Skocz do zawartości

Z jakiej armii to guzik? 1 W.Św.


Tomax

Rekomendowane odpowiedzi

@ jarzabek przekonałeś mnie,twoje argumenty są niepodważalne .

kalesoniak-od kaleson
gaciak - od gaci itd.

Jutro zamówię hot-doga w swojej ulubionej budce i machnę jej tą kanapką z awanturą ,że nie to zamawiałem.

Jak jutro żona powie do mnie misiaczku to powiem,że nie jestem żadnym zapchlonym futrzakiem wędrującym na czterech łapach po bieszczadach .

Przysiadam się również na tą ławeczkę oczekujących z niecierpliwością na konkretne ,rzeczowe przykłady które pozwolą nam wyjść z ciemnogrodu.
Zapraszamy na naszą ławeczkę oczekujących id.

pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie przepraszam kolegę torba5 za użycie słowa kalesoniaczek" w przypadku guziczków trzy dziurkowych co wprowadza w błąd.

Usprawiedliwieniem moim może być to,że kiedy zainteresowałem się tym typem guziczków,to w świecie poszukiwaczy nazwa ta była powszechnie stosowana,zaakceptowałem ją ,spodobała mi się i do dziś jej używam.

Jednak dziwię się ,że kolega torba mnie gani a sam w ID przedmiotów chętnie używa gwary poszukiwaczy typu:konina",dupka",liściak",cip..",olek i lolek" ,grzybek" itd.

Jeszcze raz przepraszam za wprowadzanie użytkowników w błąd.

pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat. W przypadku sygnowania guziczków niemieckich, mogę podjąć się próby identyfikacji i wskazać producenta (jeśli ktoś oczywiście chce). Uważam, że temat sygnatur na guzikach jest interesujący i zasługuje na szerszą publikację.

Bandres, Twój guzik z fotki 2011-12-02 15:38:53 ma sygnaturę MS?

Jeśli tak to producentem może być:
Maria Schenkl, Wien
Metallwaren- und Schnittwerkzeugfabrik, Mylau
M. Schaubmayr, Wien


Z większym prawdopodobieństwem na tych 2 pierwszych.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak używam gwary ale popartej poprawną nazwą czyli np bagnet 98/05 tzw liść ,inna sprawa wszystkie te potoczne nazwy które tak radośnie wyrwałeś z moich postów odnoszą się do konkretnych przedmiotów więc trudno tu o pomyłkę.
Upierasz sie przy kalesoniaczku który może być od celty,chlebaka,czy koszuli a szczególnie trzy dziurkowiec jest jak najbardziej wątpliwy jeśli chodzi o kalesony.
Nikogo nie zganiłem mam inne zdanie i tyle ,po prostu identyfikacja typu masz fajnego kalesoniaka od celty to masło maślane ,ale nie mnie sie upierać jak i co sobie nazywasz
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ torba.
Ja również szanuję twoje zdanie,ale widzę,że się nie rozumiemy,więc jeszcze raz wyjaśnię .

Kiedyś zerkałem na ten typ guzika przez 2 sekundy,tyle ile trwa wymówienie słowa kalesoniak i fru do śmieci.
Ale to się pewnego dnia zmieniło ,schyliłem się nad kolejnym kalesoniaczkiem i w zamyśleniu patrzyłem na niego 2 minuty....hmmm kalesssooonnniiiaaakk.

Wtedy zrozumiałem o co biega,ta pogardliwa nazwa nie ma na celu określenia miejsca w którym był przyszyty,ta szatańsko trafna nazwa ma pokazać miejsce tego guzika w świecie filobutonistyki,miejsce w szeregu,niestety ostatnie.

Kalesoniak nigdy nie będzie brylował na szczycie tabeli między herbowymi Biertumpfelami,listopadowymi Muncheimerami czy złoconymi liberyjnymi Jedicke.
Kalesoniak nie będzie nawet w środku tabeli pomiędzy półkowymi,kontuszowymi czy wrześniowymi.
Miejsce kalesoniaczka jest na końcu tej tabeli i jest mu tam dobrze,czasami sobie pomarzy o przejęciu przedostatniego miejsca w tabeli zajmowanego przez groszki,ale zaraz mu to przechodzi.

Taki właśnie jest Pan kalesoniak:)

Kalesoniaczek zawsze jest cichy,skromny i nigdy się nie obraża-ma też ogromne moce.
Stado kalesoniaczków potrafi wygonić raz na zawsze z pola nielubionego poszukiwacza skuteczniej niż chłop z widłami a jak kogoś polubi to będzie przyciągał go na to pole dziesiątki razy i obdarowywał coraz to fajniejszymi sygnaturami,opowie o wykazie fabryk XIX i początku XX wieku itp. krótko mówiąc kopalnia wiedzy.

pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odyn12 ta Pani produkowała dodatki do mundurów – nawet według kodów RZM M5 (Uniformzubehör),ale czy guziki? Hm pewności nie mam, dlatego pisałem być może. Jest to prawdopodobne. Kody RZM M5/nr są często spotykane na „groszkach” więc zamiennie mogą pojawiać się inicjały i w tym przypadku tym się zasugerowałem (czyli guzik – dodatek do munduru).

http://www.auszeichnungen-online.de/Seite3_RZM_M5.htm

pozdro

jeśli się mylę niech kolega mnie poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie