Skocz do zawartości

1920. Wojna i miłość


grba

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli idzie o Hoffmana to są klipy i jak dla mnie padaka - bolszewików to tam może z 50, ale mają Renault FT-17 i wszyscy podjara. Będzie marnie - ale przynajmniej przydupas Olbrychski znów wróci na ekran... jako Piłsudski BUHAHAHAHA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest łatwo krytykowac...ale tutaj jest taka ciennizna, że szkoda strzępić języka.
Te hełmy i dziesięcioosobowa kompania... To jest kpina z widzów i sztuki filmowej.
Plan pusty, trochę rekwizytów porozrzucają i to wszystko.

Filmowane bez głębi, porwane, brakuje ciągłości... kostiumy to tak jakby wyskoczyć na impreze tematyczną w stylu a'la lata 20te. Muzyki nie będe wspominał bo rani uszy.

Dopiero dzieki temu serialowi zdałem sobie sprawę, że w Polsce nie ma już artystów i nie mam plenerów. Cos mi się wydaje, że dobregopolskiego filmu to już nie zobaczę Chyba trzeba wracać do Czterech pancernych i Polskich dróg.

A mogło byc tak pieknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po prostu tragedia. Nie tylko chodzi mi o zgodność z ówczesnymi realiami (której nie widzę na żadnym polu), to wszystko pozostałe, poczynając od scenariusza zaś kończąc na grze zarówno aktorów jak i statystów (tak, grze statystów), którzy może i i by chcieli, ale nie umieją i nie mogą, zaś jedynym ich atutem jest bezpłatne (prawdopodobnie) lub groszowe użytkowanie swoich mundurów itp.
Wszyscy statyści chodzą jak nieme kołki, poruszają się sztucznie i akcja z nimi zwykle wychodzi wręcz drętwo.
Jeszcze zobaczę jeden - dwa odcinki i zakończy się u mnie ten serial dla infantylnych gęsi tak jak zakończył się Czas Humoru"...
Powiedzmy to otwarcie: Polak potrafi!
Spi...ć każdy temat o własnej historii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też ciekawą dyskusję na temat szczegółów z moją ślubną, która zadała pytanie: kto i dlaczego miałby nie dać zezwolenia na ślub Wesołkowi z tą artystką?
Gdy jej wyjaśniłem obowiązujące oficerów w tym względzie procedury (choć nie pamiętałem od kiedy one obowiązywały), to zadała drugie pytanie: to dlaczego nie było nic o tym gdy hajtał się ten drugi porucznik z sowieckim szpionem...?
I gadaj tu z kobietą o historycznych czasach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Witam! Serial podoba mi się głównie za to, że jest pierwszym serialem polskim o tematyce wojny z bolszewikami i pokazuje młodemu pokoleniu (ale też i temu starszemu;-)) chociaż w przybliżeniu tamte czasy. Przyznaję, że oglądam poszczególne odcinki z dużym zainteresowaniem i nie mogę doczekać się na kolejną środę, bo akcja filmu jest dla mnie bardzo interesująca. Co do minusów to jest ich sporo, ale biorąc pod uwagę niski budżet filmu możliwe, że nie da się inaczej, jednak to nie tłumaczy niechlujstwa, jak np zmienianie mundurów w jednej scenie, o czym pisano powyżej. Można (ale bez emocji, traktując to jak zabawę) wyszukiwać i wypunktować błędy w filmie. Rzuciły mi się w oczy następujące:Szabla wz,21/22, krótki mauser z pełnym", późnodrugowojennym bączkiem przednim, ckm maxim używany raz przez bolszewików, raz przez Polaków - wygląda mi na jeden i ten sam egzemplarz i działo radzieckie strzelające bez odrzutu... Pozdrawiam serdecznie Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z szanownym przedmówcą. Ten wątek pełny jest jadowitych (czasem owszem, uzasadnionych)uwag na temat na temat serialu dotyczących szczegółów jego realizacji zapewne nie dostrzegalnych dla tak zwanego szeregowego oglądacza. Serial ten jest jednak w miarę nieźle zrobiony i nie do przecenienia ze względu na jego rolę edukacyjną a mianowicie uświadomienie Polakom realiów wojny polsko-bolszewickiej skutecznie usuniętej ze świadomości narodowej w okresie PRL. Arsaces, pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie