Skocz do zawartości

Buty desanty


Kamil1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić owe buty, wersję ocieplaną na allegro. Mam problem z dobraniem rozmiaru, gdyż moja noga to 43, a więc powinienem wziąść rozmiar 28 desantówek. Ale po zmierzeniu nogi (wyszło mi 26,5) wychodzi że powinienem wziąść rozmiar 26. Ktoś napisze, czym się kierować (pisze głównie do posiadaczy i użytkowników owych butów)?

link: http://allegro.pl/buty-wojskowe-nowe-roz-26-5-skoczki-ocieplane-i1919167706.html

pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kiedyś było dwóch dostawców tych butów,buty różniły się jakością. Ja zrobiłem zaopatrzenie w latach 98/99 kilka par i służą mi do dziś.Być może materiały użyte do produkcji ,,wczoraj i dziś,, znacznie się różnią, biorąc pod uwagę że dostawca jest wyłaniany w drodze przetargu jest to bardzo prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty szweje nazywali ¨Józefy¨,w odróżnieniu od poprzednich ¨Zajęcy¨z opinaczami,czemu Józefy nie mam pojęcia może ktoś mi wyjaśni.Dla MON produkowała chyba wytwórnia Armex w Lublinie oraz jakaś f-ma z Gdyni,niezbyt eleganckie ale solidne buty robocze na 2 lata po przystępnej cenie,jeżeli kontraktowe oczywiscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS,są stosunkowo wygodne (jak na buty robocze) po założeniu nowych z odpowiednią skarpetą można przejść od razu kilkanaśćie kilometrów bez konsekwencji, pamiętam że rozchodzenie poprzednich zajęcy-opinaczy było drogą krzyżową,produkowali je z potwornie twardej skóry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentów jest masa,i wszystkie te kopie wytrzymują ledwie 1/5tego co kontraktowe.
Niestety popełniłem kiedyś ten błąd i kupiłem oryginały"
Dziś,podeszwa jest gładka jak kartka,strasznie szybko się ściera,gwoździe wbijały się w piętę,gąbka przy kostce urwała się od skóry,ogólna nędza,przepuszczają wodę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oryginalne desanty są mocne, dobrze zakonserwowane szybko nie przemiękają, itd. Generalnie są ok, jeśli nie przeszkadza ciężar, każdy but to ok. 1 kg. Po paru godzinach to się odczuwa, niestety. Dlatego już ich nie noszę. Dobre cywilne" będą sporo droższe, ale to oczywiście kwestia indywidualna, co dla kogo jest dobre.

2. Buty ocieplane, przynajmniej dla mnie, mają sens przy -10, -15 st. Jeśli jest cieplej, tylko nogi się pocą i generalnie gorąco. Lepsze są skarpety dla narciarzy i zwykłe buty, nawet na nieduży mróz idealne.

3. Generalnie o dobre buty nie jest łatwo, największym problemem jest oczywiście przemiękanie. Ostatnio używam gumowych nakładek na buty(Bundeswehra). Dość lekkie, kosztują niewiele, a porządniejsze,lżejsze i wygodne buty nie przemiękają. Polecam, niewiele ważą, a można założyć w zależności od warunków na ulubione buty i nie zniszczyć ich po kilku wypadach. No i wygodniej niż w zwykłych gumowcach, dla mnie dużo plusów. Do kupienia m.in. na allegro, nowe 20, używane 10zł.
Kalosze Wojskowe Bundeswehr Nakładki na Buty"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie