Skocz do zawartości

Testy wykrywaczy metali


pawel888

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Brzęczysz.....w przyszłą sobotę będziemy w pewnym miejscu ( w terenie) w kilkanaście osób z wykrywkami, czy kolega zechciałby udzielić nam kilku rad i wskazówek jak bez większych ceregieli , specjalistycznych urządzeń i w niezbyt długim czasie przeprowadzić test różnych wykrywaczy .Wiem że kolega dysponuje odpowiednia wiedzą która się aż wylewa z ekranu monitora , więc myślę że nie będzie większego problemy aby się nią z nami laikami podzielić . Z góry dziękuję i obiecuję rzetelnie zastosować się do wskazówek a cały test sfilmować i przedstawić na forum .
Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kokesz, w przyszła sobotę też będę w pewnym miejscu i jeśli chcesz pogadać, to zapraszam. Na pewno rodzina się nie pogniewa jeśli ich zostawię na pół godziny.

Jeśli nie chcesz jechać prawdopodobnie tych paru" kilometrów w moje pewne miejsce, to na tym forum (nawet w tym wątku) i na thesaurusie znajdziesz mnóstwo informacji o tym, jak można sensownie porównywać wykrywacze a jak tego nie należy robić i dlaczego. Jeśli te informacje Ci nie wystarczą, to już nawet Trójca Święta Ci nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emissso, nie udawaj jeszcze bardziej oztropnego" niż już od dawna wiadomo że jesteś :)
Tamto były szybkie testy porównawcze, miały udzielić konkretnych odpowiedzi i udzieliły.
Nadal używam tych 2-groszówek kiedy chcę w 5 minut wiedzieć na którym szczeblu drabiny jest to co mam w ręku. Wynik jest szybki i całkowicie pewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc takiej odpowiedzi się spodziewałem . Utwierdziła mnie ona jeszcze bardziej w przekonaniu co do Twojej osoby .
Porównanie z ujadającym małym pieskiem za ogrodzeniem ,którego wcześniej użyłeś, jest jak najbardziej adekwatne .
Bez odbioru .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sperdebica testy w odkrywcy masz robione w rurce w ziemi na sygnał graniczny niewiadomo w jakich charakterystyce granicznej czy na kolor czy już żelazo zależy od widzimisię i interpretacji robiącego,czasu posiadania urządzenia dzień kilka godzin i oblatania w terenie , wiadomo nie masz wglądu w nastawy itp, tylko dostajesz gotowe słupki , przeglądasz i sie drapiesz po głowie . Na co sposób masz pokazany i schemat użądlenia w rurce w linkach wyżej. Drugi sposób bardziej stosowany to masz wsuwanie monety w brzeg wykopu nie masz efektu świeżej ziemi , wiadomo rurke musisz przysypać ziemią , wyżej w linkach testów możesz sobie popatrzeć . Możesz test przeprowadzać w różnych miejscach .

PS warto sprawdzić sobie samemu to nie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokesz, czy Ty na głowę upadłeś ze znacznej wysokości? Może mam wracać z urlopu bo jaśnie wielmożny kokesz ma takie życzenie? :)
Masz do mnie sprawę, to przyjedź do mnie w miejsce które ja wybiorę i w czasie który ja zaproponuję! Kiedy ja będę miał uniżoną prośbę do Ciebie, wtedy nie będę Ci próbował zawracać 4 liter, tylko to ja się pofatyguję wcześniej prosząc o audiencję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrze że ktoś robi testy zawsze coś tam wiadomo o detekcji wykrywaczy ale w praktyce to zawsze inaczej wyjdzie wszystkim wykrywaczom metali wiadomo grunt wszędzie nie jest ten sam mineralizacja jak pisze Bzzzziwcz wszystkim o tym wiadomo pozdr.bikemax771
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emisoo czy zdzichu jak Ci tam ;), link który zamieściłeś jako porównanie T2 do innych sprzętów to czyste pieprzenie kotka" !
Wypowiem się tylko do tego sprzętu którego byłem bądź jestem użytkownikiem więc jeśli strojenie do gruntu przed próbą , Spectry V3 wyglądało tak jak wyglada na filmiku proces strojenia do gruntu DFX-a , to wsadź sobie w buty kolego takie porównania :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emisoo ja nie mam do Ciebie pretensji tylko jak już coś chcesz ludziom pokazać/przekazać to pokazuj rzeczy wartościowe a nie nic warte pseudotesty ! Po czym wnioskujesz że to doświadczony użytkownik ??? Bo wstawił film na YouTube czy tak sam o sobie mówi ??? Właśnie widać doświadczenie gościa który macha DFX-em ;-)
Ja wiem tylko jedno że bez starannego strojenia wykrywacza do gruntu , nie ma znajdywania i kropka .
Nie wiem jak Twój wykrywacz ale mój adzi" sobie z cienkim złotym łańcuszkiem bez problemu

KONIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniec, nie koniec. Psioczysz na test w mniej-więcej jednakowych warunkach i jednocześnie podajesz info, że w twoim teście na całkiem innym przedmiocie i w całkowicie innych warunkach, bez porównania z innym wykrywaczem, łańcuszek jest widoczny. Eureka? Dupa nie eureka. Raczej paranoja!

Niezależnie od tego co mówią wiecznie niezadowolone z procedur testowych głowy, to każdy z tych testów porównuje 2 lub więcej wykrywek w podobnych warunkach. Mając 10 takich gównianych, do niczego nie nadających się testów, można wyciągnąć wnioski. Tylko trzeba chcieć pomyśleć, zestawić kilka filmików, tabelek itp.

Nie ma idealnej procedury testowej. Zmienność warunków glebowych, wpływu otoczenia itp. jest tak wielka, że każdy test można sobie wsadzić. Jednak w kupie siła i dlatego powinniśmy podziękować za dodatkowe puzzle do układanki zamiast wszystkie z nich wyrzucać do kosza mówiąc, że nic z nich nie wynika, nic nie przedstawiają i że są zupełnie bezwartościowe.

Śmiem twierdzić, że nawet najbardziej absurdalny test porównujący dwa i więcej wykrywaczy w tych samych warunkach to cenne źródło wiedzy. To puzzel do układanki przedstawiającej obraz całości i tyle.
Jeśli będzie Ci się chciało poskładać to do kupy to będziesz z niecierpliwością czekał na kolejne gówno", o którym inni powiedzą że śmierdzi i nadaje się jedynie do spuszczenia :)
Każdy archeo Ci powie, że sracz to niezłe źródło wiedzy.
Trzeba tylko chcieć, troszkę pogrzebać i wyciągnąć wnioski panowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem. Co do filmiku... Testy takie, jak na filmiku, nijak mają się do prawdziwych zasięgów w ziemi. Nawet samo zakopanie monet w glebie będzie nierówne tym, które leżą w glebie kilkadziesiąt/-set lat w ziemi i wytworzyły wkoło siebie tą swoją aureolę". Zasięg na monety w tym teście jest ewidentnie przekłamany i należałoby go liczyć jako zasięg w powietrzu, a nie w glebie. To, że mamy glebę wkoło celu nie dodaje żadnego efektu" gleby i nie hamuje zasięgów.

Nie wiem jak Wam, ale mnie się to w ogóle nie podoba. Trzeba było nawet nie bawić się w rurki, pojemniczki tylko machać monetą w powietrzu. I byłoby to samo.

I trzeba tez pamiętać, że est" nie znaczy zasięg".

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest świetne i wiarygodne źródło informacji:)) W Sudanie po prostu jeden pan znalazł(lub powiedział, że znalazł)złoto T2 i już NIKOGO się nie udało przekonać, że mogą śmiało kupić inne wykrywacze i też będzie dobrze:) Ta historia jest dobrze znana i nie ma nic wspólnego z tym jak dobry czy kiepski jest ten wykrywacz, choć trzeba przyznać, że faktycznie jest czuły.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja to tam fishera widzę hehe
a propo nacji ciemniejszo skórych
wszystko w jednym 3D,GPS itp więc zapewne i któryś z naszych rodzimych
producentów także do ewoluuje do tej nokty:))
http://www.noktadetectors.com/golden-gate-detector.asp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie F75, a T2, bo masz biały przycisk MENU. Chyba, że se przemalował. Pozwolę sobie napisać se", bo wczoraj Wikipedia nauczała, że ortografia to przeżytek. Mi i tak bardziej się podoba ten wykrywacz z tą cewką wyglądającą jak znaczek Mercedes'a ;)

No, ciekawe, czym są arabusy". To może i tak, białasy, czarnuchy, żółtki i kto wie co jeszcze? Nieładnie...

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie