Jump to content

P-40 znaleziony na Saharze


Recommended Posts

Fotki i filmiki z P-40 znalezionym w Egipcie. Wątek dość mocno dyskutowany za granicą z uwagi na to że mało kto wierzył w autentyczność zdjęć. Dzisiaj wyszły filmiki :-)

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=7154&t=7154&filtr=0&page=1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Może tak ktoś kiedyś odnajdzie w Turcji naszego zaginionego Łosia?!
Woodhaven masz może jakieś info odnośnie tego Łosia który lądował awaryjnie w Turcji ? Czy gdzieś ktoś kiedyś coś próbował , szukał itp?
Link to comment
Share on other sites

To artykuł z dzisiejszego Metro Glasgow UK.
Pilot miał 24-lata Flt Sgt Dennis Copping pochodził z Southend,Essex.Otrzymał rozkaz dostarczenia z kolegą dwóch uszkodzonych samolotów do bazy naprawczej.Podczas lotu zaginął/problem z silnikiem/.
Wrak znalazł Polak Jakub Perka pracownik firmy naftowej.
Pozostałości po pilocie nie znaleziono są gdzieś w promieniu 20 mil.Tak przypuszczają eksperci.
Znaleziono jego spadochron.
Teraz odemnie ja myślę że zwłoki pilota zostają odszukane.
To kwestia paru m-cy.

Link to comment
Share on other sites

@erwin1

Silniki, wyposażenie i inne elementy zdemontowano a Łoś zrobił "BUM.
Pozostała po nim dziura w ziemi. Tyle wiem o nim z "piątej reki. Mój znajomy pracował w PZL Okęcie. Jest ode mnie starszy z 40 lat. Kiedyś jego kolega z pracy opowiadał mu, że będąc na delegacji z PZL w Ankarze widział silniki z tego samolotu i inne elementy wyposażenia. Miał takie same zainteresowania jak ja.
Samolot przestał istnieć na życzenie Polaków. To było w latach siedemdziesiątych(delegacja, bo samolot zniszczono przed wojną)"

... http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wojskowe/115-lotnictwo_wojskowe_do_ii_wojny_swiatowej_wlacznie/41529-pytanie_o_losia_pzl_37_a.html
Link to comment
Share on other sites

Woodhaven dzięki.Ale powiem ci że wolałbym usłyszeć : że jest szansa że zaginął ........................................nie wiem ale teraz to czuję się jak bym stracił kogoś bezpowrotnie z rodziny .............!
Link to comment
Share on other sites

Wrak zaginionego w 1942 roku myśliwca brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF) odnalazł, na pustyni w zachodnim Egipcie, polski geolog Jakub Perka.Maszyna leży w odległości około 150 km od najbliższych siedzib ludzkich.To wyprodukowany w USA myśliwiec Kittyhawk. Przez 70 lat niesiony wiatrem piasek zdarł z wielu elementów farbę. I wielu miejscach odsłonił aluminium, które wygląda teraz jak wypolerowane.Według Brytyjczyków pilotowany był przez 24-letniego sierżanta Dennisa Coppinga. 28 czerwca 1942 roku pilot, podczas krótkiego lotu do bazy remontowej, stracił orientację i oddalił się w nieznanym kierunku.Po przymusowym lądowaniu pilot wymontował z maszyny radiostację i akumulatory, ale jego dalszy los nie jest znany. Prawdopodobnie Copping zmarł z wyczerpania w trakcie samotnej wędrówki przez pustynię - donosi Gazeta Wyborcza".Wrak jest w niemal idealnym stanie. Zniszczeniu uległy jedynie np. lotki i stery, które były przykryte płótnem. Śmigło i jego kołpak odpadły w wyniku uderzenia o ziemię 70 lat temu.Samolot służy w RAF, więc Wielka Brytania już myśli o jego sprowadzeniu. Miałby stanąć w muzeum.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information