Skocz do zawartości

Sala historyczna w szkole


bogdan76

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz dziękuję ludziom,którzy pomogli mi w zorganizowaniu sali. Zarówno tym którzy przekazali eksponaty jak i służyli radą. Niestety nie wszystkie eksponaty udało mi się umieścić. Mam tu na myśli monety i banknoty. Gdy tylko uporam się z nimi prześlę zdjęcia.
Chciałbym poznać też waszą opinię na temt tej klasy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje... każdy historyk powinien pójść w twoje ślady i każda szkoła powinna mu w tym pomóc. Szkoły zapewniają naukę historii w tak suchym wymiarze, że uczniowie nie lubią jej na równi z matematyką czy fizyką.

Nawet zwykle łuski lub inne duperele, które walają się... dla uczniów są dotknięciem żywej" historii szczególnie w miastach gdzie nowoczesność wypiera/wyparła to co nas fascynuje. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie :).
Pamiętam, że w moim gimnazjum było też sporo rzeczy w hali od historii. Hełmy, pasy wojskowe, pieniądze, łuski, jakieś bagnety, sprzęty rolnicze - mam nadzieję, że to wszystko nadal tam jest i się powiększyło :).
Co do bogdana76 to postaram się też coś podesłać za jakiś czas :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo:)
Sam chodziłem do szkoły podstawowej, gdzie była zorganizowana sala historyczna. Nauczyciel historii zorganizował zbiórkę i dzieciaki przyniosł: hełmy, klamry,stare narzędzia oraz kilka karabinów a w zasadzie to co z nich pozostało. Dziś jest trudniej niestety:( Ostatnio byłem w tej szkole i sala jest taka jak była.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ostatnio moja młodsza siostra na historię miała przynieść źródło historyczne - pisane lub materialne, źródło które jej podarowałem wzbudziło prawdziwą sensację, szczególnie u chłopców. A był to tylko jeden malutki carski pocisk od mosina - oczywiście puszty i przewiercony, no ale jak inni przynosili prl'owskie monety.

Takie sale są potrzebne, ale niestety to nie jest na polskie realia i mam wrażenie że w naszym kraju spada zainteresowanie historią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ponownym zainteresowaniem moim tematem:)
Robię co mogę, aby młode pokolenie nadal interesowało się historią:)
Dziś przyniosłem hełm niemiecki i widząc miny chłopców jestem pewie,że będziemy mieli dużą konkurencję.
Niestety zdobycie jakiegokolwiek fanta do szkoły staje się coraz trudniejsze:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie