Skocz do zawartości

Łobżenica- Jeden dzień wojny


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

HA HA HA!!!!Jeden lepszy od drugiego, ale zamordowany zyd w spodniach z Lidla(1:55)przebija wszystko, na drugim miejscu maszerujace" pajace na gumie:)))Pierwszy raz ogladałem ten filmik i jestem w szoku... przebija mój przeukochany rajd Karabanowa i Pancernych Strzegom. Najlepiej by było policzyc babole i zdecydowac komu nalezy sie order wielkiej japy;)Boje sie, ze takimi numerami zabija nam Duńczyka:)Gud bevare dansker!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz pod zdjęciami z linku grzeba mnie zniszczył :D

Rozpoznałem ich! Ten na zdjęciach,z opaską na przedramieniu to Sztompke,znany zbrodniarz,a ten na pierwszym zdjęciu był sprawcą głodu na Ukrainie.Aresztować ich natychmiast! "

W ogóle ten wątek jest jednym z lepszych na O. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, że możemy się troszkę pośmiać. Jedno mnie zastanawia: inscenizacja 1 września 1939 r." - wkroczenie wojsk III Rzeszy do Polski, w tym i do Łobżenicy, a tu widzimy także czerwonoarmistów". Czegoś tu nie rozumiem. Gdzie Rzym a gdzie Krym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[kiler p (710 / 38) 2012-09-10 17:58:24]

[zauważyliście, że wszyscy Niemcy są w mundurach Sturma? Nawet Ci gorzej doposażeni. Nawet już nie szwajcar ani szwed ani inny dderon, tylko porządny Sturm (lub jakiś chinol, nie odróżniam). Niech ktoś mi teraz powie, że reko nie poszło w Polsce do przodu, przynajmniej o krok ;).]

Nie da się zaprzeczyć. Ściślej: postęp, który na tzw. poważnych rekonstrukcjach dokonał się już dawno, zaczyna schodzić do ludu.

[Piett (148 / 8) 2012-09-10 22:48:33]

[są też takie rzeczy jak np. sposób maszerowania, doboru ogolenia (podkreślmy - wyglądali na wrzesień 1939),]

Oba te zjawiska pospolite także na rekonstrukcjach pierwszoligowych - defilada ohne Schritt" czy właśnie wojacy drugiego dnia wojny z trzydniowym zarostem.

[u co najmniej jednego zamiast koszuli widać T-shirt pod spodem,]

Dopiero co widziałem podkoszulek wypełzający z rękawa munduru rekonstruktora z AA7 na Bzurze. Za to, i owszem, sztukę maszerowania w nogę Siebeny mają opanowaną bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Piett 2012-09-13 14:06:44

[...]wiele regionów w Polsce odstawia kaszanki który za dobre można byłoby uznać jeszcze w 2002 roku kiedy to było to wszystko w powijakach. A to Darłowo, a to Łabiszyn]

Jeśli wolno spytać - co masz do Łabiszyna?

Co do Łobżenicy, jeśli kto ciekaw, robilo to niejakie Theatrum Historica 503 Batalion Czołgów Ciężkich http://www.th503bcc.pila.pl/
z którymi zetknąłem się w Wałczu, zażyły mnie wtedy żołnierki WH oraz pewien zanadto wypchany rekonstruktor
http://www.th503bcc.pila.pl/galeria/Operacja_Ziegelei_Wa%C5%82cz_05.2011/galeria.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jako przedstawiciel zarzadu grupy TH503BCC stanowczo musze zaprotestować i domagam się sprostowania od kolegi niejakiego Gustava Hirscha, bo jeśli zabiera głos i wypowiada się na jakiś temat i osobowo" wskazuje palcem to niech poczyta i dowie sie dokładnie kto był organizatorem i jakie grupy GRH brały udział w tej inscenizacji. Zaznaczam że grupa TH503 nie miała nic wspólnego z wyżej wyśmiewana inscenizacją.
Nasza grupa brała udzial w inscenizacji w Łobżenicy ale 3 lata temu (tu link http://th503bcc.pila.pl/galeria/Łobżenica/galeria.html
z tegoroczna inscenizacja nie mielismy nic wspólnego.
A teraz prosze szanownego kolege Gustava o odszczekanie " publiczne owych swych słów jakze bardzo niesprawiedliwych i krzywdzących...

... jak łatwo rzucić oskarzenia, jak łatwo napisać słowa nie majace odzwierciedlenia w prawdzie....
...tak więc czekamy na słowaprzeprosin , jeśli ich nie otrzymamy prosimy admina o konsekwencje karne....

z wyrazami szacunku Nr44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hirsch - Dopiero teraz zajrzałem ponownie do wątku

http://www.youtube.com/watch?v=oEjVpgLkeFg

Przysłowiowa wtopa na którą nie ma nawet argumentu nocnego pisania w zmęczeniu. Pisząc o Łobżednicy zrymowała mi się w pamięci inna nazwa - innej imprezy o wielokrotnie wyższym poziomie. Szczere przeprosiny za zwykłą i pechową grę słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art234 -> Chociaż sam z powodu 1 posta nie jestem bez winy to jednak zalecam ponowne przeczytanie postu Hirscha i mojego a jeżeli nawet to nie pomoże to zalecam zapisanie się na zajęcia z czytania ze zrozumieniem:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytając wasze posty jestem zasmucony bardziej niż oglądając te zdjęcia. Smutniejsze jest to że prześcigacie się w ilości nawiasów postawionych po dwukropku i myślniku, wykrzykników i długości HAHA, niż owi panowie przywdziewający przedziwne mixy umundurowania.
Opluwacie z rozpędu wszystko i wszystkich myśląc naiwnie że tym samym przyczyniacie się do rozwoju rekonstrukcji?? to jałowe i żenujące. Więcej byście zrobili dla tych nieszczęśników i dla siebie zapraszając ich do odwiedzenia waszych super-duper koszernych stron grup, oferując pomoc w należytym odtwarzaniu żołnierzy tamtych czasów, odpowiedniego ułożenia ekwipunku..
a tak wychodzicie na stado sadystów internetowych, drących łacha zakompleksionych facecików, znawców wszystkiego i sieciowych rekonstruktorów".
Pomimo że ta inscenizacja jest wielce daleka od doskonałości, to w jakiś sposób edukuje i przybliża publiczności tamte okropne czasy. Pozostaje mieć nadzieję że owi rekonstruktorzy albo się poprawią albo sobie odpuszczą.
Jako i wam życzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kaes całkowitą racje. Podstawową zasadą tego typu forum gdzie rozmawiają ludzie o wydawałoby się szlachetnej pasji jest nie obrażać i nie wyśmiewać a pomóc, jeśli coś robią nie tak. Od wielu lat śledzę to forum i z przykrością stwierdzam, że nadal nie ma z kim gadać.
Pozdrawiam
Piotrek GRH GREGOR Puławy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od faktu, że byc może takie naigrywanie się do ścięcia białka", nie jest sympatyczne to ekipy, które uprawiają rekopopelinę nie dadzą sobie tego wytłumaczyc i wszelkie próby podpowiadania, instruowania czy pomagania, z góry skazane są na fiasko. Najlepszym dowodem jest kilkuletnia tradycja Krojant czy reakcja grupy opisywanej w innym miejscu Pancerni...", która na odpowiedź organizatora jednej z imprez na którą nie zostali zaproszeni, obrazili się i stwierdzili, że są zbyt renomowaną grupą by uczestniczyc w takiej popierdółce.
Mnie nie dziwi reakcja tych wszystkich, którzy wypruwają żyły by poprawic swoją sylwetkę, wydają na to grube pieniądze, że szydzą, a co nam pozostało? Cudaków nie da się wyeliminowac, żadną drogą, więc może skazanie na ostracyzm środowiskowy, pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek uważa tych przebierańcow za jakies zagrożenie czy to samo środowisko?
to chyba róznica miedzy galaktyczna, wiec tym bardziej szydzenie i pastwienie się jest dla mnie oznaką słabości a nie wyższości.
Poza tym wszystkim mamy demokracje, wolny dostep do rynku więc trudno mi sobie wyobrazić że ktos nie mógłby spróbowac swoich sił w rekonstrukcji historycznej jeśli ma na to ochotę.. jak do tej pory nie ma Centralnej Izby Rekonstruktorskiej która będzie wydawać koncesje i certyfikaty.
chyba tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każdemu wolno. I oczywiście, że nie ma żadnego ogólnopolskiego cechu rekonstruktorów, PN czy Euronormy. I to ogólnie biorąc dobrze.
Tyle, że wskutek onej wolności każda rekonstrukcja, impreza za rekonstrukcję się podająca lub pozór takowej mająca pracuje na opinię o rekonstrukcjach w ogóle; a skuteczność tej pracy jest jeśli nie wyłącznie, to głównie funkcją nakładu pisma względnie oglądalności programu. Jeśli w TVN Fakty pójdzie materiał z Krojant, którego gwoździem wywiad na tle wyrobu czołgopodobnego z jakimś pajacem w powojennym flecktarnie i siodłatej czapce, a tego samego wieczoru TVP Kultura zaprosi Hindusa i Willego z przebitką z wczorajszego Placu Krasińskich, to co bardziej wpłynie na opinię o rekonstrukcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie