Skocz do zawartości

Myśliwi się zbroją


zancus

Rekomendowane odpowiedzi

A jakies dowody ze to nie lipa ???? za długo mam kontakt uzytkowy z bronia palna zeby wierzyc bezkrytycznie w takie bzdury jak zademonstrowana na tym filmie, przy zagladaniu do lufy niemozliwa jest tzw obcierka ( którą sie tu sugeruje) pocisk powinien gosciowi rozwalic czaszke a ten sie tylko za łeb trzyma i jeczy ...chyba ze to gumowy pocisk np do rozpedzania demonstracji ale ten tez go powinien zdrowo pokiereszowac i pozbawic conajmniej oka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Po 20 -tu kilku latach polowań od chyba 8-lat nie poluję-skuteczna emerytura".Elyty zawsze nie lubiły mojej prawdy która im obnażałem na walnych zebraniach.
Spadki pogłowia tłumaczyło się chemizacją,kłusownictwem,kosiarkami,d....Jasiem wszystkim tylko nie racjonalną gospodarka łowiecką,długościami luf,sprzętem optycznym,koniecznością luf gwintowanych,red pointem już teraz też można podobno.Brac myśliwska /nie wszystka/deptała mnie etyką,humanitarnym zabijaniem bez kordelasa butami czymkolwiek byle zabic.
Jak widac miałem rację doszło już do broni krótkiej,za rok może bardziej etyczny będzie granat fosforowy?
Przykro mi to mówic ale łowiectwo a zwłaszcza kierownictwo i apanaże skierowało ten piękny kiedyś sport na szybki upadek czego im serdecznie życzę.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadki pogłowia ale czego ??? bo jelenia i sarny jest całkiem sporo w łowiskach, a dzika jest wrecz zatrzesienie - pogadaj z rolnikami o szkodach i zapytaj czy tez maja wrazenie spadku pogłowia zwierzyny łownej ;-))) Zwierzyna drobna poleciala przez zmianę struktury agrarnej ( likwidacja zadrzewien srodpolnych i remiz), w zasadzie niekontrolowany wzrost populacji lisa ktorego dawniej dosc regularnie dziesiatkowala wscieklizna, objecia drapieznikow ptasich bezzasadna ochrona ...sorry stary ale to o czym piszesz to ja znam perspektywy zawodowej i nic mnie tak nie rozluznia jak pisanie ze sie pogłowie zwierzyny grubej zmniejszyło na skutek polowan skoro zwykły spacer po lesie badz polu pokazuje nam wręcz cos przeciwnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Argonauta mówię o zamojskich obwodach łowieckich,z początków lat 80-tych ub.wieku gdzie Park Narodowy sobie,AdmLP sobie i graniczące z nimi koła łowieckie sobie tworzyły tzw.inwentaryzację" przy ognisku skrzynce vodky harmonii i pijackiej czkawce.To się nazywało liczenie zwierzyny a jak się to powinno organizowac to nie muszę koledze tłumaczyc.Nie sądzę że u kol.były pędzenia kontrolne.
Zająca nie widzę na naszych terenach od dobrych kilkunastu lat o kuropatwach zapomniałem że coś takiego było.
Chmary jeleni po 40 szt to owszem były ale jak staż trwał 3 lata do broni gwintowanej czyli lata 80-te.
Rozmawiam z moimi kolegami/polującymi/ z byłych kół niestety mają to samo zdanie.A stwierdzenie jelenia i sarny jest sporo to pojęcie względne.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Obecnie posiadam dwie jednostki,krótkiej zarejestrowane do polowań CZ75 oraz G17.
Noszę tylko Glocka w łowisku jest wg mnie wygodniejszy.
Jeszcze nie musiałem go używać do dostrzelenia zwierzyny,natomiast wystrzeliłem już kilka tysięcy kulek na strzelnicy podobnie jak z CZty,co daje mi niebywałą frajdę i relaks,a gadanie osób które są przeciwnikami możliwości nabywania broni krótkiej,mam po prostu gdzieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy przeciwnikami posiadania broni.noszenie krótkiej broni przez mysliwych jest przedłużeniem fiutka.Nie potrafisz dostrzelic ze sztucera?!ta luka w ustawie słuzy li tylko i wyłącznie legalnemu posiadania broni krótkiej.I tak jestes zabójcą"Mamusia nie kochała-trzeba odstrzelic zwierzatko, niech sie nie męczy na tym padole.sorry ale współczuje Ci.biedny jesteś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erwin 1 moja jak najbardziej mnie kochała.Zarzucanie chamstwa juz nie na miejscu-polemika-kumasz o co chodzi?/wydaje mi sie że nie/ i wyluzuj/'
Jeżeli nie wiesz o co chodzi zacznij od początku. Na tym forum są nie tylko zabójcy" czytaj mysliwi ale tez wielbiciele zwierząt i uszanuj to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Stedke ze zaszalales ja sie ograniczyłem do TT ( mam słabośc do starych wojskowcyh pistoletow) choc CeZeta tez za mna chodzila ...niezly gnat i bardzo przyjemny w exploatacji ....ale postanowilem przyhamować bo decyzja nie jest z gumy :-(, a planuje jeszcze jakies zakupy giwer ;-)
Maro wiesz czemu sie nie powinno dostrzeliwac ze sztucera ?? raz to sie tusza niszczy jak przywalisz z kilku metrow pociskiem półpłaszczowym i potem gosc w punkcie skupu robi problemy i sie pluje ze klasa jakości niższa, bo sztuka zmasakrowana, dwa ze wzgledów bezpieczenstwa, pocisk pistoletowy ma zdecydowanie mniejsze tendencje do rykoszetowania.
Co do przedłużania fiuta, to pozdrowię od ciebie moja serdeczna kumpelę z która czasem razem poluje ...tez kupila sobie gnata ..tylko nie mam bladego pojecia co ona sobie nim przedłuża ;-)))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mysliwi sie zbroja nawet w armaty.
Poza nielicznymi regionami zwierzyny jest coraz mniej.
Przyczynia sie do tego i grabiezcza gospodarka lesna i coraz wieksza liczba pol plus globalna urbanizacja.
Pomijam kwestie tego ze mysliwi wytlukli wiekszosc zwierzyny w imie likwidacji nadpopulacji.
Myslistwo stanie sie juz niedlugo zamierzchlym hobby-skonczy sie na strzelaniu do psow czy wrobli albo na wyjazdach gdzies na syberie na polowania.
Mysliwych bedzie tyle co tych resztek zwierzyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy o jakiej zwierzynie mowimy, drobnej sie zgodze że jest tyle co kot napłakał ( nomen omen bo zdziczale koty tez sie do tego przyczyniły ) ale na ten przykład zwierzyny grubej ( jeleń, dzik ) wcale nie jest mało, a wrecz jej przybywa mimo uzytkowania łowieckiego ( albo dlatego), co poywierdzają coroczne inwentaryzacje i wykonane plany polowan, zatrzesienie jest tez bobra który masowo dewastuje brzegi rzek, zatapia pola i za chwile bedzie gatunkiem łownym, a juz teraz jest odstrzeliwany redukcyjnie, wilka tez znacząco przybyło i gdyby nie wrzaski ekooszołomow tez pewnie za niedlugo bylby uzytkowany łowiecko bez szkody dla gatunku, podobnie zreszta jak łoś, o lisie nie wspomne bo ten sie rozplenił niczym chwast i za chwile (o ile juz teraz tak nie robi) bedzie nam regularnie przetrzasał kosze na smieci pod domem, podobnie jak dziki ryjace trawniki na peryferyjnych osiedlach w duzych miastach..... urbanizacja czy postepujace procesy cywilizacyjne powoduja tylko tyle ze zwierzyna dostosowuje sie do nowych warunkow bytowych.

Na marginesie moglbyc podac jakies przyklady tej grabiezczej gospodarki lesnej" bo jakos nie kojarzę ?, Przyrost wielkości pol niczego tu nie zmienia a wrecz jest pozytywny bo wbrew temu co sie powszechnie sadzi zwierzyna nie zyje tylko w lesie, a rowniez na polach, tam sie głownie zywi (na złość rolnikom), a nawet bytuje caly rok czego dowodem jest wyodrebniony jakieś 30-40 lat temu nowy ekotyp sarny - sarna polna zyjąca cały okragły rok na wielkoobszarowych polach uprawnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argonauta juz odpowiadam:
Zanim weszly dotacje byla masa pol nieuprawnych na ktorych pasla sie zwierzyna.
Teraz sa to pola uprawne gdzie stale cos sie dzieje,plus jest ladowana tam masa chemii.
Mieszkalem na wsi pod Piła gdzie z powodu ogromnego wzrostu budownictwa jednorodzinnego zwierzyna ktora wczesniej byla(sarny dziki itp) praktycznie ta zwierzyna zanikla w ciagu kilku lat.
Mam znajomych mysliwych ktorzy sami mowia ze w ciagu ostatnich kilku lat nie ma w obrebie 100 km na co polowac i to jest zgodne z moimi obserwacjami.
Poza tym sa wycinane coraz mlodsze lasy w ilosciach hurtowych,to co jest sadzone i co rosnie wyglada jak jedna wielka pustynia,w ciagu kilku lat zniknely takze w wiekszosci grzyby.
Nie ma juz nawet ptakow o o drobniejszej zwierzynie nie wspomne.
Mowie co widze i co slysze i nie jest to moja opinia odosobniona.
Mozliwe ze na scianie wschodniej lub w gorach nie jest to tendencja mocno widoczna ale na pozostalych obszarach tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej rolnicy - farmerzy kukurydziani - pośrednio chodują" dziki

i jest to fakt

a niech który leniwy nie pozbiera kolb i przyorze, - to na wiosnę oziminę ma załatwioną

--------------------
kruki - trzeba zdjąć z chronionych, wróci drobna zwierzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie życiowe prawdy" współczesnych Homo sapiens typu kol Argonauta,władców ziemi,panów życia i śmierci.
Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu,że największym wrzodem i zakałą tej planety jest właśnie człowiek.Rozpleniło się to niczym chwast i może wypadało by w myśl tak nadużywanych egulacji w przyrodzie" dokonywać corocznych odstrzałów i do skupu? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje mowia wrecz cos przeciwnego, upadek pegieerow z ich gospodarka wielkotowarowa we wczesnych latach 90tych przyczynil sie znaczaco do spadku pogłowia zwierzyny (nieuzytki wbrew pozorom ich dzikosci" są dla zwierzyny pod wzgledem pokarmowym w zasadzie pustynią) i dopiero powrot tu i ówdze do gospodarki wielkotowarowej (ale nie tylko bo nawet zwykle uprawy rolne sa juz wystarczajace) spowodował odbudowe bazy zywieniowej dla zwierzyny, las wbrew pozorom tez nie jest dla zwierzyny takim eldorado pod wzgledem bazy pokarmowej, jak sie nam wszystkim wydaje ...zreszta baza pokarmowa obecnie jest na tyle duza ze wrecz postuluje sie zaprzestanie dozywiania zwierzyny dziko zyjacej w okresie zimowym ( w szczegolnosci dzikow) za wyj okresu na przednowku, bo np dziki sa tak przenawozone" ze nawet 30 kilowe loszki sa w stanie wyprowadzic warchlaki i skutkiem tego mamy zastrzesienie kabanów" generujacych coraz wieksze szkody w rolnictwie, za ktore mysliwi musza bulic z wlasnej kieszeni.

Góry ( a znam bo mieszkam ) to pod wzgledem wystepowania zwierzyny teren bardzo specyficzny nie majacy przełozenia na sytuacje na nizu, tu zawsze byly problemy ze zwierzyna - wilk wystepuje niemal od zawsze ( gdy byla panika ze wilka nie ma w Polsce to w moich terenach pokazywal sie w miare regularnie), zwierzyna migruje za granice - tam wala do niej Słowacy którzy nie konsultuja z nami swych planow pozyskania, ciezka zima potrafi wybić nawet 50-80 % populacji, przez co dokarmianie jej zima jest nieuniknione, ale nawet mimo to nie zauwazam znaczacego spadku pogłowia czy to dzika czy jelenia .... populacja sarny ze wzgledu na zdarzajace sie od czasu do czasu ciezkie zimy ( głownym wrogiem jest gruba pokryuwa sniezna odcinajaca od pokarmu) jest znacznie bardziej dynamiczna - wynika to z silnego terytorializmu sarny - ciezka zima powoduje migracje jelenia za pozywieniem , sarna raczej padnie z głodu niz sie ruszy dalej, co nie znaczy ze po ciekiej zimie ta populacja nie potrafi sie odbudować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... czyli zostajemy jednak na poziomie emocjonalnym ...trudno jak chcesz ...merytorycznie moge podyskutowac, chetnie poslucham innych opinii, ale z emocjonalnym odbiorem rzeczywistosci, zwyczajnie nie chce mi sie polemizowac ..... ring wolny - mozesz lać pomyjami do oporu i dawać upust, nie bedę interweniował ;-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna dyskusja. Myśliwi nie są darzeni sympatią, dlaczego ? Może przez coraz częstsze przypadki strzelania na ślepo ? Totalny brak wyobraźni i ofiary w ludziach.Może przez nieudolne próby dobijania postrzelonej zwierzyny ? Mam wrażenie ,że na dzika używają kbks 5,6 mm.Ostatnio byłem świadkiem takiego mordu, przeraźliwy wrzask dzika roznosił się po okolicy bardzo długo. Może brak sympatii bierze się z odstrzeliwania biegających po polach kotów ? Bez jaj,nikt na wsi kota nie wiąże albo nie więzi w klatce, także tylko idiota może użyć stwierdzenia zdziczały kot".
Rozbroić ich !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie