Skocz do zawartości

złoto rodzime


chem

Rekomendowane odpowiedzi

miałem przemyśleć 20-21 luty ale teraz już wiem że odpada bo do konca lutego mam full zleceń w pracy i nie dam rady. chyba jakiś cud by sie musiał stac żeby 20-21 luty wypalił :D mam 500km w jedną strone ale jak tylko nadarzy sie okazja to moge jechac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

GoldenEye - zanim kogoś będziesz próbował kolejny raz obrazić to naucz się czytać ze zrozumieniem. Taki jesteś cwaniak bo dałeś dwa linki do mapy, wyluzuj trochę bo niestety twoja wiedza o złocie nie wygląda jeszcze na jakąś olśniewającą. Jeżeli nie potrafisz prowadzić merytorycznej rozmowy na poziomie to się po prostu nie odzywaj. Nawet dzięki" nie umiesz napisać za odpowiedź w sprawie sklepu, ale słaby przytyk to już wiesz jak wsadzić. Teraz się wypowiadasz na temat przyklejenia maty do aluminium a robiłeś to? Temat przerabiałem od ponad 2 lat i po całym sezonie mata nawet nie drgnie. Moja prośba wyluzuj trochę na forum. Nie mam zamiaru więcej odpowiadać na tego typu twoje spostrzeżenia bo uważam je nie na poziomie, być może oceniasz ludzi wedle swoich zachowań i nałogów. Życzę Ci żebyś znalazł dużego samorodka i również odkrycia tej złotonośnej rzeki, miej z tego dużo frajdy i przyjemności a w małych kręgach poszukiwawczy Au życzę wielu miłych merytorycznych dyskusji :) Pozdrowionka, mam nadzieję że się zrozumieliśmy :)

peter l-ca - trochę przykro że wydałeś tyle za przelew, wybrałeś złe ustawienia i niestety to jest konsekwencja. Ja płaciłem tylko za EURO około 10gr więcej niż normalnie i żadnych dodatkowych kosztów bo nie dawałem opcji expres :)
Z tymi fajkami i goglami to chyba nie jest dobry pomysł, raczej ta technika poszukiwania złota się nie sprawdzi ale zawsze możesz spróbować i podzielić się wrażeniami :)
Co do progów to wszystko zależy od Twoich możliwości, ja robiłem z aluminium 2mm x1,5cm h w odległości 10cm. Ważna jest precyzja żebyś nie miał prześwitów pomiędzy progami a matą bo Ci niestety wydmucha" złociny, zrób dobry docisk. Pomyśl o małym progu na końcu płuczni, który będzie Ci również przytrzymywał matę, może on Ci kilka zagubionych złocinek zatrzymać :)

Sezon 2016 został otwarty :)
Dwóch śmiałków już było widzianych w popularnym miejscu koło Złotoryi :) Gratuluję, jeżeli jesteście na forum podzielcie się efektami :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zamiescilem swoje wypociny pare dni temu ale sie nie ukazaly drukiem.Albo cos zchrzanilem albo dopadla mnie CENZURA
Peter I-ca, nie wiem ktore maty kopiles ale ja mam z Gold Hog-a ze Stanow i ich sie nie kleji do pluczni.Maja szybkozlaczki na koncach i budujesz dlugosc jaka Ci pasuje.Poza tym sa ciezkie na tyle ze nawet przy duzym dredge nie rusza sie z miejsca poza tym dociska je przeplywajaca woda. Jak skonczysz przezucac pay dirt to je zwijasz karbami do srodka i rozwijasz w pojemniku z woda w odwrotnym kierunku czyli karbami do zewnatrz. W ten sposob caly material wyplukujesz i potem tylko miska i juz jest uncja :)
GoldenEye sprawdze Twoje namiary na mapie, czemu nie, mozna bedzie w lecie zrobic jakas dziure. Sprawdzalem pompe, ustawilismy ja na bzegu na pagorku jakies 2,5 metra nad powierzchnia wody plus wysokosc przyczepy +75cm zszedlem pod wode 2m i na 1/2 mocy ciagla kamienie wielkoci polowu cegly. To przy 8 rory:)
Tylko ze rury zabieraja tyle miejsca ze chyba zredukuje to do 6", bedzie wiekszy przeciag i nie bedzie tak strasznie wygladalo.
Realistycznie mysle ze 5 metrow w dol robi spokojnie ale to sprawdzimy na wiosne w Szkocji.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinel80...brak słów do ciebie
ty swiadomie jestes taki ystry" czy tylko udajesz?
obraziłem cie tym że zadałem proste pytanie rzucone w moim kierunku ie lubię jak jedni wysługują się innymi, żeby coś otrzymać wypada również dać coś od siebie" ??? a odpowiedziałeś mi po co rzucasz gównem w moim kierunku?? niby co miałbym dać od siebie??? mało tu pokazuje? jak kolega pyta z czego zrobić przegródki to też sie wysługuje innymi??? to po co jest te FORUM jak nie by pomagać? udajesz guru, administratora, jakiegoś mentora, wodza czy tam experta na tym forum a wstawiłes jakies zdjecia złocinek i to nie twoich tylko siostry czy tam kogo i płucznie z dywanikami samochodowymi a wiedze jaką tu przytaczasz to efekt przeczytania jakiejś tam książki o złocie i fakt ze mieszkasz w tamtej okolicy...
jestes do tego stopnia zafiksowany swoją osobą że próbujesz resować" człowieka który kope lat temu z ojcem płukał z sukcesem złoto w Australii!!! masz problemy osobowościowe? po cholere piszesz o mnie CWANIAK" a na koncu mi kur.. coś życzysz??? ogarnij sie, wyjdz do ludzi. Nie czepiaj sie że wstawiam linka do mapy bo jak padło pytanie o okolice a tam byłem to czemu niby miałbym nie pomóc?? tylko ty próbujesz wszystkich zniechecic...motopompa to łamanie prawa ale nie jednocalowa twojego kolegi??? :D
Czepiasz sie że ci nie podziekowałem, sorry bo mogłem napisać tak....JAK JUZ PODAJESZ LINKA DO SKLEPU W NIEMCZECH TO NAPISZ CHOCIAŻ ILE KOSZTUJE PRZESYŁKA"...a to dlatego że przesyłka może przekroczyc wartość gównianej maty...nie musze wiec dziekowac bo mi to do niczego nie jest potrzebne bo mech mam w dużej płuczni po całości i na cholere mi wiecej?
Zarzucasz mi że sie wypowiadam na temat przyklejania mat...napisałem cholera wie czym to przykleic do aluminium żeby nie popłyneło " ....ty próbujesz sie do mnie na siłe przy...lić czy o ch.. ci chodzi? jestes ekspert i taki idealny a zapomniałeś koledze pomóc" i napisac czym przykleiłeś u siebie tą mate a raczej gumowy dywanik ze po sezonie nawet NIE DRGNIE"! mam cie dosyc drogi przyjacielu, nie życze sobie zebys sie wpie...ł w to co pisze, krytykował ani tym bardziej więcej pisać z tobą, zejdz ze mnie i zajmij sie w końcu sobą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ophir...przy tak potężnej pompie to pokusił bym sie może nawet o węża 10 :D a czemu by nie? :P przynajmniej bym to sprawdził :D niżej masz link do mojego znajomego Stefana....mieszka w bułgarii i robi lepszą wersje power jeta o nazwie INFINITY JET i jak prezentuje pompą 2" o mocy 3bar napędza całkiem przyzwoicie węza 3. kupiłem u niego troche rzeczy ale może też jakiś nowy pomysł wpadnie do głowy lub on może by zrobił ci takie infinity jet w Twoim rozmiarze :D
Jako ciekawostke Ci powiem ze tez tu na forum padło stwierdzenie że ta pompa chińska z tego linka za cholere nie pociągnie żwiru przez węża 3" a jednak :)

https://www.youtube.com/watch?v=AxqaKNOxs2c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Mysle ze pompa by to uciagnela, raczej jestem pewny. Problem w tym ze razem z kompresorem i generatorem zajmuje cala przyczepe. 10 calowa rura 50 foot z suction nozzle i power jetem po prostu sie nie zmiesci.
Pozatym juz 8semki to zawodowy sprzet a przy 6stce pompa pracuje na 1/2 gwizdka i prawie jej nie slychac a ja tez nie chce zassac Chin:)
Co do krytykanctwa to najbardziej zawsze klapie dziobem ten co nie ma nic do powiedzenia.
Ten link ktory podeslales nie dziwi. Cala masa ludzi w Skandynawi lata na 2i 3" i maja kosmiczne wyniki czego i Tobie zycze.
Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zesc
Peter I-ca progi zaleza od od ilosci i szybkosci przeplywu wody przez plucznie. Generalnie chodzi o to zeby wytworzyc podcisnienie za progiem ktore zaciagnie i zatrzyma tam ciezki material pozwalajac calej reszcie piachu i blota splywac. Inne progi stosuje sie do rynny zanuzonej w wodzie ktora jest czyszczona nurtem wody a inne do pluczni z pompa. Chodzi o pochylenie progu oraz dlugosc daszka.Tal samo wazne jest pochylenie samego koryta (od 6-20 stopni) i cholernie wazne jest wypoziomowanie rynny.Pewnie pisze zeczy kture wszyscy wiecie ale moze sie komus cos z tego przyda.Za progiem sa trzy strefy-zaraz za sciana jest strefa martwa" w ktorej raz zassany material zostaje,i im wieksze nachylenie progu tym dluzsza jest ta strefa, po niej jest strefa aktywnego czyszczenia gdzie wytwaza sie wir ktory wpycha ciezsze drobiny do strefy 1-szej a piach i reszte wyrzuca i 3-cia strefa odbicia" ktora pozostaje zwykle czysta lub mozesz tam znalezc Cos ciezkiego:) jesli ta strefa szybko sie zapycha to znaczy ze ustawienie jest zle-Popraw" jesli nic nie zostaje w pierwszej strefie? popatrz wyzej ^ I Wypoziomowanie Pluczni. musi byc idealnie w poziomie bo caly material bedzie splywal do krawedzi czytaj rynna bedzie pracowala w 1/4 albo i mniej czytaj =straty.
Producenci sprzetu caly czas eksperymentuja z roznymi ustawieniami, jest zima wiec moze warto poprobowac jesli nie masz wystarczajacej ilisci drobinek to mozesz uzyc olowiu, potnij troche, pomieszaj z piachem i sprobuj rozne ustawienia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Maty mam bezposrednio z Hoga ze Stanow, tak mi jest wygodniej zwlaszcza ze wyslalem im plany tego co buduje i mam naprawde spora pomoc w zakresie wiedzy. Zreszta czekaja na gotowy produkt i rezultaty testow bo sami pracuja nad profesjonalna seria dla nazwijmy to Pro, nie mylic ze mna hahaha;)
Rory zamawialem w Chinach bezposrednio u producenta bo 1/3 ceny w UK.
Place of Origin:
Tianjin, China (Mainland)
Brand Name:
Papageno
Model Number:
PVC Suction Hose
Material:
PVC
Specification:
ID 16-200mm
Length:
30 m/roll
Thickness:
1~9mm
Standard:
SGS, ROHS,TUV
Color:
Red, green, white, etc.
Name:
two layers abrasion resistant suction hose
Wall Material:
Soft PVC
Odor:
Without odor
Surface:
Corrugated
Working temperature:
-5 to 65 Degree Centigrade
Reinforced:
Rigid plastic spiral
Technology:
Extrusion
Working pressure:
-0.02 to 1.1 Mpa
Application:
Conveying water, dust, etc.

Specifications

two layers abrasion resistant suction hose
non-toxic,without odor
Lightweight, Flexible
Kink and crush resistant

Nie sa to najtansze rory ale maja powloke anty scierajaca do transportu ostrego materialu i nie czeba sie z nimi silowac jak z gumowanymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego dnia-a był to styczeń, testowałem nozzle moje i ten infinity jet i na ten dzien zamonowałem na pompie zegar wyskalowany do 6 bar by sprawdzic czy podczas pracy podają na węża w podobnej wartości ciśnienie bo na oko ssało podobnie ale na jednym i drugim było nieco ponad 2bar....po zatkaniu na wylocie z pompy oczywiście ok 4.4-4.5bar

aaaa...i zapomniałem dodać ze moje nozzle rozwierciłem jednak na 10mm :D jest lepiej i nie popsułem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenie obyś trafił na jakieś gniazdo które było omijane przez lata płukań :P
a ja mam nadzieje że mi przyjdą maty na dniach aby skończyć płucznie i ją przetestować, chociaż w niedziele sprawdzałem temperaturę wody to ciężko było przepłukać miskę, ręce zamarzały :P
ktoś może wie jaki stosunek jest wagi do objętości żwiru rzecznego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie ufundować długie rękawice gumowe :D ja mam takie nie za grube czerwone do ramion bo akurat kuźwa nie mieli innego koloru ale duuuużo lepiej kręcić :D
Nooo taką fajną pominiętą, zapomnianą kieszeń" złota kolego to i Tobie życze :D
Wstaw jakąś fote jak skończysz robote :P Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie