Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sezon trwa, jak Wasze efekty?

lotasl - witamy na forum :) Miska, o której piszesz jest bardzo dobrym zakupem, polecam ją. Mamy taką 12 oraz 10" w stosunku jakość do cena wypada całkiem nieźle :) Fajnie, że zaraziłeś swoją drugą połówkę :) zawsze to milej nad rzeką :) Być może pojawimy się w tym okresie w tamtych rejonach...

W ten weekend są mistrzostwa w Złotoryi:
http://www.pbkz.bbk.pl/index.php/program-mp
Jak by ktoś chciał zobaczyć lub wziąć udział w sportowym płukaniu złota... :) W tym roku są zapisy online :)

I zapraszam do obejrzenia filmu prezentującego płucznie mobilną, pomysł rewelacyjny :)
http://www.youtube.com/watch?v=MpqkePXiNPQ

wardek - miska pewnie dalej działa tylko niestety nie w każdym miejscu w rzece jest złoto :) W okolicach Głuchołaz da się znaleźć złocinki nawet po kilka sztuk na misce :) Tereny fajne i granaty ok 1cm można znaleźć na ścieżkach, przez które przepływają strumyki :)

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie cieszę się, że wybrałem dobrą miskę ;) ja dalej zgłębiam wiedzę, dziś miała przyjść zamówiona książka złoto vademecum poszukiwacza" wydanie z '99 roku, niestety się przeliczyłem i przyjdzie pewnie w poniedziałek... Ale jak to się mówi: co się odwlecze(...)". Oglądałem wszystkie filmy z kanału Pana Janusza, ale ta płuczka na pływakach z filmiku Który Wstawiłeś przebija wszystko... Wykonanie, praca... Brak mi słów:) chciałbym mieć taką wiedzę i taki talent :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sprzęt wygląda rewelacyjnie, widać że profesjonalnie wykonany Henderson & pogłębiarka. Gdybym mieszkał na Dolnym Śląsku pewnie też bym się postarał wykonać spalinową pogłębiarkę heh ;) jedno pytanie odnośnie tej Pogłębiarki, to działa na zasadzie podciśnienia wytworzonego przez wodę pędzącą w kierunku koryta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

sadek717 a jak sprzęt spisuje się w terenie, testowałeś combo? Fajna ta Twoja pompa z koncentratorem :)

lotasl -polecam książkę łoto w przyrodzie i dziejach" Hubert Sylwestrzak, ciekawa pozycja, opisuje dzieje wydobycia złota, trochę historii i ciekawych wydarzeń. Janusza można często spotkać w okolicach Złotoryi a taką wiedzę zdobywa się latami :) ma również ogromny talent do sprzętu, który wykonuje, dużą precyzje wykonania i świetne pomysły. Pompa ciekawa i najważniejsze żeby sprawdziła się w terenie :) Zaproponował bym wymianę węża na coś podobnego jak ma sadek lub Janusz, karbowany będzie utrudniał przemieszczanie się materiału do koncentratora i złocinki będą zostawały w przewodzie. Zawsze mnie zastanawiają zawory zwrotne, jakie rozwiązanie zastosowałeś? Książkę, którą zamówiłeś warto mieć i na pewno zdobędziesz z niej dodatkową wiedzę.

Czy ktoś z forum wybiera się na mistrzostwa?

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinel80 - jak tylko dojdzie i przeczytam vademecum postaram się nabyć tą o której wspomniałeś ;) przewód tylko z zewnętrznej strony jest karbowany" w środku gładki;) zawór zwrotny jak na foto w załączniku, trochę niechlujne wykonanie, ale zdaje egzamin;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zawór moze nie wygląda jak z fabryki, bardziej jak wystrugany z drzewa ;P ALE DZIAŁA SWIETNIE...i to najwazniejsze. dla ułatwienia wpadania żwiru przyciąłem kawałek butelki i wkleiłem na silikon....w ten sposób transport kruszywa przebiega bez zakłóceń :P niestety wczesniej nikt mi nie dał wskazówek jak zrobic to prawidłowo wiec do pracy zagoniłem swój talent i nie powiem....troche kasy poszło sie grzmocic bo pierwszy prototyp był do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)
Ostatnio nie miałem zbytnio czasu na podróże, ale w ta niedzielę wybrałem w obiecujące dla mnie miejsce i długo oczekujące.
Micha z Liroy'a i łopatka z Brico wszystko po 7zł i kita nad rzekę.
Wypłukałem to co widać w linku. https://plus.google.com/photos/106876012719735733266/albums/6155353386593897345
:) Nie wrzucam tu na stronę, bo za dużo tu kombinacji i archaiczny sposób wrzucania fotek.
No ale powracając do postu, wypłukałem kamień górski (przeźroczysty) i zielony.
Do tego kilka kamieni szlachetnych do których nie mam pewności 100%, więc prośba moja jest do Was taka, czy znacie jakieś firmy lub uczciwych Jubilerów (bo u mnie są tylko tacy co tylko złoto i złoto, a jak już o coś poprosisz to to przewyższa wszystkie koszty), którzy by wzięli i obejrzeli kamienie i powiedzieli co to dokładnie jest, bo jednego Szmaragdu jestem pewien. A reszta? A ten różowy? Granat? No nie wiadomo. Więc potrzebuję kogoś nawet gdybym to komuś przesłał a potem odzyskał z powrotem? Chodź w dzisiejszych czasach nie wiadomo.

Dziękuje za wszelkie informacje. Powodzenia w poszukiwaniach, każdemu z Was z osobna! Hejka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kto by napisał jednym słowem jak zrobić pompę hendersona +koncentrator rurowy i jak zrobić ten zawór bo tyle się męczę i nic a jeśli by ktoś był zainteresowany mogę kupić takie coś proszę o kontakt deusxp@interia.pl i pytanko lepiej łopata czy własnie taka pompa z góry dziękuję za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem tu po raz pierwszy więc witam wszystkich.
Od pewnego czasu zacząłem interesować się hobbystycznym poszukiwaniem złota i forum to bardzo mnie zainteresowało.
Mieszkam w Islandii i pomyślałem ,że warto było by spróbować poszperać w tutejszych rzekach i strumykach, co o tym sądzicie, myślicie ,że na Islandii jest szansa na znalezienie czegoś? Mi się wydaje ,że jest ,słyszałem o przypadku znalezienia dużej bryły złota podczas kopania tunelu w skale.Planuję wykonać płucznie oraz pompę Hendersona z koncentratorem ale przydałby się jakiś konkretny projekt jednego i drugiego ,byłoby łatwiej. Prośba więc do kolegów z tego forum o udostępnienie jakichś rysunków.Lato u nas krótkie więc czas nagli. Dzięki z góry i życzę udanych wypadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś ogarnąć z pracą, więc wrzucam fotki zaworu oraz opis z czego zrobiłem:
-zaślepka PCV o średnicy 50mm
-kawałek plastikowego zbiornika
-dwa małe wkręty

Nie jestem pewny na jak długo starczą te zawory ale moje mają za sobą jakieś 2-3 godziny pracy i nie widać żeby coś się z nimi działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie