Skocz do zawartości

Żołnierze wolności"


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
I straszno i śmieszno - wczoraj póznym wieczorem była powtórka na Kino Polska tgo dzieła". Dialogi drewniane i ośmieszające postacie głównych bohaterów, nawet jak na dzieło" socjalistyczne. Bierut, Gomułka, Gierek, i reszta mówią jakby przed chwilą zeszli z cokołow pomników, sceny batalistyczne zarówno nieliczne jak i jakieś takie naciągane.
Filmidło warte obejrzenia z jednego powodu - tylko dla przypomnienia sobie jak obóz socjalistyczny próbował fałszować historię; szczegolnie razi przedstawienie genezy i przebiegu Powstania Warszawskiego któremu tow. Stalin, Rokossowski i reszta tak chcieli pomóc powstańcom a ten niedobry Bór nawet nie chciał przyjąć na audiencji sowieckiego oficera.
I tutaj ciekawostka - sowieckiego oficera gra młody Bohdan Stupka, póżniejszy Chmielnicki u Hoffmana, a jeszcze póżniej banderowski bohater w Zelaznej Sotni. Ech ! Jak ci aktorzy potrafią się zmienić; za młodu grają oficerów Armii Czerwonej a na stare lata hierojów UPA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyborg Breżniew obchodził wtedy 70-tkę. Ten film miał być dla niego prezentem urodzinowym... Wszystkie szkoły wypędzano na projekcje tego dzieła. Jedyny plus, to fakt, że przepadały lekcje... Innych walorów ten gniot nie posiada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem kawałek jak wdzięczny naród bułgarski witał bohaterską Armię Czerwoną, a w dużym mieście (Sofii?) komuniści wzniecali powstanie, baardzo to odchorowałem, zdejmuję kapelusz przed każdym kto wytrzymał przed telewizorem dłużej niż 5 minut, właściwie zamiast na kary długoletniego więzienia winno się skazywać łotrów na oglądanie cięgiem" tego dzieła. Murowany efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą co kierowało polskimi aktorami aby w czymś takim zagrali ( zauważylem mi.n Dmochowskiego, Kołbasiuka,Karewicza, Leszka Herdegena a nawet poczciwego Henryka Gołebiewskiego pamietnego cegiełke"). czym ich skłonili (pieniadze? wczasy w Soczi?) albo zmusili to nie wiem. Jeden z najwiekszych propagandowych gniotów i nawet nie silący się na pozory. Jedyne na co mozna spojrzeć (wyłączajaą wczesniej fonię) to sprzęt np jeżdzące co jakiś czas wygladajace na oryginalne kettenkrady, Hanomagi, kubelwageny, nie mówiąc o sprzecie sowieckim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co ich skłaniało? Nie chcesz grać w radzieckim filmie? Nie musisz. W ogóle nie musisz już nigdzie grać. My sobie bez ciebie poradzimy, ale ty bez nas nie dasz rady..." Tak to działało. Ale nie tylko tak. Dzisiaj ci aktorzy pewnie już ie pamiętają", ale byli członkami PZPR, wykonywali więc polecenie partyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas okrutny jeżeli chodzi o treść, ale forma w jakiej ją podano robi wrażenie ... sprzęt, pojazdy, wysadzane masowo kamienice, rozmach pirotechniki ... nie ma co gadać, te produckcje sowieckie miażdzą ;) Fabuła szyta tak grubymi nićmi, że aż się śmiać chcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie