Jump to content
  • 0

Polski nieśmiertelnik


kjfg

Question

23 answers to this question

Recommended Posts

nawet jest na straty.pl chociaż wydaje mi się że to ten, bo przydziału nie ma. pochodzący z Sitna, a w okolicach Międzyrzeca i Radzynia są 2 takie miejscowości. 35pp to chyba nie muszę pisać gdzie stacjonował, ale w Łukowie posiadał batalion zapasowy, więc biorąc na logikę, to może być ten sam Pan Piszcz:) bo wszystko jest w odległości do 50km:)
Link to comment
Share on other sites

to wytłumacz mi co na pobojowiskach na Lubelszczyźnie robią blachy na ktorych są bicia na jednej połówce, i to oddziałów taborowych?

Inne przykłady:
http://niesmiertelnik.pl/historia/2palz.jpg
http://niesmiertelnik.pl/historia/2cyglewskiz.jpg
http://niesmiertelnik.pl/historia/2mogilnoz.jpg


Uwierz mi, trochę Września w życiu widziałem, i nie od wczoraj się w to awię"..
Link to comment
Share on other sites

Witaj kolego kjfg wydaje mi się, że jest to 35pułk, ponieważ pierwsze jest to wybite 35-tylko zamiast 5 ktoś niechybnie użył odwróconej 2, mam w kolekcji kilka wybitych, gdzie użyta jest 7 i jest ona inna, niż odwrotna dwójka użyta na Twoim nieśmiertelniku.
Natomiast u kolegi, który czasem też odwiedza to forum, jest podobne do Twojego ponowne wybicie jednostki, ponieważ w pierwszym wybiciu był też jakiś podobny błąd. Napisze do niego, aby wypowiedział się w temacie Twojej blaszki.
Link to comment
Share on other sites

Blacha jest OK. Nie wiem co musiałby robić żeby sztucznie otrzymać charakterystyczne uwypuklenia dookoła liter. Co do tego co jest wybitę podzielam zdanie kolegów. We wrześniu nie należy szukać logiki - widywałem bite nieregulaminowo jak i o dziwo drapane regulaminowo. Koledze k. polecam zaś melise...
Link to comment
Share on other sites

L odwrócone zastępuje T czyli ktoś wykazał się konieczną inwencją, a S i N...kto patrzył na szeryfy ważne aby było wybite.Nie świadczy to o braku obycia, mam akurat pod ręką regulaminowo, równo wybitą blachę gdzie S jest także odwrócone.Może po prostu pomyłka lub pośpiech.
Link to comment
Share on other sites

ps. blachy bito nie zawsze regulaminowo, zwykle samodzielnie, o ile w ogóle ktoś potrafił sobie wybić...

Wychodzą drapańce", widziałem nawet sporo sztuk blaszek z biciami taborytów, bite oryginalnymi punktakami.


Na blaszce kjfg czcionka jest ok, bicia nie są wtórne, a rozmieszczenie napisów nie odbiega od tych jakie się widuje na pobojowiskach..

widać kicereb mało widziałeś..
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information