Skocz do zawartości

Sala historyczna w szkole


bogdan76

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
A tak przy okazji.
Większego odzewu się nie spodziewam ale:

pomyślałem o zrobieniu ekspozycji z manierkami i menażkami. W sali mam 4 szt manierek (w tym dwie II wojenne) i dwie menażki (powojenne). Gdyby więc, ktoś miał ochotę wspomóc mnie w tym przedsięwzięciu i miał na zbyciu starą manierkę bądź menażkę (ewentualnie np: niezbędnik) będę wdzięczny.
Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, otrzymałem od Pana, też hełmy.
Nie zrozumiałem po prostu tego zwrotu
moja skrzynka nie doczekała się na banknoty".
Skrzyneczka jest w oczyszczona, zakonserwowana i stoi w szkole. Trudno poznać i wiem, ze jest od to
Skrzynka na 6 ładunków do lekkiej haubicy.
Płyta była DVD, czyżby Pan zapomniał :)?
Urodził nam się synek :)

P.S. Żona pozdrawia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Napisałem, że w sali znajdują się cztery manierki
i chciałbym powiększyć ekspozycję" o inne egzeplarze
i pomimo zerowego zainteresowania, wstawiam zdjęcie już zdobytych" i znajdujących się w naszej sali :)
Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panie Bogdanie dla mnie robota rewelacyjna. Biorąc pod uwagę postęp techniczny, współczesną mentalność społeczeństwa i podstawę programową z historii to tylko takie ,,sale historyczne'' dają możliwość zaciekawienia uczniów tym pięknym przedmiotem, choć bardzo niedocenionym. Z autopsji mogę powiedzieć tyle ,że parę ładnych lat temu w liceum sam prowadziłem niemal lekcje historii przynosząc różne eksponaty, ludzie na prawdę byli zainteresowali mogli dotknąć a przede wszystkim zobaczyć kawałek historii, w sumie to już też ostatnich świadków tych wydarzeń. Pozdrawiam i raz jeszcze gratulację za pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie.
Zgadzam się z kolegą, że nauczanie historii jest niestety bardzo trudne.
Aby dzieciaki zainteresować tym przedmiotem, nie wystarczy mapa ścienna i tablica. Szkoda tylko, że dużo się o tym mówi i nic z tego nie wynika.
Większość sal przedmiotowych otrzymuje wyposażenie za pieniądze z budżetu. Wyposażenie sali historycznej zależy od nauczyciela tego przedmiotu.
Prawdę mówiąc miałem nadzieję, że znajdą się osoby chętne, aby mi pomóc. (I kilka było)-dziękuję
Niestety dużo zostało tu napisane o złym systemie itp. ale od pisania nic się nie zmieni.
Dlatego kończę ten temat.
W wolnym czasie wstawię zdjęcia z monetami w szkole.
Pozdrawiam
Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie