Skocz do zawartości

Caterpillar Card


Rekomendowane odpowiedzi

Caterpillar Card to certyfikat wydawany (także obecnie) przez firmę Irvin osobom którym produkt firmy-spadochron uratował życie.W posiadaniu tego egzemplarza byłem od prawie 10 lat otrzymałem go drogą wymiany ,pochodzi ze Sląska.Należał do lotnika Amerykanina co można wywnioskować po stopniu Lt (u brytyjczyków byłoby Fl Lt),zawsze chciałem zidentyfikować posiadacza ale nazwisko Thomas jest bardzo popularne a na legitymacji brak imion są tylko inicjały.W końcu uparcie korzystając z kilku żródeł (głównie w sieci)i poświęcając sporo czasu udało mi się na 99,9 proc. gościa zidentyfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodzony w 1915 r. porucznik Willard Stanley Thomas nr. służbowy O-380654 służył w 526 eskadrze z 379 Bomb Group USAAF. 29.05.1943 leciał bombowcem B-17 (42-2977 Lf-f) o nazwie własnej ˝Up and at´Em˝ bombardować Saint-Nazaire, samolot został strącony w okolicy Kerdavid ,z 10 osobowej załogi 6 lotników zginęło a 4 dostało do niewoli, między innymi W.S.Thomas.Najprawdopodobniej przebywał najpierw w jakimś obozie przejśćiowym potem trafił do obozu jenieckiego na Sląsku,przeżył wojnę,znalazłem informację że w 1997 r. jeszcze żył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na dobrej drodze żeby z nudy zidentyfikować Twojego sierżanta J.H Mitchella chyba był brytyjczykiem z RAF,w każdym razie w Lamsdorf przebywał ktoś o takich inicjałach i nazwisku ,ale sprawdzenie wymaga czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się dziwię że poszło tak łatwo ,znalazłem gościa,oczywiście nigdy nie można być na 100proc pewnym,mogło być kilku lotników o tych samych inicjałach i nazwisku ,ale wszystko wskazuje że to on.
F/Sgt. - W.Op./Air Gunner - J. H. Mitch" Mitchell - RAF - POW - in Camps 8B/344, POW No.27334 czyli sierżant RAF strzelec/radiotelegrafista J.H.Mitchell ksywka ˝Mitch˝ przebywał w obozie VIIIB/344 (Lamsdorf)miał tam nr.jeniecki 27334
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był członkiem załogi Lancastera MK 1/W 4266 VN-N/ strąconego 17.12.42 w misji na Soltau .Wszystkie informacje pochodzą z tej strony http://www.teunispats.nl/fr-wwii.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcd dzięki,mam jeszcze jednego do id,fotki podeślę, na priw,wykonałeś kawał ciekawej pracy,proszę abyś coś więcej wyszukał.pozdrawiam,stg.ps.jakby nie było odkrywamy ciekawą historię,warto drążyć temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,rangi Sgt-Sergeant używali zarówno brytyjczycy z RAF jak i Amerykanie z USAAF,ale w listach załóg RAF i sojuszników z RAAF,RCAAF trafiają się przy nazwiskach zarówno stopnie Sgt (Sergeant) jak i Fl. Sgt.(Flight Sergeant)nie mam pojęcia na czym polegała różnica ,byli to zwykle strzelcy/ radiotelegrafisci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie