Skocz do zawartości
  • 0

łuska 125mm


lyski14

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie tajemnica to zapodaj owe źródła. Ja źródeł nie mam, ale mam fanty:) stalowe 122mm sztuk 4 i mają daty 40 41, wszystkie są zwijane z blachy. 152mm którą mam również ma datę 41. Może to specyfika wschodnich stron polski... ale na pewno stalówki nie są tylko z końca wojny, nie są również jakieś zastępcze. Według mnie to zwykła równorzędna produkcja, z tym że chyba wiele rzadsza niż mosiężne... Swoją drogą ciekawe kto zapoczątkował stosowanie stali do produkcji łusek...

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak razem. Dodam jeszcze że posiadam stalowe denko od łuski 76,2 z czołgu KW1 po wysadzeniu i na nim również piękną 40stkę widać i parę innych ale to może kiedy indziej:) tak więc stalowe zwijane łuski nie wiem kiedy się u niemiaszków pojawiły, ale u naszych wschodnich sąsiadów od 39 już na pewno były i jak ktoś chce snuć tezy że w 39 Rosjanie byli tak wykończeni i wyeksploatowani wojną że musieli używać stali do produkcji łusek to mogę się tylko szeroko uśmiechnąć:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe no i uwierzyłem :) W takim razie patent zwijania Niemcy zapewne skopiowali (?) Jakie niemieckie zwijane obserwowaliście? Ja:

- 10,5 cm leFH,
- 15 cm sFH,
- 12,2 cm FH (r), ale teraz to już nie wiem czy były niemieckie do zdobycznych haubic, czy radzieckie
- chyba mi też przemknęła 8,8 cm FlaK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby takie podatne były na ciśnienia łuski artyleryjskie to strzelanie nabojem niescalonym z dodatkowymi ład. miotającymi pewnie robiło by kuku.. ale może się mylę..

ps. skoro sowieci potrafili owijać pociski 75mm szmatami po to aby podeszły do ZIS-a (jak przekręciłem kaliber to proszę o poprawienie), to i takie coś pewnie w tej arcy-niehumanitarnej armii by przeszło pewnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Siwy_x a konkretne partie sprawdzałeś?
Jak inaczej wytłumaczysz na logikę taki zabieg?
stalin schował mosiądz do szuflady a maszyny trzymał pod kluczem?
Czy może raczej należało wykonywać szybko i brakowało surowców?

pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie