Skocz do zawartości

Elektroliza chyba....


adrian950

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kupiłem Łuski na zewnatrz jeszcze ujdzie

Ale w środku syf i malaria,powiedział koleś że robił elektrolizę lecz w środku się nie wyczyscily

Autoliza z NaoH da radę środek zrobić do gołego metalu ?
Czy mu odesłać i podziekować
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pręta(elektrodę) długości niecałej łuski i instalujesz centralnie w środku,tylko tak aby nie doszło do styku.
Szczawiu nie stosuje,ale po kwasie długotrwałe płukanie pod kranem/szczota i detergent.Ogólnie i tak zawsze coś zostanie,taki urok kwasu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie Wojtku pytanie-wiem, że stosujesz do zabezpieczania fantów wosk pszczeli. Postanowiłem i ja spróbować. Właśnie dostałem wosk od kolegi i potrzebuję fachowej porady. Najpierw podgrzć (rozpuścić) i dodawać rozpuszczalnik czy rozpuszczać a zimno"? Jaki rozpuszczalnik lepszy - benzyna lakowa czy ekstrakcyjna? No i w jakich proporcjach?
Będę wdzięczny za podpowiedź
Pozdrawiam!
Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Rozpuszczanie wosku w benzynie jest dość ryzykowne. Wymaga temperatury. Najbezpieczniej wsadzić naczynie z woskiem do gorącej wody i dodać benzyne. Proporcje nie są specjalnie istotne, tak aby dało się pomalować na koniec fanta. Można po prostu malować na ciepło roztopionym woskiem. Tylko uwaga bo to łatwopalne. Od pewnego czasu lanoline mieszam z terpentyną w mikrofali, pewnie i wosk by tak się dało. Można natrzeć fanta kawałkiem wosku i suszarką do włosów roztopić aby uzyskać powłoke.
NIE BIORĘ ODPOWIEDZALNOŚCI ZA WSZELKIE KATAKLIZMY ZWIĄZANE Z ZABIEGAMI TOPIENIA I MIESZANIA Z ROZPUSZCZALNIKAMI WOSKU !!!
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Daj zdjęcia klamry i odznaki. :)
Kiedyś wrzuciłem guzik cynkowy wz.19 do elektro - wyżarło piękny zielony nalot . Został szary guzik z widocznymi wżerami. Nie polecam ( jeżeli chodzi oczyszczenie guzików) . Ja już jeden zepsułem .

Najważniejsza zasada; jak czyścisz to czyść do końca :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie