Skocz do zawartości

Kolejna zagadka morska


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że przegiąłem ze stopniem trudności. Otóż tak, przd zrzuceniem na czopy galwaniczne nałożone są podobne kształtem osłony pod którymi znajdują się sprężyny. Zeby osłony na sprężynach się trzymały przytrzymuje je stalowa lina która opasuje górną część miny. Końcówki liny przytrzymuje małe urządzenie w którym jest kostka cukru. Gdy mina zostaje zrzucona cukier zaczyna się rozpuszczać, lina puszcza, osłony zostają wyrzucone przez sprężyny i mina jest uzbrojona. Ot, wszystko.
pozdr.
mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy tu nie chodzi tylko o transport tego działa? Nie chciałbym być marynarzem na tym okręcie podczas oddawania salwy burtowej" :)
Tak mi się widzi, że strzał przewróciłby okręt!
PzDr Dr Żiwago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie może być wieża.

1. Wieża tej wielkości potrzebuje bardzo głębokiej barbety.
2. Poza tym taki ciężar (wieża + barbeta):
- złamałby ten stateczek wpół
- przy pierwszej większej fali łupinka z tak wysoko umieszczoną wieżą kolibnęłaby się na burtę

A w ogóle to coś mi na fotce nie pasuje. To jest jedna jednostka? Czy coś przesłania inne coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro widzę że koledzy kompletnie spasowali muszę podać rozwiązanie.Jest to kanonierka Drudge nz dużej serii żelaznych okręcików tej klasy zwanych potocznie żelazkami do prasowania ". Drudge używano przez dłuższy czas do eksperymentalnych strzelań z nowokonstruowanych dział różnych kalibrów, stąd ta dysproporcja.
pozdrawiam
mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie