Jump to content

We wrocławskich zbiorach jest połowa polskich goliatów


Czlowieksniegu

Recommended Posts

- To unikat, dopiero czwarty goliat w polskich zbiorach muzealnych. Po latach starań udało się nam go kupić w Belgii za 200 tys. zł - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski o swoim najnowszym nabytku. Tymczasem Wrocław ma aż dwa goliaty. Od poniedziałku jeden można oglądać w Pałacu Królewskim. Były małe, ale śmiertelnie groźne. Niszczyły barykady i wysadzały kamienice.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/56,35751,11065594,We_wroclawskich_zbiorach_jest_polowa_polskich_goliatow__.html
Link to post
Share on other sites
Skoro MPW zaczyna kupować pojazdy, to może z czasem kolekcja wzbogaci się o Hetzera, 251 i inne pojazdy zdobyte przez powstańców. Jakby nie było 200 tysięcy zł, to 50 tysięcy euro, a to już nie jest mała kwota i można mieć nadzieję na fajne projekty w przyszłości.
Link to post
Share on other sites
'Goliat' o którym tu mowa przez lata tkwił pod schodami w Arsenale. Pierwszy raz widziałem go tam w 2000 roku, ale z pewnością leżał tam wieki, choć trzeba przyznać że specjalnie zakurzony nie był :). Jeśli ktoś chce zobaczyć trochę nie powierconej zbytnio broni niemieckiej to jest ona na piętrze w tymże Arsenale. Wystawy o FB nie widziałem jeszcze, ale rzucę na nią okiem jak następnym razem będę we Wrocławiu. Może ktoś mógłby się podzielić wrażeniami z wizyty tamże?
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information