Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

GoldenEye Infinity jet super sprawa też to muszę zrobić :) żeby nie było że tylko Cie krytykuję Ale nie mogę się powstrzymać i napisać że z tą pianką w pływakach to dojebałeś hehe ale sprzęcik super! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pogonią to szczęście, byle nie zawineli np na 48h ;D nie planuje barabanić przy zabudowaniach, jestem człowiek i rozumiem że komuś może sie to nie podobac :)
pianke musiałem wstrzyknąć bo troche to waży i na bank by dostawała sie woda a że mi sie ociupinke ulało to inna historia :P teoretycznie miała mi wystarczyc jedna duża butla pianki ale nie starczyła nawet na połowe wiec sie wkur..łem i kupiłem dodatkowe dwie. po wstrzyknieciu nie działo sie nic ale dobrze że pilnowałem bo po pół godziny zaczęła sie akcja i ledwo nadąrzałem ręczniki podkładać :P
infinity jet extra sprawa. miałem sam spawać ale chciałem 2 i 3" dużo roboty i nie chciało mi sie z tym aż tyle bawić, pewnie też odwalił bym niezłą rzeźbe :D tam jest oring na tej rurze regulacyjnej i też ta rura jest na koncu lekko podgieta na koncowej krawędzi zgodnie z ruchem płynięcia wody a tego już nie miał bym na czym zrobić i też wczesniej bym o tym nie wiedział także tego. bedziesz chciał to porobie ci foty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

peter l-ca - te małe złocinki mają około 0,6~1mm i mogą służyć jako skala do samorodków :)
Co do przyklejania maty to nie ma większej filozofii. Najpierw dokładnie przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym blachę w miejscu gdzie będzie przyklejona oraz matę, przetrzyj obie przeszlifowane powierzchnie denaturatem lub innym alkoholem i poczekaj aż wyschnie (odpylenie i odtłuszczenie powierzchni), nałóż równomierną cienką warstwę kleju na obie powierzchnie, poczekaj do odparowania według zaleceń producenta, mocno dociskamy i zostawiamy na 24h, po wyschnięciu brzegi uszczelnij czarnym silikonem :) Jaki klej? Testowałem kilka i wbrew pozorom polecam stary poczciwy butapren :) Ważne żeby bardzo dobrze odparował przed połączeniem, bo jak nie to Ci może się rozwarstwić. Powodzenia :)

I link do filmiku z TVN-u
Najlepsze jest od 2,50min :)
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/goraczka-zlota-na-dolnym-slasku,411575.html

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)
We wtorek przyszły maty ;P ale z racji że nie było mnie na miejscu nie mogłem robić dalej koryta i dziś kończyłem docinać progi, zostało tylko je pospawać i można testować mam nadzieje że kogoś jutro znajdę kto spawa amelinium w L-ca, jak będzie już pospawane to wrzucam foty koryta
Tak poza tym to pogoda dziś marna na płukanie była cały czas padał deszcz i wycieczkę objazdową zrobiłem i z moich obserwacji Bóbr poziom lekko podwyższony, Skora poziom podwyższony, Kaczawa w normie. Pogoda na następny weekend zapowiada się ładnie tzn bez deszczu i na plusie ale prawdopodobnie nie będzie mnie na miejscu ;/
V-mate do koryta przykleiłem klejem konstrukcyjnym allcon 10, jak by ktoś nim chciał przykleić mate to trzeba pamiętać aby docisnąć na jakiś czas bo ten klej się rozpręża ale jak chwyci to już nie puści :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sobie skonstruować pompę hendersona, ale usprawnioną o podwodną kamerę, tak by dotrzeć do uskoków i najbardziej obiecujących zagłębień. Co o tym myślicie?
Jakoś nie bawi mnie metoda z pompą spalinową. Można wyłapać zapewne jakiś mandat lub grzywnę. Taka pompa może być już uznana za metodę przemysłową. Zresztą tak po części jest, bo nie patrzysz co przesiewasz, tylko zasysasz masowo ten żwir.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzixp.... Wparowałeś tu bez żadnego przywitania, a jest to Twój pierwszy post tutaj. Druga sprawa... o nie patrzysz co przesiewasz" ? A jak zaciągasz pompą hendersona lub wbijasz łopate to coś wogóle widzisz? ...bo nie rozumiem. Rozpisałeś sie o motopompie nie mając wogóle zamiaru jej używać...po co?
Kamera na pompie hendersona? Czemu by nie...kazdy pomysł dobry. Zrób, a potem napisz czemu sie nie sprawdziła. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
koryto skończone :)
tylko nie miałem jak pospawać progów i musiałem je na nity zszyć ale się trzyma bardzo stabilnie i fakt że miały być pochylone a są w pionie ale też takie mogą być aby tylko złoto się za nimi zbierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam foty moich zaworów i opis jak ja je zrobiłem no i z czego....nie bedę pisał prawidłowo wykonane" bo bankowo da sie zrobić to lepiej ale działa to świetnie :) koncówka wymienna 32mm z uszczelką...główny zawór z poliamidu wytoczyłem sobie sam na WIERTARCE :D zachowany jest jego dość spory kąt w centralnej częsci trójnika by skierowac wszystko z częsci tłokowej do wylotu gdzie jest zawór wytoczony na WIERTARCE tym razem już z amelinium :p wszędzie ponawiercałem wiertełkiem 3" otworki mocujące zawory na miejscu i dobraną narzynką zrobiłem gwinty pod małe śrubki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tłoki....ja nie wyciskam skóry na prasie i nie chce mi sie prosić kogoś i latac za tym. walec z aluminium jaki posłużył mi po przycieciu na zrobienie zaworu a w pozostałej czesci do uformowania kubeczków" ze skóry bodajże 2.5mm. mocze skóre w ciepłej wodzie z mydłem przez kilka dni a potem naciągam na walec i zaciskam SZEROKĄ obejmą metalową...po np.pięciu godzinach przycinam pozostałe boki, odkręcam obejme i zakręcam tasmą by zachowac kształt do wyschniecia...i tak robie z obu stron walca. potem sobie to leży i schnie kilka dni a w tym przypadku kilka miesiecy bo te kubeczki są rezerwowe więc bedą zaciśniete tasmą aż tamte w pompie szlak trafi :P

całość działa zajefajnie, zrobiłem sobie test ze żwirem i powrzucałem do żwiru duuużo nakrętek metalowych 13" i wciągało jak głupie...dorobie też innej srednicy koncówki i bedzie gitara ;) wstawiajcie co tam macie swojego i komentujcie...trza sie rozwijać przed nowym sezonem :P Powodzenia wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie ;)
też muszę udoskonalić swoją pompę hendersona. ale będę pompował żwir bezpośrednio na koryto, lub też najpierw do kastry, a później łopatką na koryto ;)
jaką polecacie średnice oczek do sita aby odseparować duże kamienie tak aby wszystkiego jak leci na koryto nie dawać, jedno sito mam zrobione z wiadra i blachy perforowanej o oczkach okrągłych 7mm i bardzo fajnie się tym robi wstawiam do większego wiadra tak aby na kołnierzu zawisło wlewam wody do pełna i wsypuje żwir i trzymam za rączkę i kręcę i potrząsam wiadrem z sitem i po chwili wszystko jest przerobione, ale teraz robię sito z większymi oczkami z blachy perforowanej o oczkach kwadratowych 10-12 mm i z małej skrzynki o pełnych bokach tak aby jeszcze szybciej się przerabiało materiał i dziewczyna będzie sypać materiał na koryto :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Fotka złocinek z Kaczawy, te są mniejsze od wcześniejszych samorodków :)
peter l-ca - gratuluję i życzę udanego zwodowania :)
Ja używam sit do 12mm, jak trafie na fajny drobnoziarnisty żwir to nie przesiewam, szkoda czasu :)

Życzę udanego wyjazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jednego z ostatnich wyjazdów w 2015 zamiast złota trafiłem na ołów :) piękne kule od muszkietu, być może okres napoleoński. Przeglądajcie uważnie to co na sitach zostaje :)

Pozdrawiam
I życzę wszystkim jak najszybszego rozpoczęcia sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie :-), niestety ciągle brak czasu na rozwijanie pasji (chyba za dużo tych zainteresowań).
W zeszłym roku byłem na rzece dosłownie raz w okresie powakacyjnym, żeby przetestować pompę jaką zbudowałem opierającą się na projekcie Pana Janusza. Wyjazd był fatalny w znaleziska – widać sporo ludzi nowych płuczących się pojawiło, miejsca które odwiedziłem wypłukane – to jest istna gorączka złota :-).
Przeglądam całość wstecz i spinel80 prosił o zdjęcia kamyczków tych niebieskich. Niestety nie dysponuję dobrym sprzętem makro ale jakieś zdjęcie wykonałem.
Ten najmniejszy niebieski jest bardzo niebieski pod lupą 10x, są też dwa zielonkawe po lewej i fioletowo niebieski powyżej, typowe granaty, po prawej u góry takie małe ale w formie kryształu jakie widziałem na zdjęciach powyżej, jest też jeden nad tym małym niebieskim o przekroju jakby oktagonalnym.
Widzę, że TurboPan zbiera pozytywne komentarze, zamawiam 1 sztukę w najbliższym czasie do kolekcji misek, takiej jeszcze nie mam a wydaje się naprawdę szybka.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekAu - Witam po długiej przerwie :)
Dziękuję za foto :) super, ważne że zdjęcie zrobiłeś na którym widać co trzeba, gratuluję kamieni. Jak możesz to spróbuj zarysować tymi niebieskimi kryształ, obstawiam na szafiry, nasze rysują, dobrze że trafiają się również innym. Zielone to raczej oliwiny :) Życzę więcej czasu na wszystkie pasje :) Ludzi w zeszłym sezonie bywało dużo :) i dobrze, fajnie jak się widzi więcej pozytywnie zakręconych z miskami w rękach, atmosfera była miła, każdy z swoim pomysłem i techniką płukania :) TurboPan daje radę, wymaga pewnej techniki płukania, do kolekcji jak i w teren jak najbardziej :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie