Skocz do zawartości

Nowe trendy w rekonstrukcji


acer

Rekomendowane odpowiedzi

Co to ma wspólnego z rekonstrukcją? Myślę, że acer zatytułował swój wątek prowokacyjnie. Mundury niemieckie nie są reglamentowane, nikt nikomu nie wydaje na nie talonów, a właśnie Chiny stały się zagłębiem produkcji wszelkiego rekonstrukcyjnego dobra dla większości armii świata, więc każdy młody, chiński żonkoś, może do fotek załozyc, co tylko mu do jego żółtej głowy przyjdzie. Ja traktuję to w kategoriach kuriozum i zabawnej ciekawostki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ....ten Chinczyk na pewno nie zalozyłby na taka okoliczność munduru japonskiego oficera ;-)))), dla nich mundur oficera SS jest tak samo neutralny i egzotyczny, jak dla nas mundury japońskiej armii cesarskiej , a podejrzewam ze w Chinach jeszcze dzisiaj u co niektórych mogą wywoływać ciarki na plecach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat jest dziwne i niekonsekwentne, służby specjalne Niemiec hitlerowskich wykazały się dokładnie taką samą aktywnością jak służby sowieckie, może nawet sowieckie mają na koncie więcej ofiar, w końcu miały więcej czasu do dyspozycji, a mundur enkawudzisty nie budzi takich emocji i krasnoarmiejcy nadal kojarzą się Fiedią jałkipałki" i Marusią. Zabawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zabawne, a smutne ..pokazuje jak skutecznie utrwalono w swiadomosci spolecznej jednostronny obraz II wojny swiatowej .... ss-mani sa ( i slusznie) postaciami jednoznacznie negatywnymi a nkwdzisci mimo ze wyniki maja zdecydowanie lepsze" wcale sie aż tak zle nie kojarza ...malo tego, mozna przedefilowac w mundurze nkwd przez głowny pasaz sporego miasta i pies z kulawa noga sie toba nie zainteresuje ...bo 99% ludzi nie wie zwyczajnie jak taki nkwdzista wygladał i utożsami go ze zwyklym krasnoarmiejcem, a cały performance odbierze jako klasyczne jajcarzenie... spóbujcie tego numeru w bluzie z piorunkami" na kołnierzu ;->
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krasnoarmiejcy nadal kojarzą się Fiedią jałkipałki"

Mógłbym tu wstawić zdjęcia autentycznych krasnoarmiejców (i krasnoarmiejek),jacy to zakończyli żywot w operacji dolnośląskiej oraz pod samym Wrocławiem.

Czy to się podoba czy nie, nie wszyscy wyglądają na dzikich azjatów a la Tuchaj-Bej z krzywymi nożami w zębach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link z brzegu jaki sie nawinął:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hugo_Boss_AG
cytat
Projektantami czarnych mundurów SS byli prof. dr Karl Diebitsch i Walter Heck."
Qrcze jakies mało włoskie te nazwiska ;-)))



Przyklad z pokazem przed kinem jest sredni, by nie rzec kiepski, bo gdzie jak gdzie, ale na pokazie przedpremierowym filmu Katyn" spotkanie osoby z tego 1 % która sie orientuje co oznacza niebieskie denko w czapce ruskiego sołdata jest niemal pewne ..zapytaj zwyklego przechodnia z poza ranży" jak wygląda enkwudzista i zobaczysz co ci powie... bo jak wygląda stereotypowy ss-man wie prawie każdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z kinem jest bardzo dobry - nie będąc rekonstruktorem mam pewnie inną miarę oceny zachowań samych rekonstruktorów. Wszyscy dokładnie wiedzieli co to za promocja" była.

Może i mało włoskie nazwiska - chodziło mi bardziej o markę i jakość projektanta nie o nazwiska - Wątpię żeby jakaś analogia była po stronie sowieckiej.

Niestety taka była historia, że to nie ss-mani przeganiali w 45 Rosjan tylko na odwrót i chociażby z tego powodu odbiór różnych ciuchów wojskowych nie był taki sam.

Lepiej się cieszcie hobby i zabawą, Profesor Kulesza od IPN miał koncepcje całkowitej prohibicji na noszenie i wytwarzanie niemczyzny w tym kraju pod zaostrzonym rygorem karnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi z poza branży " spyta NKWD? Co to jest ?
SS-man jako tako sie kojarzy - zły Niemiec w złowieszczym czarnym mundurze jak to na czarny charakter przystało . Tak mniej więcej opisano by SS-mana. A NKWDziste ? Raczej nikła nadzieja na jakie kol wiek informacje o tym tworze od cywila ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer gdzie ty tam widzisz Włochow ???
Hugo Ferdinand Boss był bitym Frycem podobnie jak jego projektanci.... Włosi to tam mogli trafic po 43 jako robotnicy przymusowi co najwyżej ;-)

Owszem cieszymy sie zabawą ...zwłaszcza ze zima idzie i moze sie jaki Stalingrad zdarzy czy inna ofensywa styczniowa ;-)))) a profesora Kuleszę mogles zapytac czy przewidywał też może prohibicje na wdzianka krasnoj armii i jeszcze kilku umoczonych armii ... jak juz dowalić zbrodniarzom, to po równo wszystkim ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer gdzie ty tam widzisz Włochow ???

Napisałem że chodziło mi o markę i jakość dizajnera" - myślałem że widać wyraźnie

A NKWDziste ? Raczej nikła nadzieja na jakie kol wiek informacje o tym tworze od cywila ..."

Chyba że trafisz na cywila oczytanego i wykształconego

Pomysły Pana Profesora nie były żartem. Takie były pomysły i były blisko wejścia w życie.

Obserwując wydarzenia z Krakowskiego Przedmieścia twierdzę że może być jeszcze ciekawie w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 drugiej jednak strony jakby żyli Ci co nosili onegdaj te mundury, zobaczyli człowieka o urodzie azjatyckiej ubranego w taki sposób, to podejrzewam natychmiastową aplikację paru gram ołowiu w tył głowy"

ii tam, przeżyli w tych mundurach hindusów to przeżyliby i chińczyków. pomijam już fakt, że chińczyka jednego w mundurze niemieckim (WH) to widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie