coe Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Dzisiaj w Sewilli o 10.16 po raz pierwszy wzbił się w powietrze Airbus A440M.Cały projekt ma prawie dwuletnie opóźnienie, spowodowane perturbacjami finansowymi. Airbus zastąpi w armiach NATO wysłużonego Herculesa, którego znacznie przewyższa pod względem ładowności i zasięgu. Zamówiono już 187 maszyn – pierwsze trafią do odbiorców w roku 2012.
Catadero Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Zastąpi albo i nie. Z pewnością nie u wszystkich.\" Koniec żebrania o transport dla żołnierzyHerkules wzmocni armię jesieniąPolscy lotnicy będą mieli w końcu wielki samolot transportowy - pisze DZIENNIK. C-130 Hercules posłuży nie tylko do przewozu ludzi, ale też do przerzutu pojazdów i sprzętu. Pierwszą maszynę we wrześniu przyprowadzą zza oceanu Polacy. W tej chwili szkolą się za Atlantykiem. Kolejne cztery transportowce dotrą do nas do końca 2010 roku."\"Znowu coś z lumpexu dla naszej armii...C.
beaviso Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Catadero, dlaczego znowu"?Czy coś jeszcze trafiło do nas z Lumpexu? Mam na myśli Siłu Powietrzne, bo do Marynarki i owszem, trafiło (fregaty OHP i 4 Kobbeny, choć te drugie to taki lepszy lumpex).M.
Hansdekawka Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Wszystko to lumpex i poruta dla naszego kraju.
kuczman Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Kiedy stalem obok przetaczanego DC 10 wydawal sie takim olbrzymem....
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.