Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przekomarzacie się nad tymi zaworkami :)))
Wiaderko wody w piwnicy to nie wyjazd nad rzekę i pompowanie żwiru w rwącym nurcie. Pokażcie efekty swojego sprzętu, złociny które się Wam trafiły i wtedy można oceniać szczelność zaworów, wydajność pompy i koncentratora :)

Podstawą sukcesu jest precyzja wykonania i wielogodzinne testy w terenie. Efekt idelanie zrobionej pompy można zobaczyć na najnowszym filmie Janusza:
http://www.youtube.com/watch?v=BnUShEuqiXc
Jak dotąd najbardziej skuteczne pompy jakie widziałem to dzieła Janusza i sadek717.

Pozdrawiam i życzę udanych i skutecznych projektów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pomyslalem o skali mohsa...Jak by cos Ja nie cwaniakuje sprzetem bo jestem swierzak, nie mniej jednak prowadzę na bieżąco testy w okolicznych rzekach, zeby później na urlopie nic nie poprawiac tylko wydobywać;p Wczoraj udalo mi sie wykonać wszystko co chcialem przy pompie i koncentratorze, po wstepnych próbach i wyplukaniu koncentratu zobaczylem wiecej czarnego piasku niz zwykle, oby Au osadzało sie rownie dobrze :) Pozdrawiam Serdecznie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pomóżcie prosze.
Planuję wkrótce wybrać się na test mojej pompki, podpowiedzieć czy lepiej pompować w strumykach w górnych partiach gór czy raczej niżej.Gdyby to miało znaczenie to podkreślę,że jest to Islandia.Jako koncentrator będzie wiadro podzielone wewnątrz perforowaną blachą. Dziesięć centymetrów od dna zamontuję okrągłą blachę z otworami o średnicy 3mm, powyżej niej drugą ,otwory 5mm i na górze ostatnią z otworami 8 mm.Co o tym sądzicie, może powinienem dobrać inne średnice otworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pierwszy sukces!!! :D
Znalazłem złoto!!! w Skorze - koło żółtego mostku :D
Miska jednak działa ;) i spisuje się znakomicie.
Koledzy samą prawdę piszecie. Rzeczywiście, są miejsca w których nic niema i kilka kroków dalej złotko mruga z miski radośnie.
Praktycznie dzień płukania na płuczni ze sklejki - nawet dzielnie sklejka zniosła leżenie w wodzie - i oto mój i synka wysiłek. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale robione było drżącymi rękami z radości nad MOIM SKARBEM :D

@ GoldenEye - jesteś z Krk? może jakiś mały sobotni wypad do Złotego Potoku? Miskę kupiłem na Ebayu z USA - coś takiego:
http://www.ebay.pl/itm/Batea-pentola-cercatori-doro-gold-pan-con-scaletta-e-scivolo-14-/110961231263?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item19d5ce059f
Płukanie spoko, jedyny problem to to, że czarna... cokolwiek, tylko nie czarne ;)

PS
Pozdrowienia dla Pana Janusza, którego, pochalę się spotkałem osobiście nad Skorą 5.06
Panie Januszu Pozdrowienia dla Pana i wielki szacun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wardek...jestem niestety z warszawy :D niestety bo też jeszcze nie skonczyłem korytka a jechac tyle i nawet nie wypróbowac mojego dredge" to lipa by była :P
Ty spotkałeś Pana Janusza a ja z kolei z nim rozmawiałem dwa dni temu i mówił ze byli 3 dni w krainie wygasłych wulkanów" ...jak sie okazuje to pod złotoryją :P... i nakrecili materialu na 2 filmy ale teraz na dwa tygodnie są uwaleni bo kamera im sie zwaliła (czy utopiła) i mają przestój :D wiec może zagrasz jakąś role drugoplanową w następnym filmie :P
Znalezisko masz ciekawe...nawet bardzo ale podobnie do mojego wypasionego telefonu N6233 ostrosc do bani :P



Coś sie nam zgubił kolega lukaszkr" i jego zrobiona na patencie" w prost z filmów Pana Janusza w niecałą godzine super mega pompa hendersona której to obiecal publiczną prezentacje i że sie cos moze od niego nauczymy :D lepiej powoli a dokładnie :P ja korytko robie juz z pół roku i sie nie śpiesze :P :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Obiecałem pochwalić się moim złotodajnym korytkiem ;)
Oto ono. tadammm!
Mech górniczy, ramka z kątownika aluminiowego 15 mm.
Z uwagi na materiał którym dysponowałem, lejek jest odpinany. Ale dzięki temu całość mieści się w bagażniku.
Planuję dorobić - nie wiem jak to się nazywa - do podpięcia pompy hendersona, żeby nie do koncentratora tylko do korytka od razu wlewać.
Kolejna planowana przeróbka, to pływaki. Koncepcyjnie temat rozwiązany. Teraz zostało jedynie zamówić materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wyglada bajka jak na drewniane :D a skad wziąłeś mech? :D na ebeju patrzyłem to majątek. Na ostatnich filmach był poruszany temat wymywania dołem drobin złota wiec i ja zrobiłem sobie na koncu blokade..czyli taką kieszen w którym to sie zatrzyma :D jak nie masz to zrób w pierwszej kolejnosci. Janusza korytko pływające pod pompe hendersona to majstersztyk wiec jak bede miał czas to napewno cos podobnego" stworze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich no jest gotowa (prawie haha) te zawory nie chcą działać jak powinny robiłem to tych zaślepek pcv ale nie może mi wejść zawór ten pierwszy co się zamyka do trójnika jak tłok idzie duł.:( i ten pierwszy też coś szwankuje haha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mech też kupiłem na ebayu.
Koszt transportu równy kosztowi maty :D
Ale nie trzeba się bardzo wysilać żeby np kołowrotek droższy znaleźć.
Mam na myśli, że hobby szukania złota nie jest wcale droższe od innych :)
Wybieram się ponownie pod koniec czerwca nad Skore na kilka dni, może tydzień. Zależy jak wytrzymam to kondycyjnie ;)
Jak Parker (znacie go?) bez uncji złota nie wracam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie