Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

następna rzecz to dysza musi wstrzykiwać wodę do power jeta lub suction nozzle pod wysokim ciśnieniem i zarazem musi być rozproszona na całą objętość power jeta bądź suction nozzle żeby wygenerować podciśnienie tzw. efekt Venturiego u Ciebie będzie wstrzykiwać prostym strumieniem więc wygenerowane podciśnienie będzie bardzo słabe albo wcale go nie będzie
Zaufaj mi wykonuję pogłębiarki od 3 lat i wiele błędów popełniłem zanim wykonałem pogłębiarkę która poprawnie działała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć sadek717....
nie wiem czy zauważyłeś ale nie odpowiedziałeś na dość ważne pytanie koledze wyżej :P co w pore mogło by ustrzec mnie przed tym błędem :P
druga sprawa to wysokocisnieniowa"

http://sklep.anb.com.pl/product-pol-1443-4-suwowa-pompa-wodna-EPH1000X-Makita.html

skoro sam producent tak ją nazwał to nie mam podstaw by temu przeczyć. Ja rozróżniam korpusy i wiem że na polskim rynku przeważają inne korpusy na inne zapotrzebowanie ludzi i te amerykanskie (wysokociśnieniowe) są naprawde WYSOKO ciśnieniowe ale oni bawią sie troche w innej skali i nurkując 3m musi to mieć siłe wypchnąć :) pozatym tam nikt nie rozmienia sie na drobne, tam lepiej jak cos jest za mocne i mozna zmniejszyc obroty niż na full i za słabe :)
Ja tu myślałem że usłysze dobra robota" albo zajebista pompa" a tu zonk :D ....a pompa jak na miniaturke wymiata i to całkiem fajnie, ma uczciwe 4,5bara a nie 2,5 jak Twoja wiec to jest już jakiś materiał to ciekawych projektów i po to sie bawie i dziele żeby własnie wymianiać doświadczenia.

Dobra, lecimy dalej...dzis miałem wolne z pracy i mimo pogody nie zaciekawej i za zimno na babranie w rzece pojechałem by krótko to przetestowac i nagrać do Twojej oceny tym bardziej że Ty nie demonstrujesz i nie ma punktu zaczepienia a fajnie by było :)
Podłączyłem nozzle zamiast jet-a bo powiedziałeś że nozzle słabszy...dodatkowo żeby zdusic" cisnienie podłączyłem dłuugi koncentrator z pompki hendersona który ma przegródki/progi zwalniające o średnicy 35mm wiec kto lepiej jak nie Ty zdaje sobie sprawe jak to zwalnia przepływ...powiem Ci że bez tego koncentratora na wolnym przepływie ssanie było o WIELE lepsze i moge na Twoje życzenie w weekend to nagrac chociaż baardzo mi sie nie chce-wiadomo. pozatym cisnienie wypycha wode przez cały zestaw do ok metra wysokości...jak podniose koncentrator wyzej to przepływ ustaje ale na dobrą sprawe przy zanurzonym koncentratorze nie za specjalnie mi to przeszkadza....ten koncentrator nie jest do tego zestawu także miej to na uwadze

https://www.youtube.com/watch?v=lNrrML_Nhj4&feature=youtu.be

tu jest film z testu...jakbyś mógł odnieść sie do tego to byłbym wdzieczny...to samo Twoja opinia co do koncówki dyszy....każda wskazówka jest na wage złota" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldenEye z tego co widziałem to zasysasz tylko muł lub drobny piach a testowałeś to zasysając żwir? bo to już inna bajka, musisz przetestować to zasysając żwir i wtedy sprawdzisz sprawność swojego zestawu
A co do pompy to przecież ja nie napisałem że jest do dupy czy coś takiego bo ta Makita jest świetna tylko nie jest pompą wysokociśnieniową wbrew temu co twierdzi producent producenci piszą wiele niesamowitych rzeczy aby tylko sprzedać swój produkt.
Powiedz mi ile godzin spędziłeś ze swoim sprzętem nad rzekami? bo ja wiele i wiem co piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni bawią sie troche w innej skali i nurkując 3m musi to mieć siłe wypchnąć :)" co do tego stwierdzenia to też nie tak do końca bo problemem nie jest z jakiej głębokości zasysasz lecz jak wysoko ponad lustro wody ma być przetransportowany materiał więc nie czyni różnicy czy zasysasz z 1 metra czy z 3 metrów ale jak wysoko nad lustrem wody jest płucznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania na które nie odpowiedziałem to musiałem nie dopatrzyć ;) więc odpowiadam
średnica dojścia wody pod ciśnieniem to mniej więcej 1/3 ale ważny jest kształt dyszy ja spłaszczam rurkę i wyginam w pól księżyc (Power Jet) jeśli chodzi o (Suction Nozzle) to zdaje egzamin takie rozwiązanie jak w końcówkach do węza ogrodowego chodzi o taki grzybek który rozłoży strumień wody na całą średnicę rury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadek717 pisałeś tak... a makita 1" jest za słaba aby zasilić 2 power jet lub suction nozzle wiem z doświadczenia i testów.....następna rzecz u Ciebie podciśnienie będzie bardzo słabe albo wcale go nie będzie
Zaufaj mi wykonuję pogłębiarki od 3 lat i wiele błędów popełniłem zanim wykonałem pogłębiarkę która poprawnie działała"
...dlatego mi zależy aby zobaczyć jak to działa u Ciebie bo według mnie u mnie wcale nie jest tak źle i wstawiam filmik z zasysania dość sporego żwiru, a co mi tam....moge pierwszy i nie chodzi tu o to kto co lepiej itp...tylko by było to zrobione poprawnie i najlepiej jak tylko sprzet pozwala

https://www.youtube.com/watch?v=ngD-IkDGEXY&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadek717....w takim razie od tej chwili nie masz prawa nic krytykowac... tak sie mądrzyłeś że makita jest za słaba, że nie da rady, że wszystko źle i że taki doświadczony jesteś, 3 lata w ranży" i wiesz co piszesz a w efekcie PUDŁO... reszte swoich genialnych porad zachowaj dla siebie bo poki co prócz nic nie wnoszących zdjęć nie zaprezentowałeś NIC!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

GoldenEye - kiedyś poprosiłem Cie o zdjęcie złocinek i minerałów towarzyszących, i co? Też się nie doczekałem! Wstawiłeś fotkę z czymś żółtym na misce... w Ikei widziałem słoik z podobnym złotym" pyłem :) Sezon 2015 jest już zakończony i w grudniu raczej nikt nad rzekę nie jeździ więc nie masz co się tak pieklić, to jest hobby :)).
Ja tam widziałem sprzęt kilku pasjonatów w terenie, nawet go na tym forum nie pokazują, bo nie muszą. A sadek717 nie musi niczego Ci udowadniać, trochę sprzętu zrobił i nad rzeką go przetestował, kilka złocinek znalazł i ma jakieś doświadczenie zdobyte w terenie. Jak byś zauważył trochę to forum rozruszał pokazując te kilka zdjęć... Czekamy na efekty pracy w terenie a nie w misce i mogą to być nic nie wnoszące zdjęcia, wtedy będzie można ocenić Twój zestaw. Twoja pompa nie jest zła, 4-suwowa Makita kiedyś przykuła moją uwagę ale wystarczająco dużo wydaję już na to hobby, żeby kupować pompę za 1,4tys, podobny efekt będziesz miał pompą za 300~400zł. Na razie wolę moje miski i płucznie :) Najważniejsze jest dopracowanie całego układu: podciśnienia, przepływu materiału oraz odpowiednio wykonanego koryta i to jest już doświadczenie w terenie. Jak Ci wydmucha wszystko z tego odkurzacza to będziesz wiedział o co chodzi.
Lepiej ochłonąć i bardziej merytorycznie prowadzić konwersację :)
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldenEye nie musisz brać pod uwagę tego co ja piszę mi na tym w ogóle nie zależy a czy makita 1 calowa do 2 calowego węża ssącego jest za słaba czy nie to uświadomisz sobie jak nad rzeką zaczniesz zasysać duże ilości żwiru a nie tak jak w misce garstkę
Na tym myślę że zakończymy naszą dyskusję Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goldeneye jak może lecieć więcej żwiru niż wody zastanów się co ty bredzisz weź sobie z tej michy przepompuj te trzy wiaderka żwiru do drugiej michy i zobaczysz objętościowo ile przepompowałeś wody a ile żwiru w markowych pogłębiarkach Keene czy Proline te proporcje wynoszą mniej więcej na 0,1 metra sześciennego przepompowanego żwiru przypada 1 metr sześcienny wody czyli pompujesz 10 razy więcej wody niż żwiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadek717 :) haha...weź. chodziło mi wagowo więcej żwiru...w tedy jak podstawiłem ręke to było dobrze widac co z tego węża wylatuje ale to NIE ISTOTNE. Wytłumacz mi tą miske" i garstke"...gdzie ty to widzisz wogóle? :D ALBO OLAĆ TO! nie zamieniajmy tego forum w jakieś jałowe dyskusji. Mimo wszystko życze wszystkim powodzenia i Wesołych Świąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam
Trafilem na to forum przypadkiem szukajac informacji na temat plukania zlota w Polsce.
Przeczytalem chyba wiekszosc wpisow i jestem pod wrazeniem determinacji poszukiwacy.
Chcialbym prosic o kilka informacji na temat terenu gdzie pluczecie.
Jaka jest glembokosc wody, czy dredgeeujecie tylko wierzchnia warstwe czy do samego spodu.
Czy ktos probowal robic w bobrze? Jak tam jest glemboko i czy cos tam wogule jest do wydobycia.
W tej chwili experymentuje z 6i 8" dredgee wlasnej konstrukcji
bazowanej na Australijskich i Amerykanskich konstrukcjach.
Sporo jeszcze do zrobienia ale niedlugo powinno byc opanowane.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakies informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tutaj nowy na forum ale czytam wasze posty i planuje wyprawe w połowie lutego w poszukiwaniu kruszcu Au nie mam jeszcze tylko wybranej rzeki która by była najodpowiedniejsza chodzi mi o taką rzeby była w miare płytka macie może jakieś propozycjie odnośnie takiej rzeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie