Jump to content

Buty desanty


Kamil1994

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym kupić owe buty, wersję ocieplaną na allegro. Mam problem z dobraniem rozmiaru, gdyż moja noga to 43, a więc powinienem wziąść rozmiar 28 desantówek. Ale po zmierzeniu nogi (wyszło mi 26,5) wychodzi że powinienem wziąść rozmiar 26. Ktoś napisze, czym się kierować (pisze głównie do posiadaczy i użytkowników owych butów)?

link: http://allegro.pl/buty-wojskowe-nowe-roz-26-5-skoczki-ocieplane-i1919167706.html

pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to kiedyś było dwóch dostawców tych butów,buty różniły się jakością. Ja zrobiłem zaopatrzenie w latach 98/99 kilka par i służą mi do dziś.Być może materiały użyte do produkcji ,,wczoraj i dziś,, znacznie się różnią, biorąc pod uwagę że dostawca jest wyłaniany w drodze przetargu jest to bardzo prawdopodobne.
Link to comment
Share on other sites

Te buty szweje nazywali ¨Józefy¨,w odróżnieniu od poprzednich ¨Zajęcy¨z opinaczami,czemu Józefy nie mam pojęcia może ktoś mi wyjaśni.Dla MON produkowała chyba wytwórnia Armex w Lublinie oraz jakaś f-ma z Gdyni,niezbyt eleganckie ale solidne buty robocze na 2 lata po przystępnej cenie,jeżeli kontraktowe oczywiscie.
Link to comment
Share on other sites

PS,są stosunkowo wygodne (jak na buty robocze) po założeniu nowych z odpowiednią skarpetą można przejść od razu kilkanaśćie kilometrów bez konsekwencji, pamiętam że rozchodzenie poprzednich zajęcy-opinaczy było drogą krzyżową,produkowali je z potwornie twardej skóry.
Link to comment
Share on other sites

Producentów jest masa,i wszystkie te kopie wytrzymują ledwie 1/5tego co kontraktowe.
Niestety popełniłem kiedyś ten błąd i kupiłem oryginały"
Dziś,podeszwa jest gładka jak kartka,strasznie szybko się ściera,gwoździe wbijały się w piętę,gąbka przy kostce urwała się od skóry,ogólna nędza,przepuszczają wodę..
Link to comment
Share on other sites

1. Oryginalne desanty są mocne, dobrze zakonserwowane szybko nie przemiękają, itd. Generalnie są ok, jeśli nie przeszkadza ciężar, każdy but to ok. 1 kg. Po paru godzinach to się odczuwa, niestety. Dlatego już ich nie noszę. Dobre cywilne" będą sporo droższe, ale to oczywiście kwestia indywidualna, co dla kogo jest dobre.

2. Buty ocieplane, przynajmniej dla mnie, mają sens przy -10, -15 st. Jeśli jest cieplej, tylko nogi się pocą i generalnie gorąco. Lepsze są skarpety dla narciarzy i zwykłe buty, nawet na nieduży mróz idealne.

3. Generalnie o dobre buty nie jest łatwo, największym problemem jest oczywiście przemiękanie. Ostatnio używam gumowych nakładek na buty(Bundeswehra). Dość lekkie, kosztują niewiele, a porządniejsze,lżejsze i wygodne buty nie przemiękają. Polecam, niewiele ważą, a można założyć w zależności od warunków na ulubione buty i nie zniszczyć ich po kilku wypadach. No i wygodniej niż w zwykłych gumowcach, dla mnie dużo plusów. Do kupienia m.in. na allegro, nowe 20, używane 10zł.
Kalosze Wojskowe Bundeswehr Nakładki na Buty"
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information