Skocz do zawartości

Jan Zumbach Ostatnia walka" - opinie.


Dobson1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Ostatnią walkę" Zumbacha kupiłem na znanym portalu aukcyjnym za 20 zł licząc z kosztami przesyłki. Doczytywałem końcówkę, kiedy książka pojawiła się w Biedronce za parę złotych taniej. W Biedronce za to udało mi się kupić w takiej śmiesznej cenie książkę Bożeny Gostkowskiej Tolo Muszkieter z Dywizjonu 303". To takie bardziej rodzinne wspomnienie o Witoldzie Łokuciewskim, ostatnim dowódcy 303ciego.
http://www.amfplus.com.pl/ToloPOKsiazce.htm
Fajna, bogato ilustrowana książka, którą dobrze się czyta, choć przyznam, że tzw. kobiece pisanie" niespecjalnie mi leży, a autorka wydaje się być bez pamięci zakochana w swoim ś.p. wujku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Zumbach tak jak w latach 50 i 60 latał w afryce i strzelał do cywili tak mu się też zginęło. Nie normalnie w łóżeczku na starość tylko po mordobicu jak znowu kombinował jak wyrwać forsę na lewych dostawach do państw afrykańskich, został tak skatowany że wyzionął ducha w 2 dni. Ale co użył do wieku 71 lat to jego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do książki o Tolu. aro75 - moim zdaniem głupio napisałeś, że ta książka to popłuczyny. Nie ma tam może fajerwerków i zwrotów akcji, jak u Zumbacha, ale jest historia polskiej inteligenckiej rodziny ziemiańskiej, wpisana w wichry historii Polski w XX w. Dla miłośników historii lotnictwa też się tam coś znajdzie. To zdecydowanie jest całkiem inne pisanie i całkiem inne wspomnienia, ale ja bym nie wartościował co lepsze.
A czytaliście Sprawę honoru"? Warto kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
To normalna cena za tę książkę, szału ni ma, aktualnie google pokazuje 10,95. Sam kupiłem w księgarni online kilka lat temu za bodaj 12 złotych i nie była to żadna promocja. Wydanie na papierze toaletowym ale da się czytać;) Jako że wydaje to FK Oleksiejuk to często leży w koszach za 9,99 w Media Marktach czy innych spożywkach. Chyba że to biedronkowe to w twardej oprawie i biały papier, to wtedy brać bez zastanowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie