Skocz do zawartości

gdzie kupić legalnie proch czarny na terenie RP.


stg1971

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no więc mamy paradoks sądowy bo ja dostałem wyrok za 15 gram prochu CP (między innymi,reszta to kłamstwa wyssane z palca biegłego) listopad 2009 r.niewiedza wysokiego sądu ,czy układy społeczne,może to że twe słowo w sądzie jest nic nie warte.słyszałem że można dostać wyrok z pomówienia ,myślę że reformy najwolniej idą w administracji państwowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol stg1971 wszystko się zmieniło po wyrodku SN z 24 lutego 2010 r który to jasno stwierdził że można posiadać CP bez żadnego zezwolenia i od tamtej pory nie słyszałem aby kogoś ukarano za posiadanie CP ( no może jeszcze będę tym pierwszym ponieważ czekam na wyrok za posiadanie 250g CP, prorok stwierdził że stworzyłem zagrożenie Wielkich Rozmiarów!!) i od tamtej pory chyba nastąpiła odwilż posiadaniu, nabywaniu CP oraz ściganiu posiadaczy czarnoprochowców przynajmniej takie mam wrażenie

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy! Mam do was pytanie?
Czy jesteście posiadaczami broni palnej na nabój rozdzielnego ładowania zwanej popularnie bronią czarno prochową?
Czy usiłowaliście w Rzeczpospolitej nr.któryś tam kupić proch czarny?
Bo ja jestem i za każdym razem jak kupowałem proch i kapiszony sprzedawca żądał ode mnie okazania legitymacji posiadacza broni.

I gwoli ścisłości jeśli ktoś z was myśl że Europejska Karta Broni jest dostępna dla każdego to jest w takim samym błędzie w jakim był Kolumb myśląc że dopłynął do Indii. Jest to dokument który wydawany jest na podstawie pozwolenia na posiadanie broni palnej, który upoważnia osobę posiadającą zezwolenie na broń do przenoszenia, przewożenia i używania tej broni na obszarze całej Unii Europejskiej.
I nie zgrywajcie mędrców Syjonu" bo coś gdzieś wyczytaliście bo do każdej ustawy wydawane jest mnóstwo przepisów wprowadzających w randze zarządzenia lub rozporządzenia, które w państwie prawa nie powinny być bardziej ostre niż przepisy ustawy. Ale czy my żyjemy w państwie prawa?
Jak by ktoś z Was chciał się dowiedzieć jaką drogę przez mękę trzeba przejść aby uzyskać zezwolenie na posiadanie broni palnej to niech do mnie napisze. Ja wiem bo tą męczarnię przeszedłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem broni czarnoprochowej. Nie usiłowałem kupić prochu w Polsce, bo w Czechach jest taniej. Kapiszony kupuję w polskich sklepach bez żadnego problemu i bez pytania sprzedawcy o pozwolenie. Nie mam pojęcia o czym piszesz, być może robisz zakupy na Białorusi. Nie rób z siebie mędrca syjonu" i nie pisz bzdur. Nie wybieram się z bronią CP za granicę, więc nie wyrabiam EKB. Jak sam zauważyłeś, żyjemy w Rzeczpospolitej nr któryś tam a nie w PRL. Polecam gorąco odświeżyć znajomość AKTUALNEJ Ustawy o Broni i Amunicji (nie będę podpowiadał nr Dziennika Ustaw). Gwoli ścisłości - zasiadam w lokalnym zarządzie LOK, jestem instruktorem i orientuję się w przepisach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie nauczyc przepisow bo stracisz za ich nieznajomosc swoje zezwolenie. A przeciez podawalem konkretne punkty Ustawy o Broni i Amunicji.
Nie mac prosze ludziom w glowach swoja niewiedza bo szkodzisz kolegom, szerzac falszywe informacje.
Od lat strzelam ja i wielu kolegow z CP. Nowa modyfikacja Ustawy o Broni i Amunicji wprowadzila jasne i honorowane przez sklepy i policje warunki.

A co mowi Ustawa ?

6) proch strzelniczy czarny (dymny) sprzedaje się pełnoletnim właścicielom replik broni palnej rozdzielnego ładowania, którzy okażą dowód tożsamości oraz Europejską kartę broni palnej,

A ktoz to moze ta EKB otrzymac ? O tym tez mowi Ustawa o BiA :
Art. 10a.
1. Na wniosek osoby posiadającej broń palną zgodnie z wymogami prawa polskiego lub podmiotów, o których mowa w art. 29 ust. 1 pkt 4, 5 i 7, osobom wskazanym przez te podmioty oraz posiadającym dopuszczenie do posiadania broni właściwy organ Policji wydaje Europejską kartę broni palnej.

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-11-38-195

Zauwazyles ze tu jest napisane godnie z wymogami prawa polskiego" a nie zgodnie z jakis tam pozwoleniem.


A tu masz wypowiedzi ludzi ktorzy nie maja zadnych problemow z zakupem CP i otrzymaniem EKB bez zadnych pozwolen.

http://bron.iweb.pl/printview.php?t=80482&start=0&sid=f1fcd78d2a1368d6d917553e57e94e4d

Choc wielu z nas woli proch czaski bo sporo lepszy i dwa razy tanszy :)
Moze Cie jeszcze uraduje wiadomosc ze wolno kazdemu pelnoletniemu Polakowi spacerowac sobie z bronia CP zatknieta za pas :) i zadnych zezwolen na to tez nie potrzebujemy, choc nie czujemy najmniejszej potrzeby tak biegac. My jestesmy z tych swiadomych obywateli ktorzy nic przechodzic i nikomu sie klaniac nie potrzebowali aby strzelac ile chcemy i cieszyc sie swoim hobby. Mam paru kolegow co maja wlasne armaty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitanie Nemo - może spotkamy się na Legii w Rembertowie i porównamy celność Colta i Remingtona? Ciekaw jestem również, ile czasu zajmuje Ci ładowanie broni. W Remingtonie wystarczy wymienić bęben. Dobremu strzelcowi zajmuje to niewiele sekund.
Pozdrawiam:)
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys :)
W Colcie tez mozna beben wymienic i jak dla mnie trwa to krocej :) Zreszta ja wlasnie Colta kocham za ta optyczna lekkosc ktora daje otwarta rama. To rzecz gustu, a ten kazdy ma swoj :)
A ja sie nie spiesze i strzelac lubie glownie do balonikow i plastikowych butelek, wiec nie jestem jakos wyjatkowo precyzyjny. Po prostu uwazam ze do precyzyjnych strzelan sluzy bron w wersji specjalnej, a zwykle rewolwery sa stworzone do zabawy :)
Sam zreszta pewnie wiesz ile jest wersji Remika i jak to jest z niektorymi :)
A proch i tak mozna kupic bez zadnych problemow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cap.Nemo przestań się wymądrzać i mieszać ludziom w głowach. Tak jakoś się dziwnie składa że od lat strzelam sportowo z dziewięcio strzałowego rewolweru Holek cal.5,6mm i osiągam z niego lepsze wyniki niż uzyskiwałem z Margollina. Następnie gdzie ty widziałeś dodatkowe bębny do Colt New Nawy cal.44?
Widać że pieprzysz trzy po trzy para piętnaście i nie wiesz o czym piszesz. I bądź tak dobry i nie cytuj mi ustawy tylko zagłąb się w plątaninę przepisów wprowadzających do niej. I wracając do Holka gdybyś w rzeczywistości miał coś wspólnego ze strzelectwem to byś wiedział że rewolwer jest bronią bardziej precyzyjną niż pistolet. Choćby z tego powodu że nie ma w nim odrzutu zamka. A parametry Colta New Nawy wcale nie odbiegają od parametrów współczesnych rewolwerów i pistoletów.
Chodzi mi tu o donośność całkowitą i skuteczną, prędkość początkową a celność zależy tylko od strzelca bo jak mówi stare przysłowie dobry strzelec to i z kila trafi a marnemu to nic nie pomorze.
Nie wiem gdzie Ty mieszkasz że nie masz problemu z zakupem prochu ale z Twoich wypowiedzi szczególni z tych cytujących punkty ustawy można sądzić że jesteś tylko dzieciątkiem neo całkowicie oderwanym od rzeczywistości i pieprzysz a necie co ci ślina na język przyniesie tylko po to aby gadać.
Może podasz mi kiedy wprowadzono nowelizację ustawy o broni i amunicji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek60- z całym szacunkiem ale Ciebie Cpt.Nemo nie obrażał.
Właśnie pokazujesz klasę typową dla dzieciątka neo
oderwanego od rzeczywistości" jak to Ci się zdarzyło napisać.

Przytaczasz rozporządzenia komendanta które w myśl ustawy i tak nie mają wielkiego znaczenia.Mówisz przy tym że ustawę znasz na pamięć, jednak po lekturze Twoich wpisów można domniemywać że nawet raz do niej nie zajrzałeś, a jeżeli już to baaaardzo pobieżnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek60, zmień sklep i nie polemizuj z wyrokim Sądu Najwyższego bo do niego należało ostatnie zdanie w temacie CP i jest to NIEPODWAŻALNE ! Jeśli masz problem z zakupem to znaczy że ten co woła papier od ciebie jest cymbałem który nie wie że dawno zmieniły się przepisy a ty tkwisz w błędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek60 - Pokazalem Ci forum Bron.iweb.pl gdzie pisza ludzie ktorzy sa milosnikami i praktykami strzelania i broni. Nikt z dzialu CP nie ma klopotow z zakupem czarnego prochu.

Ty masz.

Wszyscy przynajmniej czytali Ustawe o BiA i kibicowali calemu procesowi jej nowelizacji, po czym burzliwie omawiali efekty.

Ty nie bardzo wiesz, ze taka nowelizacja byla niedawno.

Wszyscy z tego Forum / iwebu / zyja w Panstwie ktore czasem z trudem, ale jednak respektuje wydane przez siebie Ustawy.

Ty zyjesz w jakims panstwie dziwnych ukladow.

Tam wszyscy wiedza chocby tylko o jakosci i precyzji roznych producentow luf, sile i powtarzalnosci prochow roznych producento, jakosci mechanizmow spustowych roznych wytworcow, pewnosci dzialania roznych kapiszonow.

Ty wiesz, ze celnosc zalezy tylko od strzelca"

My tu rozmawiamy o czarnym prochu.

Ty wciaz o centralnym zaplonie.

Acha i tam jeszcze znaja tajemnice gdzie mozna kupic bebny do Colta Navy i znaja wojskowe kabury z epoki z pojemnikiem na zapasowy beben chocby z zatrzymanej na Zachodzie partii dla Carskiej Armi.
Poczytaj moze tam troszke o CP to Ci sie wiele spraw rozjasni, a moze i Swiat stanie sie przyjazniejszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody tu jestem, i mało na liczniku postów, ale dziwi mnie, dlaczego pan Mirek nie ma jeszcze żółtego ozdobnika? Na jednym takim forum, które moderuję, za taki poziom wypowiedzi dostałby jakieś minimum miesiąc wakacji od pisania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie kapiszony można kupić bez Europejskiej Karty Broni prawdopodobnie tylko w Kapiszonie na Żoliborzu. Wczoraj w Kalibrze na Ursynowie sprzedawca zażądał ode mnie EKB, kiedy chciałem kupić pudełko kapiszonów, uzasadniając to zarządzeniem policji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliber nie zna po prostu przepisow :( Z tego powodu nie jest powazany ani polecany przez czarnoprochowcow. Zawsze ma jakies nadgorliwe ale...

Poczytajmy co mowi o kapiszonach policja :

http://www.brzesko.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=410:fajerwerki&catid=1:aktualnoci&Itemid=50

I tu policja wypowiada sie jasno na temat kapiszonow, a dla dokladnosci podaje:

WYKAZ WYROBÓW PIROTECHNICZNYCH WIDOWISKOWYCH, NA KTÓRYCH NABYWANIE, PRZECHOWYWANIE LUB UŻYWANIE NIE JEST WYMAGANE UZYSKANIE POZWOLENIA

http://www.myslenicki.pl/pl/dokumenty/straz/piro.pdf

Pozycja 20 - zapisano wraznie kapiszony i korki nie podlegaja w zakupie czy przechowywaniu uzyskania pozwolenia.

Radilbym omijac sklepy ktore nie znaja obowiazujacego prawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie