Skocz do zawartości

Sala historyczna w szkole


bogdan76

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w cuda nie wierzę - niestety kolego bogdan 76 jesteś wyjątkiem, pozytywnym ale wyjątkiem. W moim mieście sala historyczna wygląda tak
W podstawówce wiszą jakieś plansze i poczet królów
W gimnazjum w sali historycznej leży hełm wz.67, Zenit z lat '70 i wisi poczet królów polskich na ścianie.
A w liceum tylko poczet królów polskich - na ale tam chyba pierdołki" typu hełm czy bagnet niepotrzebne.

A sale historyczne z pierdołkami" są potrzebne w gimnazjach i podstawówkach - gdzie jeszcze można tym kogoś zainteresować.

Sądzę że można było by zrealizować w ramach jakiegoś projektu ogólnopolskiego - ale do tego potrzebne są pieniądze - które nie zawsze są największym problemem, ale tak, że zainteresowanie uczniów i co najważniejsze zaangażowanie nauczycieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wiem, jak wyglądają szkolne sale, nie tylko historyczne:(. To zależy od ludzi którzy w nich pracują i co chcą osiągnąć. Ja miałem szczęście uczyć się w szkole( podstawowej), gdzie nauczyciel był wspaniałym historykiem. Sala wyglądała jak na tamte czasy profesjonalnie. Moja klasa ciągle się zmienia, coś dochodzi. Postaram się wstawić niedługo jakieś nowe zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka dokumentów Z czasów wojny (przepustki na widzenia w więzieniu,jakieś podanie o pomoc z niemieckiej opieki społecznej,potwierdzenie zameldowania dla policji) Jeśli chce pan te papiery to nie ma problemu.Nie jest to jakiś fant militarny i pewnie dzieci nie ucieszy.Ale zawsze coś ciekawego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wszystkie eksponaty w naszej klasie to militaria.
Bardzo chętnie zobaczyłbym w klasie stare dokumenty, zdjęcia,itp. Wiem, że może jest to mniej efektywne, ale również potrzebne. Tak jak pisałem staram się aby sala była rżnorodna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim gimnazjum była super sala historyczna mieliśmy przedmiotów masę militarnych i tych codziennego użytku.
Podczas remontu zniknęły wszystkie szkielety Broni łuski a było tego sporo gdy pytałem historyka czemu to że dyrekcja ustawa itp ciekawe co się z tym stało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie