Jump to content

Poszukiwanie Sztandaru 7 pal w dn. 13.08.2011 pod Lelowem. --Po spotkaniu


Hebda

Recommended Posts

Cieszy ilość pięknych pań :) Kto powiedział, że to zajęcie tylko dla chłopów. Pozdrowienia dla Emilki i Emesa, widzę, że otworzyliście pokaz. Czy dobrze widziałem obrączkę na palcu Emilki? Jeśli tak to gratuluję. Niedługo się do was odezwę w sprawie jesiennego kopania. Może być ciekawie.

A jak z komarami? Nie cięły?
Pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Czy szukając informacji o 7 pal-u nie znaleźliście informacji o tym , że żołnierzem 7 pal był kanonier Wawrzyniec Marczak ? Prawdopodobnie we wrześniu 1939 roku walczył właśnie w 7 pal i na początku wojny dostał się do niewoli.

Jeżeli ktoś trafił by na jakąś wzmianke o tym kanonierze , to proszę o informacje.

Pozdrawiam

AK77
Link to comment
Share on other sites

Cytuję

W czasie poszukiwań z ziemi udało się wydobyć między innymi 2 guziki, 32 monetki - PRL, kopiejki, międzywojenne i współczesne 5 zł."

Prawie 100 osób z wykrywaczami przez kilka dni znaleźliście tylko to?! Słabiutko oj słabiutko a przecież w tej okolicy tyle się działo! Chyba nie ta miejscówka :P

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Zapewne chodzi Wam o Lisią Górę" Kiedyś było tam sporo fantów. Wiele osób trafiło tam fajne rzeczy... Tyle tylko ,że od tego czasu przewinęły się tam pokolenia poszukiwaczy i teraz naprawdę ciężko o coś ciekawego. No i nie zapominajcie ,że nadrzędnym celem naszych poszukiwań jest sztandar którego tam raczej nie można się spodziewać(przynajmniej w świetle wiedzy którą posiadamy).
Link to comment
Share on other sites

Czyli albo został wykorzystany do działalności konspiracyjnej albo do dziś gdzieś sobie leży i czeka na odkrycie :D Ja stawiam na to, że jednak gdzieś sobie to złoto spoczywa i czeka na człowieka z piszczałką :) W sumie to zamiast sztandaru może lepiej poszukać tego złota? A może sztandar to tylko przykrywka :P
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information