Jump to content

Szwedzki neonazista nie zostanie wydany Polsce?


coriolan

Recommended Posts

Z ostatniej chwili:

Zatrzymano Szweda ws. kradzieży z byłego Auschwitz
Szwedzka prokuratura poinformowała w czwartek o zatrzymaniu Szweda, poszukiwanego przez Polskę w związku z kradzieżą napisu Arbeit macht frei" z b. niemieckiego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz.
Prokurator Agnetha Hilding Qvarnstrom powiedziała, że 34-letni Anders Hoegstroem został zatrzymany w czwartek w Sztokholmie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Dodała, że Hoegstroem otrzyma obrońcę i zostanie przesłuchany przez szwedzkich śledczych, zanim władze podejmą decyzję ws. jego ekstradycji do Polski.
Link to comment
Share on other sites

Prawidłowo że państwo dba o dobro swojego obywatela i stara się o sprawiedliwy osąd, od razu widać jak administracja traktuje swoich obywateli, tam o nich dbają. Natomiast tej kradzież nie można rozpatrywać pod kątem wartości materialnej i zapewne prędzej czy później będziemy mogli go przesłuchać, być może na ziemi Szwedzkiej ale co to zmienia?
Chciało by się żeby nasze instytucje miały na względzie dobro szarych obywateli a nie traktowały ich przedmiotowo, tyle się pisze na tym forum o nalotach na kolekcje ale to przecież działa podobnie, nikt nie myśli tylko wykonuje suchy przepis nie do końca rozumiejąc jego intencje i możliwe interpretacje.
Link to comment
Share on other sites

Podejrzany o podżeganie do kradzieży napisu Arbeit macht frei" z b. hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz Anders Hoegstroem pozostanie w areszcie - zdecydował sąd rejonowy w Sztokholmie. Szwedzka prokurator Agneta Hilding Qvarnstroem powiedziała, że Hoegstroem zostanie wydany władzom polskim w ciągu miesiąca, a prawdopodobnie wcześniej".
Decyzja ta otwiera drogę do przekazania podejrzanego Szweda polskiej prokuraturze, która za Hoegstroemem wydała Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

Obrońca Hoegstroema, o którego aresztowaniu zdecydował sąd, zapowiedział, że jego klient będzie się odwoływał, jeśli władze postanowią wydać go Polsce.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7556005,Sad__Anders_Hoegstroem_pozostanie_w_areszcie.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information