Jump to content

Zamiast nagrody...4000 zł kary!


Recommended Posts

Biednemu to zawsze wiatr w oczy...".
Niech się lepiej wezmą za sprawdzanie kont bankowych (tych na stołkach) w egzotycznych krajach, większy pożytek dla kraju będzie - afera goni aferę a oni uczciwie nawet pokopać nie dadzą. Ale wiadomo jak krasć to miliony, szkoda słów :(
Link to comment
Share on other sites

Ci co mięli do podziemia zejść to zeszli już w 2006 jak się zaczęły te nagonki.
A te dzieciaki to najsłabszy element, wyłapywanie ich nie jest niczym dziwnym, tak działa selekcja naturalna.

Jak ktoś prowadzi policję i pokazuje jej co kopał, gdzie i kiedy, czyli nabiera się na ten najbardziej prymitywny tekst idź z nami na współpracę to dostaniesz mniejszy wyrok" to może mieć pretensje tylko do siebie.

Jak by im g. pokazał i g. powiedział to by mu g. zrobili bez dowodów.

Pozdr.
Link to comment
Share on other sites

I dobrze mu tak!
Za rozkopywanie stanowisk archeo oraz mogił bezwzględnie powinny być kary! Stanowiska takie można sprawdzić sobie w gminie i ich dokładne umiejscowienie również. Więc nie ma wytłumaczenia!

Co do reszty... cóż, Pani Bozia rozumku poskąpiła najwyraźniej i u koleżanki i u kolegi. Tu także nie ma innego wytłumaczenia. Zaś panowie mundurowi czerpią z głupoty obywateli pełnymi garściami i dzięki temu mają co jeść i jak rodziny utrzymać (premie za tzw. wykrywalność), bo z ich podstawowych pensyjek to mogliby wyżywić najwyżej kanarka i to wcale nie Garetta. Więc ich doskonale rozumiem. Jak dają to trzeba brać.

Schodzić do podziemia? Wystarczy znać prawo i go przestrzegać do bólu a nawet bulu.
Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo pasuje tytuł tematu.
Za co nagroda ? Dobrowolnie nie zgłosił,jak się mu przyczepili to poszedł na współpracę i tyle.

I dziękuję" za taką współpracę"-wyrok jest drakoński moim zdaniem.Byli młodzi to łatwo ich przestraszono,choćby tymistanowiskami archeologicznymi" o których nikt nie wiedział:)
Ale to zbieranie pocisków...bęcki się dzieciakom należały.
Link to comment
Share on other sites

Maufrais nie każde stanowisko archeologiczne zaznaczone jest na mapach WKZ. Nie wszędzie przeprowadzono badania powierzchniowe. Również nie cały obszar kraju sfotografowano z samolotów a co za tym idzie wiele stanowisk nie zostało odkrytych. Również w miejscach w których takie badania były robione nie koniecznie odkryto wszystkie stanowiska. Z artykułu w moim odczuciu wynika ,że to stanowisko nie było znane archeologom. Reasumując wchodząc na pole czy do lasu nigdy nie możesz mieć pewności czy nie buszujesz po stanowisku archeologicznym...
Tutaj masz wyjaśnione czym to mityczne" stanowisko jest w rzeczywistości:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanowisko_archeologiczne
Link to comment
Share on other sites

Wiesz Drag na czym polegała jego głupota ?

Że zaprowadził misiów na miejsce.I potwierdziło się archeologicznie a zatem został oskarżony o niszczenie.

Powiedz ze znalazłeś na podwórku,niech ci tam szukają stanowisk i udowodnią że to zabytki.

Poza tym kolejna akcja frustrata z Łodzi.A ponieważ tu czyta to pozdrowienia.
Link to comment
Share on other sites

Holender masz jak najbardziej rację. Najprawdopodobniej chłopaka postraszyli a ,że pewnie nie miał wcześniej z policją do czynienia to ze strachu wszystko im powiedział i pokazał miejsca w których kopał. I w ten oto sposób mamy kolejną parę kryminalistów... Toteż moim zdaniem w dzisiejszych czasach należy robić wszystko zgodnie z prawem i nie wychodzić w teren bez wszystkich pozwoleń.Można też współpracować z archeologami i wszyscy na tym skorzystają. Ewentualnie zejść do podziemia. Tylko chodzi mi tu o podziemie pisane przez naprawdę duże P.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Wiesz Drag,sprawa ma jak zwykle kilka aspektów.
Jestem jak najbardziej za zgłaszaniem stanowisk,to jest nasza historia i powinna być naukowo opracowywana.

Nie dajmy sie jednak zwarjować poddając się nagonce za zbieranie cytat z art: bagnety, metalowe emblematy, guziki, odznaczenia wojskowe, monety pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego" bo to żadne zabytki, tłuczone w milionach sztuk.
Kolejna sprawa: allegro. Przykre że ktoś pasję odkrywcy łączy z chęcią zysku...później jakiś" medalik(jak pisze sylwekkrawczyk) wisi na allegro za 5 zł plus koszt wysyłki....po prostu smutek.
Kwestia policji- złapali dzieciaka nakłonili do współpracy i dzięki temu co powiedział udupili.I to jeszcze z jakim skutkiem(wyrok)Jako skazany ten młody człowiek w wielu zawodach nie będzie miał już czego szukać.
Choć przyznaję że za te pociski......
Na moim terenie był ostatnio śmiertelny wypadek z dziećmi....
Na koniec...dobrze byłoby gdybyśmy robili to z głową,policja i sądy nie strzelały z armaty do wróbla,dzieciaki nie bawiły się tym czym nie powinne a odkrywca miał świadomość tym bardziej gdy

posiada prawdopodobnie dość szeroką wiedzę historyczną"(z artykułu).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information