Jump to content

Zepchną bunkier z 30-metrowego klifu. Prosto na plażę


Recommended Posts

Betonowy schron obserwacyjny osuwa się z gdyńskiego klifu i stanowi poważne zagrożenie dla osób spacerujących plażą. Dlatego zostanie zepchnięty w sposób kontrolowany.

- Schron osuwa się z pododu erozji klifu. Prędzej, czy później może runąć na plażę – tłumaczy Piotr Bik, szef firmy Explosive, która przeprowadzi całą akcję.

- Bunkier zostanie podkopany, osadzony na pochylni i zepchnięty za pomocą siłowników. Sam zsunie się na plażę po krawędzi klifu . Początkowo była opcja żeby go wysadzić, w końcu my jesteśmy od wybuchów, ale schron znajduje się w rezerwacie i to teren chroniony – wyjaśnia Blik.

Upadek kontrolowany

Firma musi najpierw dostać pełną dokumentacje, którą wysłano aż do 11 instytucji. Schron zostanie zrzucony najprawdopodobniej na przełomie października i listopada. Jeśli spadnie i nie zostanie mocno uszkodzony będzie najprawdopodobniej atrakcją, zostanie zabezpieczony tak aby nie stwarzał zagrożenia.

http://www.tvn24.pl/zepchna-bunkier-z-30-metrowego-klifu-prosto-na-plaze,281153,s.html
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
nie będą, szkoda jednak że wylądował do góry nogami. Po pierwszych sztormach jak się zapadnie to strzelnice okienka obserwacyjne" będą poniżej linii wodnej czego efektem będzie tylko brzydki betonowy klocek na plaży. ale obserwując ile trzeba było wyciąć drzew i go wysunąć aby runął, to spokojnie mógł tam tkwić jeszcze z rok lub dwa
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information