Skocz do zawartości

Pomoc z oszustem z allegro


Szybkizpodlasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Na jakiekolwiek wyniki w tym sporze nie licz. Wiem z doświadczenia, że nawet jak rozpoczniesz taki spór to koleś wcale nie musi na niego odpowiedzieć a wtedy allegro nic mu nie zrobi poza ewentualnym zawieszeniem konta a Tobie raczej chodzi o zwrot kasy więc pozostaje policja, sąd itp.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spór z udziałem allegro to wielka lipa .Kończy się na wymianie maily .Zwykle sprzedający jest górą .Miałem już te doświadczenie i niewiele na tym zyskałem .Najlepsza droga sądowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mowiac dales ciala gosc konto zerowe wiarygodny jak cholera, zdjecia dno ,szukal naiwnego i znalazl zwykly oszust. Z drugiej manki zglosic oszustwo na policje mial byc orginalny faszystowski kordzik a przyszlo chinskie badziewie i pytanie policji do czego mial ci sluzyc ten przedmiot Na moje utopiles kase przykre niestety.Olazji nie ma jest tylko rozczarowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszaj sprawę na policję,wyraźnie napisał w opisie,że oryginał.
Jak sam stwierdziłeś to jest ordynarna chińska podróbka,więc wprowadził do obiegu handlowego przedmiot o cechach oryginału i tak go opisując ,nie będąc nim istotnie.Na to są już odpowiednie paragrafy KK.Bardzo dobrze,że spisałeś protokół z przyjęcia paczki,niech teraz sprzedający udowadnia,że wysłał oryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAGIL tylko po części ma rację,kasy nie utopiłeś,lecz długa droga przed tobą na jej odzyskanie(czyt. tułaczka po sądach).Z drugiej strony po tych marnych fotach i zerowej reputacji pseudosprzedawcy wybacz lecz aż krzyknę:DURNYCH NIE SIEJĄ ONI SIĘ SAMI RODZĄ.Na przyszłość radzę:więcej rozwagi,gdyż okazja czyni złodzieja , jak mawia nasze staropolskie przysłowie.Z szacunkiem rewton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem:P stało się! było minęło! teraz trzeba brać gościa za dupe!!
zadzwoń może ostatni raz do gościa i powiedz mu że dajesz mu ostatnią szansę na oddanie kasy jak nie to już jesteś w drodze na policje i gościu będzie miał większe kłopoty bo dostanie wyrok itp:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu gościu chce cie przestraszyć i wmówić, że to twoja wina!(żebyś odpuścił i dał za wygraną) ale ty masz protokół masz dowody na to że to on cię oszukał!! już do niego nie dzwoń tylko idź na policje!!! a oni z nim sobie poradzą.

w sumie to nikt nic więcej w tej sprawie nie może ci pomóc idź na policje i daj znać co załatwiłeś!!

PAMIĘTAJ TO TY JESTEŚ POSZKODOWANY!!! pzdr:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie kombinuj jak koń po górę J po prostu idź na najbliższy komisariat i zgłoś popełnienie przestępstwa oszustwo lub wyłudzenie w zależności jak tam sobie to zakwalifikują i nie daj się matołkowi zastraszyć jakimiś sądami na huki cię facet bierze i tyle. Miałem to samo i nie łaziłem po jakiś agencjach konsumenta tylko od razu obrałem kierunek na komisariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i dziś byłem na swoim komisariacie , złożyłem zeznania , spisali protokół i teraz powiedzieli że musze czekać, aż go przesłuchają . A tak to jeszcze pytali mnie po co mi ten kordzik bo zobaczyli swastykę na zdjęciu to ja im że kolekcjonuje kordziki i więcej nie pytali . A jeszcze spisali moje i jego smsy w których on mnie oskarża to aż zaczęli się śmiać jakie on bzdury wymyśla .
też tak mylałem , że to on ten kordzik specjalnie połałam bo nie był zdziwiony jak mu powiedziałem że kordzik się połamał podczas przesyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gościa imie i nazwisko.Nie trudno go teraz znaleźć.Zlokalizuj adres.Pofatyguj się, weź dwóch kumpli i jedź do niego nie uprzedzając...Co zrobisz na miejscu to już zależy od twojego charakteru.Niestety wbrew powiedzeniu, głupiemu się nie ustępuje.A z takimi kmiotkami trzeba postępowować radykalnie i najlepiej oko w oko.

No ale jak juz zgłosiłeś sprawe policji to po ptakach:) Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam za daleko ale tak do 200 km to bym się z kolegami pofatygował go osobiście odwiedzić , ale policja się śmiała z tego że mnie on oskarża . A dzwoniłem jeszcze na centrale do obsługi klienta poczty Polskiej w białymstoku i kierownik jest zdenerwowany tym , że pani na poczcie powiedziała ze nie mam prawa do odszkodowania i że nie powiedziała mi że w takim wypadku nawet kiedy już zapłaciłem przy okienku to miałem prawo do zwrotu mojej wpłaty jak zobaczyłem uszkodzoną przesyłkę . I w takim wypadku powiedział żebym cały przebieg tego zdarzenia spisał i doręczył do nich , a oni pomimo tego że już termin roszczeń minął rozpatrzą moją reklamacje jeszcze z niedopełnienia obowiązków przy spisywaniu protokołu na poczcie kiedy zobaczyłem że przesyłka została uszkodzona i z tego że pani była nie miła dla mnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz chłopek się zdziwi jak dostanie wezwanie:) z jego nicku na allegro można wywnioskować, że jest z listopada 1987r wiec jest to oszust z małym stażem i miało prawo mu to nie wypalić!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie tak szybko :)) trybiki krecą się powoli ale się krecą :)) ty złożyłes zawiadomienie teraz wyslą pismo do tamtejszej policji o jego przesłuchanie potem to przesłuchanie odeślą do polcmajstra prowadzącego, potem przesłuchanie świadkuów np. pracowników poczty a jak się zbierze materiał to prorok musi zatwierdzić :)) Więc cirpliwość trzeba wykazać :)) jak to w urzędach bywa :))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie