Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... trochę mi głupio pytać...
gdzie jest regulamin forum? Chciałbym go przeczytać a zawieruszył się gdzieś.
Z tego co pamiętam moderacja postów jest do bodajże 4 szt.
Nie nabijam specjalnie licznika, ale i tak dalej moderowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest regulamin forum? Chciałbym go przeczytać a zawieruszył się gdzieś."

jeszcze nie czytałeś? Jest tam gdzie zawsze - nie do ruszenia a tym bardziej do zawieruszenia".

 tego co pamiętam moderacja postów jest do bodajże 4 szt."

to źle pamiętasz.

rochę mi głupio pytać..."

faktycznie głupio. Od zapoznania się z regulaminem Forum powinno się zaczynać - nie wchodzi się do domu mówiąc Do widzenia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. opitoliłeś...
czuję się opitolony... :/
ale odpowiedzi nie udzieliłeś... :(
ale OK, znalazłem, regulamin jest widoczny jak nie jestem zalogowany

-System automatycznie blokuje pierwszych 5 postów nowo zarejestrowanych użytkowników, po ich akceptacji blokada zostaje również automatycznie zdjęta.

acha i dobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wchodzisz w każdy dział, np.:

Forum: Spotkania, Integracje"

tam gdzie ukazują się wątki, na samej górze, jest:

UWAGA! zanim dodasz post na forum przeczytaj to! "
http://odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091

regulamin widoczny dla niezalogowanych nie jest zaktualizowany... niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki ale mnie interesuje tylko ten dział ...
Znalezisko moje nie wiem czy waży 0.1 grama, ale jest i to się liczy :)
29.06 planuję wyprawę na kilka dni do, jak to Pan Janusz określił: krainy wygasłych wulkanów, o ile pogoda pozwoli.
W planach jest znalezienie miejsca które widać na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=MpqkePXiNPQ
tam bym sobie popłukał troszkę.

@Panie Januszu, widział Pan, moja miska już działa :)
może Pan napisać na priva gdzie to jest? Proszę.. :D

Zrobiłem w końcu pompę hendersona, lecz teraz problem wyszedł z tłokiem. Jak koledzy rozwiązali tłok? Jakąś fotkę mógłbym prosić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tłok zrobiłem z torebki skórzanej mojej drógiej połóweczki...miała juz ich w szafie z jedenaście wiec sie jednej nie doliczy :P pociołem na duże i małe koła i zrobilem otwory na srodku. nastepnie na koncu mojej rurki od tłoka zamocowałem taką srube rozporową że w efekcie wystaje mi na kocu gwint. ponakladałem na ten gwint mnóstwo małych kółek tej skóry a na koncu pare duzych, naciągnąłem i zacisnąłem opaską tworząc kule ze skóry...pozniej podkładka i nakrętka. nakrętką moge dociskac by tłok chodził ciaśniej lub odpuszczać by luzniej. w efekcie dużo rzeźbienia ale działa pieknie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@ lukaszkr zdjęcie nie jest zbyt wyraźne, ale wydaje mi się że to nie jest złoto. Zrób zdjęcie na czymś gładkim i bardziej kontrastowym.

@ spinel80 powiększyłem Twoje zdjęcie i zaznaczyłem dwa kamyki, które nie daj mi spokoju. Mają one budowę podobną do diamentu, a czy są również tak samo twarde? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesyłam kilka fantów z ostatniego, krótkiego wyjazdu :)
A jak Wasze poszukiwania, coś mało zdjęć złocinek się pojawia na forum?
wardek - pierwszy raz jak zobaczyłem te kryształki to miałem przed oczami odkrycie polskiego diamentu :))) Ale po chwili euforii, kontakcie z geologiemi zajrzeniu do kilku książek trochę ochłonąłem.
Diamenty maję inną strukturę kryształu przeważnie jest to ośmiościan a te moje to dwunastościany i niestety twardość dużo niższa. Według mojej oceny jest to odmiana kwarcu, kryształki z geod, których w okolicy jest dużo. Ale jak by nie było są ładne i mamy już ich kilkanaście w swojej kolekcji. Nawet na przesłanym zdjęciu po lewej stronie samorodka jest taki jeden :) Niestety jak do tej pory nie otrzymałem z fachowych źródeł statecznego potwierdzenia jaki to minerał. Za to ten niebieski to jest szafir :) rysuje kryształ górskie jak szalony i pomimo mocnego otoczenia jest jeszcze zauważalna jego trygonalna struktura w kształcie wrzeciona (typowa dla korundów).

Janusz zamieścił kilka nowych i jak zwykle ciekawych filmów :)
Oczywiście zapraszam do obejrzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=iwpDt4UMP-U
http://www.youtube.com/watch?v=62M0dudKnZ
http://www.youtube.com/watch?v=QQFXjMorOO8
Kawał dobrej roboty i czekamy na kolejne :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mari50 - przesyłam Ci link do kanału: Prospector Jess, jak dobrze przeanalizujesz jego filmiki to nie będziesz tracił czasu na szukaniu złota tam gdzie go w rzece nie znajdziesz :)
http://www.youtube.com/watch?v=0IKTGxsK_hQ&list=PLBpZvRpnfV_M2f8rINXeMZeu-5SIKzapO

Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

No niestety ~~spinel80~~ miałes w 100% rację. Te kamienie" to w 100% szkło.
W zakładzie w górze rzeki, była wcześniej szklarnia (w dodatku artystyczna). A te kamienie" to odpad szklany po prostu, który kiedyś wyrzucali do rzeki.
Szkoda, bo... zapał zdechł.
Grrr...
Ale bardzo Ci dziękuje za wskazanie odpowiedniego toru.
Nic tam... poszukiwania trwają nadal. Pozdrawiam WSZYSTKICH. Hejka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukiwaczy!

Skończyła się moja droga przez mękę :D
sadek717 wielkie dzięki!!
Szanowni koledzy, dzięki wspaniałomyślności i zdolności kolegi sadek717 jestem szczęśliwym posiadaczem płuczni z blachy aluminiowej wykonanej według sugestii Pana Janusza, oraz pływajcego koncentratora.
Dlaczego nie wpadłem na ten pomysł wcześniej? Ile bym kasy, czasu i nerwów zaoszczędził...
Na fotce koncentrator made in sadek717 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oraz korytko tej samej produkcji w trakcie uzbrajania w mech górniczy i progi.
Od poniedziałku testy terenowe ;)
planowy czas testów 2 tygodnie :D

Pozdrawiam

PS
Jak brzmi pozdrowienie poszukiwaczy złota? ;)
100 gram w tonie"?
uncji w misce"? :D
Może jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie