistyczną firmę. Jest wydzielona specjalna strefa na DPT (magazyn) gdzie w specjalnych pojemnikach przechowywane są tego typu odpady. Nawet zużyty sprzęt elektryczny (ekektroodpady) mają swój pojemnik.
Co do śmieci w pojemnikach na sklepach - to nie pracownicy ładują tam śmieci tylko bydło przychodzące na zakupy a nie potrafiące odróżnić śmietnika od specjalnego pojemnika na tego typu odpady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że to klienci ładują śmieci wszelakie do pierwszego napotkanego pojemnika, nie skupiając się na jego przeznaczeniu - absolutnie nie posądzałem o to personelu sklepu. Podobne zresztą doświadczenia mam jeśli idzie o te duże półjajowego" kształtu kosze na segregowane odpady - kiedyś wrzucając szkło do takiego spojrzałem do środka ... akurat szkło stanowiło tam niewielki procent zawartości. Zajrzałem więc do kolejnych i tam również najmniej było odpadów na które te kontenerki były przeznaczone. Po prostu obywatele wpakowali do środka wszelakie odpady bez jakiegokolwiek rozróżniania czy segregacji, na zasadzie: mam śmieci - jest kosz - no to sru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia Europejska ? Ekologia? Wszystko tylko na papierze,najpierw chołota musi zmienić tok myślenia lub wyginąć.Może za 50 lat to nastąpi. Widziałem niedawno typa co gruz wrzucał do pojemnika na szkło,jak się potem okazało osoba poważana w społeczeństwie lokalnym i bardzo zamożna. Widać taka mentalność skoro było go stać na kontener pod domem a wolał cichaczem podrzucić śmieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie