Jump to content

Czyszczenie strzelnic ckm.


skolcio

Recommended Posts

Witam!

Proszę kolegów o poradę, jak doczyścić tak skorodowane strzelnice?

Używałem szczotki na wiertarce, kwasu, młotka i dłuta. Pierwszą wyczyściłem tymi sposobami, ale po paru dniach od pomalowania farbą podkładową zaczęła ponownie wychodzić rdza.


Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Pomalowana była inna strzelnica i spod minii powoli wychodzi rdza. Na fotkach widać biały nalot po kwasie na niepomalowanej jeszcze strzelnicy.
Wiem, że piaskowanie to najlepsza metoda, ale trudno dostępna i stosunkowo droga. Biorę tą opcję pod uwagę i staram się ją uskutecznić, ale szukam też innych sposobów.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Póki co leć do spożywczaka po sodę oczyszczoną spożywczą, w 1 litrze ciepłej wody postaraj się rozpuścić 3-4 saszetki. Z tym roztworem i pedzlem śmigaj do strzelnicy i pomaluja tym nasyconym roztworem sody oczyszczonej. Metalowi nie zaszkodzi, nawet zmiękczy rdzę, a zatrzymasz korozję wynikającą w wczesniejszego użycia kwasu. A piaskarka,to prosta sprawa, trza mieć tylko sprężarkę i piasek.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Witam, odgrzewam stary temat. Udało się załatwić piaskarkę i jutro będzie piaskowane. Mam kolejne pytanie. Czym to teraz dobrze zakonserwować? Planujemy użyć farby składającej się z podkładu i wykończenia, tyle że jest to dosyć droga metoda. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Dodam, że wilgotność w schronie wynosi ok 90% na chwilę obecną.
Link to comment
Share on other sites

Przy tej wilgotności może być problem z malowaniem. Trzeba to było robić jak były mrozy wtedy jest mała wilgotność, niestety farby do malowania w ujemnych temperaturch są równie drogie. Teraz to natychmiast po piaskowaniu maluj podkładem.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

Godzinę po piaskowaniu, pomalowane zostało podkładem antykorozyjnym. Jutro kładziemy drugą warstwę, a na to przyjdzie już konkretne wykończenie. Teraz mamy w środku plażę, ale piasek pochłonie przynajmniej trochę wilgoci. :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information