Jump to content

gdzie kupić legalnie proch czarny na terenie RP.


stg1971

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
CP możesz kupić w fabryce w Pionkach, jak również w sklepach z bronią/ myśliwskich. Do zakupu potrzebujesz jedynie skończonych 18 lat i Europejskiej Karty Broni, to tyle.
Kapiszony kupisz sobie w sklepach internetowych nawet i do tego nie potrzebujesz żadnych papierów.
Link to comment
Share on other sites

stg napisal : nie kręci mnie aby zarabiali czesi ,szwajcarzy."

A kreci Cie zeby Polacy przeplacali za proch ?
Czeski duzo tanszy i sporo lepszy.
Szwajcarski o wiele klas lepszy ale tez i sporo drozszy.
Pionki maja jeszcze pare ladnych kilo szwajcara do uplynnienia :)
Link to comment
Share on other sites

Czemu wprowadzasz ludzi w blad ?
A moze bys tak siadl i poczytal Ustawe o Bromi i Amunicji ?

Art. 7a.


W rozumieniu ustawy Europejska karta broni palnej jest imiennym dokumentem potwierdzającym uprawnienie do posiadania broni palnej, wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, umożliwiającym legalne posiadanie i używanie broni palnej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej.

Art. 10a.
1. Na wniosek osoby posiadającej broń palną zgodnie z wymogami prawa polskiego lub podmiotów, o których mowa w art. 29 ust. 1 pkt 4, 5 i 7, osobom wskazanym przez te podmioty oraz posiadającym dopuszczenie do posiadania broni właściwy organ Policji wydaje Europejską kartę broni palnej.

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-11-38-195

6) proch strzelniczy czarny (dymny) sprzedaje się pełnoletnim właścicielom replik broni palnej rozdzielnego ładowania, którzy okażą dowód tożsamości oraz Europejską kartę broni palnej,
Link to comment
Share on other sites

CapNemo nikogo nie wprowadzam w błąd i nie muszę czytać ustawy o broni bo znam ją na pamięć. Jestem szczęśliwym posiadaczem zezwolenia na broń palną oraz posiadam kilka sztuk broni czarno prochowej. Czytaj sobie ustawy ile chcesz a spróbuj potem zderzyć się z rzeczywistością. Komendant Główny Policji wydał zarządzenie według którego proch czarny można sprzedać tylko osobie która ma zezwolenie na posiadanie broni palnej.I jeżeli są takie miejsca w krainie uśmiechu" gdzie sprzedaje się proch od ręki to sza o nich bo takie fora penetrują niebiescy i i ludzie ci mogą mieć nieprzyjemności.
Link to comment
Share on other sites

Chcesz powiedziec ze komendant namawia do popelnienia przestepstwa ?
Art. 9. 1. Broń palną i amunicję do tej broni można posiadać na podstawie pozwolenia na broń wydanego przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta wojewódzkiego Policji, a w przypadku żołnierzy zawodowych - na podstawie pozwolenia wydanego przez właściwy organ wojskowy."

Proch czarny jest dzis czescia amunicji do tak niewielu rodzajow broni ze zezwolenie na kilka moze modeli broni wspolczesnej upowaznia do posiadania czarnego prochu.

A co mowi Ustawa ?

6) proch strzelniczy czarny (dymny) sprzedaje się pełnoletnim właścicielom replik broni palnej rozdzielnego ładowania, którzy okażą dowód tożsamości oraz Europejską kartę broni palnej,

I Ty chcesz mi powiedziec ze jakies tam zarzadzenie jakiegos tam komendanta jest wazniejsze od Ustawy i moze ja zmienic ?
Nie rozsmieszaj prosze. Nie znam nikogo kto mialby klopoty z zakupem czarnego prochu zgodnie z litera Ustawy. A sprzedaz CP na legitymacje wspolczesnej nie przystosowanej do niego broni uwazam za naruszenie przepisow w/w Ustawy.
Link to comment
Share on other sites

,,Komendant Główny Policji wydał
zarządzenie według którego proch
czarny można sprzedać tylko osobie
która ma zezwolenie na posiadanie
broni palnej.I jeżeli są takie miejsca w
krainie uśmiechu" gdzie sprzedaje się
proch od ręki to sza o nich bo takie
fora penetrują niebiescy i i ludzie ci
mogą mieć nieprzyjemności.,,

-A niech sobie penetrują nawet żółci czy czerwoni,jeżeli ustawa mówi że można to można a jakiś milicyjny komendant tym swoim zarządzeniem może się podetrzeć.
Link to comment
Share on other sites

Z wyroku Sądu Najwyższego
sygn.I KZP 29/09
Czarny proch, jako
nieznajdujący zastosowania we
współczesnej broni
myśliwskiej, sportowej czy
należącej do innej kategorii
broni, na których posiadanie
wymaga się pozwolenia, może
pozostawać w swobodnej
dyspozycji właścicieli
niewymagającej pozwolenia
broni wytworzonej przed 1850
r. bądź jej replik. Nie powinno
zatem budzić wątpliwości to,
że za posiadanie czarnego
prochu nie można odpowiadać
z art. 263 § 2 kodeksu
karnego."
Jeżeli komendant wobec powyższego wydaje jakieś zarządzenia to zapomina że to RP a nie PRL .
I na tym koniec o legalności prochu czarnego bo to jasne że proch czarny jest legalny.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information