Skocz do zawartości

Ciągnik artyleryjski S-65 Staliniec"


DOMILUD PL

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje kwestia co Jacek uważa za dziadostwo? może któremuś koszulina wystaje? że niechluje?:)

Ten kulobij za traktorem niezbyt mi wygląda na ruski sprzęt,do tego wyraźnie widoczne klamry pasa,prawdopodobnie szewron na ramieniu kierowcy s-65.Bluzy mundurowe też nazbyt wypchane" u dołu - gimnastiorka inaczej na sołdacie się prezentuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zamieściłem zdjęcie, więc chyba pora się odezwać:
1. Zdjęcie pochodzi z jednego z forów prezentujących sprzęt made in USSR w Wehrmachcie. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że to o niczym nie świadczy.
2. Znając kolegę jacka z jego sympatii sadzę, że mówiąc dziadostwo, miał na myśli niemiecką koninę" za radzieckimi pojazdami mechanicznymi :)

Poza tym nic nie dodam, raczej poczytam wypowiedzi speców.

PS.
W wątku brakuje jeszcze informacji bądź zdjęć o Stalińcach w LWP. Niestety nie mogę nic znależć w sieci. Może któryś z kolegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domilud LWP Stalińców nie używało bo LWP nie istniało.
To z końmi to musi być niemieckie bo ruscy tak kolumn nie mieszali.
To mam z niemieckiej książki wyd Tankograd.
Ze specami będziesz miał problem bo PGR-y nie istnieją i mechaników tego sprzętu trudno będzie znależć.
Chyba że Hobbistów.
Ja kupiłem tą książkę dla Niemieckich zdjęć .
Ciągnik mam kołowy C-330.
Gąsienicowego nie potrzebuję, bo nieekonomiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik mam kołowy C-330.
Gąsienicowego nie potrzebuję, bo nieekonomiczny."

Jeżdżę peugeotem 206
Kegressa nie potrzebuję, bo nieekonomiczny,
a poza tym nie miałbym go gdzie parkować, mieszkając obok byłej ul. Ludowego Wojska Polskiego, które nie istniało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z końmi to musi być niemieckie bo ruscy tak kolumn nie mieszali."

Prawdziwa wojna jeśli chodzi o stopień uporządkowania bardziej przypomina ogarnięty pożarem burdel, a nie to co widać w regulaminach i mapach sztabowych. Więc stwierdzenia, ze ci mieszali a tamci nie można sobie wsadzić w... buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie, a narobiło tyle smrodu w wątku. Panowie dajmy spokój tym docinkom, czy to ruskie czy niemieckie.
Szkoda że nie polskie, bo dalej brak informacji czy były w naszej armii czy nie.
Choć jedno zdjęcie :)

A na marginesie. Dziś na swojej miejscówce próbowałem wytaszczyć z lasu pełną oś Stalińca, ze sprzęgłami, talerzem, tarczami, zębatkami. Prawie 1m pod ziemią parę metrów od leśnej drogi. I po godzinie walki odpuściłem. To wszystko waży grubo ponad 100 kg. Bez pomocy jakiegoś cięższego sprzętu się nie obejdzie.
Ale złomek oczywiście w końcu trafi do mnie. To tylko kwestia czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy uśmiechnijcie się i tak traktujcie moje posty.
Nie mieszali bo te ciągniki rolnicze ciągnęły najcięższą artylerię ale ich prędkość poruszania zawrotną nie była coś 7 km/h.
I smrodu nie zrobiło bo to niemieckie.
Niemcy kolumny transportowe /konne /używały całą wojnę Rosjanie nie.
Jak chcecie dowiedzieć się o typach furmanek to żródło wam podam.
Tam sobie pooglądacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie