Jump to content

Ekshumacje, Fundacje, kłótnie ...a w Czarnogórze:


Recommended Posts

Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle podpisał dziś z rządem Czarnogóry porozumienie w sprawie pochówku szczątków ponad 400 niemieckich żołnierzy poległych w tym rejonie Bałkanów podczas drugiej wojny światowej.

Westerwelle podkreślał, że porozumienie w sprawie budowy niemieckiego cmentarza eprezentuje związek między stawianiem czoła przeszłości a zmierzaniem ku przyszłości".

Szef dyplomacji Czarnogóry Milan Roćen nazwał porozumienie historycznym wydarzeniem", które poprawi stosunki między obydwoma krajami.

Ministrowie nie podali szczegółów dotyczących dokładnego usytuowania cmentarza.

Szczątki ponad 400 żołnierzy nazistowskich zabitych w latach 1941-1945 w starciach z komunistycznymi partyzantami z Jugosławii zostały odkryte przypadkowo przez robotników budowlanych w 2007 roku na przedmieściach stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Przechowywane są w budynku tamtejszej wspólnoty katolickiej. Nadal nie odnaleziono szczątków pozostałych 1600 żołnierzy niemieckich poległych w tym rejonie Bałkanów.

[...]

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-podpisali-porozumienie-ws-szczatkow-nazisto,1,4818240,kiosk-wiadomosc.html
Link to comment
Share on other sites

U SS Printza Eugena służyło mnóstwo volksdeutsche z Banatu, mimo wszystko nadużywane ostatnio pojęcie nazista to bałwanienie,Niemiec to Niemiec i tyle.Niedługo dojdą do wniosku że Niemcy byli antyfaszystami typu Stauffenberg czy Goerdler a Adolfa wspierali bliżej nieokreśleni naziści
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information