Skocz do zawartości

Niebezpieczne znalezisko na dnie jeziora Ostrowieckiego.


Rekomendowane odpowiedzi

Od końca pisząc, może pomysłem jest podwieszenie wątku, gdzie takie ewsy" będziemy kolekcjonować?

____________________________________________________________

Nurkowie-minerzy Marynarki Wojennej wydobyli i zabezpieczyli 100 sztuk amunicji zalegającej na dnie jeziora Ostrowieckiego (woj. zachodniopomorskie).
Akcję przeprowadzili marynarze z Grupy Nurków-Minerów z 12 Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Działali w składzie 8-osobowego zespołu pod dowództwem kpt. mar. Adama Pociechy. Akcję zabezpieczał personel medyczny wyposażony w komorę dekompresyjną.

Nurkowie oczyścili jezioro z niewypałów, wydobywając sto karabinowych niemieckich pocisków z czasów II wojny światowej. Była to amunicja głównie kalibru 7.62 mm i 11.43 mm. Zalegała na głębokości około 2 metrów. Nurkowie działali w dwuosobowych zespołach. Amunicję ręcznie przenoszono z kamienistego i zamulonego dna do specjalnych pojemników.

O obecności niebezpiecznej amunicji Marynarkę Wojenną powiadomiła policja.

Akcję prowadzono przez dwa dni od czwartku do piątku (22-23 lipca). Niebezpieczne materiały zostaną zniszczone na poligonie.

Nurkowie – minerzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu wielokrotnie wspierali akcje saperskie w głębi lądu. Brali udział w operacjach podejmowania materiałów niebezpiecznych, m.in. z jeziora Ińsko, jeziora Zamkowego (Wałcz) oraz z rzeki Noteć (Nakło).

http://wiadomosci.onet.pl/2201542,11,niebezpieczne_znalezisko_na_dnie_jeziora,item.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che sie czepiac , ale na język samo sie ciśnie stwierdzenie - Tak sie tworzy mit

Prawda jest taka że każdy z nas jest po dwókroć ( no prawie każdy ) bardziej debeściackom mienerem

Więc pytam po co taki nius. Komu on jest potrzebny. Dla mnie to zwykła ściema,dla laika akt heroiczny.
Kto tu jest robiony w balona ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie !!!
Bardziej chodziło mi o manipulacje informacją - kupa będów merytorycznych plus opisy

A z tymi debeściakami to bardziej chodzi mi o fakt obcowania z tzw przedmioami skrajnie niebezpiecznymi bo co innego gdyby opisani panowie wybobyli niewybych ( nie niewypał ) a co inego jakieś ruskie szroty co to w zwyklej ziemi się same dezaktywują "

Jedyne niebezpieczeństwo ktore ja dostrzegam w pracy w tym konkretnym przypadku to to co moglli by znaleźć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie newsy skutkować będą tym, że brzegi jeziora zaroją się od dzieciaków z neodymami i amatorów amunicji. Te 100 sztuk naboi to zapewne drobna część tego co leży w mule. Przy okazji pirotechnicy - amatorzy mogą się natknąć na coś cięższego i nieszczęście gotowe. Jaki sens ma podawanie w mediach namiarów na takie miejsca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj głupie jest pokazywanie miejsc gdzie jest amunicja itp , dobrze ze neodymy jeszcze nie sa modne a dzieciak jak kupi to i tak zuci pare metrów wyciagnie kapsle stara patelnie lub utwie magnes i z bekiem wruci do domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora dekompresyjna jest niezbędnym zabezpieczeniem medycznym wszędzie tam , gdzie nurkuje się z butlą. Niezależnie jak głęboko się schodzi. Wydaje mi się że nurkowie schodząc pod wodę nie wiedzieli co tam znajdą - kupkę amunicji od Mośka czy Mausa , czy też np miny moździerzowe. Może też pismaczątko poputało kalibry- nie 7,62 a 7,92 i bynajmniej nie 11,45 od Colta a wredne plotki... Niemniej , artykuł bałamutny wielce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Komora dekompresyjna jest niezbędnym zabezpieczeniem medycznym wszędzie tam , gdzie nurkuje się z butlą." komora jest potrzebna tylko tam gdzie schodzi się na głębokość większą niż ta na której zaczyna się odkładać azot w krwi, do tego służą tabele dekompresji na głębokości 2 a nawet 5 metrów nie ma to najmniejszego znaczenia czas przebywania pod wodą określa pojemność butli i przepisy. Zapewne tak jak kolega pisał grupa nurków przemieszcza sie standardowo pojazdem z zamontowana komorą i dziennikarz zamieścił tę informacje i tyle.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekompresja_%28nurkowanie%29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie